Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Emailovani - hardware klavesnice nebo VGA?

cenebris (144)|28.8.2006 15:10
Zdravim,

co doporucite k vetsimu emailovani (20-40 kratkych mailu denne) - hardwarovou klavesnici (konkretne Vario) nebo VGA displej a softwarovou klavesnicku (konkretne FSC N560)? Softwarova klavesnicka na qVGA displeji se mi jevi jako hodne mala, VGA jsem zase na oci nevidel. Cenove to vychazi podobne, hardwarova se mi zda lepsi, ale zase hodne lidi mailuje jako o zivot bez ni, tak proto se ptam.

Diky moc za Vase nazory :)
Mashe (622)|28.8.2006 15:12
tak tolik toho asi denne nenpisu .. ale ja osobne bych uz na soft klavesnici nikdy nesel .. jak jednou zkusis hardware tak uz nechces zpet :))

i kdyz ony pristroje osobne neznam (nemam odzkouseny) ... nicmene to co pouzivam se dost Variu podoba .. a je to ok :))
cenebris (144)|28.8.2006 15:15
A tu softwarovou jsi zkousel na qVGA nebo VGA? Mne se to zda jako veliky rozdil.
wisp_ce4you (200)|28.8.2006 15:22
Rozdil mezi QGA a VGA sw klavesnici podle meho neni nijak zasadni (kdyz mas verzi podporujici VGA, jinak VGA je des), tlacitka zabiraji stejnou plochu.
Jinak jak pise Mashe, jednou okusis HW klavesnici a SW uz nechces (jen v nouzi nejvyssi).
mad.hat (42)|29.8.2006 12:26
A navíc, jak chceš psát na SW klávesnici všema deseti? ;) :D
Bobroněnko (9)|31.8.2006 15:18
Rád bych viděl toho, kdo by psal všemi deseti na klávesnici Varia :D
ale přikláním se k názoru většiny. Hardwarovou klávesnici.
Vlastislav Šťastný (275)|31.8.2006 18:15
Klávesnice VARIA nemá chybu. Po určitém "zaškolení se" jsem na ní psal skoro stejně rychle, jako na stolním compu, protože všema deseti nepíšu.
Jediný co mi vadilo, že, když jsem se trochu zamyslel, tak mi zhaslo podsvícení. Pokud vím, tak délku podsvícení se zatím nepodařilo vyřešit.
U SW klávesnice je vcelku jedno, jaký má PDA displej, je to vždycky jenom náhražka. Docela dobrá klávesnice je u HP 6515 nebo nověji 6915. Píšu na ní skoro stejně rychle, jako na VARIU. Dobrá kombinace je BT klávesnice od HP. Tam je jediný problém, že BT ovladač nesmí být od MS, což je případ všech MDA od HTC a nyní např. LOOXů. Vžyď pan Bukovanský si kvůli tomu dal do DELLA BT ovladač od WIDCOMMU - jestli se nepletu.:D