Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

trasa přes několik map

BADMOPAR_ce4you (85)|28.8.2006 13:15
Čabik,příští tejden se chystam do Italie a zjistil sem,že cíl trasy není na mapě DE_AT_CH_PL_CZ plus a start trasy a mista po cestě,kde chci zastavit neni na ITALY plus.Jak mám zadat trasu?Dík
ipf (2136)|28.8.2006 13:22
Proboha kam to jedeš? Já projel Itálii až na Sicílii a kdybych věděl kterým trajektem pojedeme, tak mne dovedl až na molo.
BADMOPAR_ce4you (85)|28.8.2006 13:40
Nejedu pro boha,ale do Lido di Jesolo,na mapě ITALY plus mě to dovede až před hotel.Na mapě DE_AT_atd. plus Lido di jesolo neni.
Vladimír Krejčík (80)|28.8.2006 14:58
Jsou dvě možnosti:

- Buď dojet na hranice Itálie s cílem hraničního přechodu, pak přepnout podrobnou Itálii a dát přesný cíl v Itálii.

- Nebo trochu složitější. Použít itinerář, kde lze při jeho tvorbě postupně přepínat mapy a přidávat další podrobné body, které na předchozí mapě nejsou. Když se pak spustí navigace, program si z neznámého (na dané mapě) bodu spustí kolmici na nejbližší známou silnici a tam naviguje. Po přejezdu hranice a přepnutí další podrobné mapy se při přepočtu trasy už dopočítá cesta až do skutečného podrobného cíle. Má to drobnou mouchu, a sice že nelze "cvičně" trasu spočítat nanečisto bez spuštěné GPS, protože za startovní bod v případě itineráře považuje TomTom jedině aktuální GPS pozici.
Mashe (622)|28.8.2006 15:15
si najdi hranicni body .. jak tam dojedes si dej pauzu na obed nebo kafe .. prehod mapy .. a jed dal :)
ipf (2136)|28.8.2006 15:15
Proč tak složitě? Existuje přeci jednoduší řešení. Ulož si jako bod zájmu cílový hotel, pak si překopíruj ten soubor do druhé mapy a naviguj k němu.
BADMOPAR_ce4you (85)|28.8.2006 16:36
[QUOTE="ipf"]Proč tak složitě? Existuje přeci jednoduší řešení. Ulož si jako bod zájmu cílový hotel, pak si překopíruj ten soubor do druhé mapy a naviguj k němu. [/QUOTE]
Tak tohle řešení se mi zamlouvá,jenže nevim kde ty body zájmu najdu.
ipf (2136)|28.8.2006 23:00
Stačí kouknout do mapy, vytvoří se ti tam soubor "název_mapy.cfg"
BADMOPAR_ce4you (85)|29.8.2006 10:52
Asi ti budu připadat maličko natvrdlej,ale soubor Italia_Plus-Map v632.cfg se mi otevřít nepovedlo,tak sem ho zkopíroval do DE_AT_atd. plus,ale zas nic.Můžeš mě trochu postrčit?Dík
tortoise (546)|29.8.2006 10:58
Mas dve mapy. Napr Mapa1-v632 a Mapa2-v123. V TT se prepnes ma Mapa1-v632, ulozis si nejaky oblibeny polozky a ukoncis TT. V adresari s mapou se vytvori soubor Mapa1-v632.cfg, ten zkopirujes do adresare s druhou mapu a adekvatne prejmenujes, v TOMTO prikladu na Mapa2-v123.cfg a je to hotovy.
Vladimír Krejčík (80)|29.8.2006 11:56
Přátelé, nemáte pocit, že tlačíte tazatele, který zřejmě není počítačový odborník, do něčeho, co může skončit "pasekou" v instalaci TomToma.

Vřele doporučuji použití itineráře, což je zcela systémová záležitost TomToma.
Znovu opakuji:
- Otevři si mapu DE-...Plus a do itineráře ulož všechny průjezdní či dílčí cílové body, které na mapě najdeš.
- Přepni mapu Italia Plus a do itineráře, který se výměnou mapy nemaže, ulož další potřebné body na italském území.
- Itinerář ulož, ať nepřijdeš o tu byť nepříliš rozsáhlou práci.
- Při odjezdu zapni mapu DE-...Plus a z itineráře pusť navigaci. Po přejezdu italských hranic přepni podrobnou mapu Italia Plus a zaktualizuj navigaci z itineráře.

Je to jednoduché, nic nekopíruješ, nepřejmenováváš, taky si omylem nic nepřepíšeš.
duffioso (537)|29.8.2006 12:34
tak tohle je sice systemova soucast tomika,ale o dost slozitejsi nez prekopirovani toho bodu zajmu:(
BADMOPAR_ce4you (85)|29.8.2006 13:15
To tortise: nic složitýho na tom nevidim,přesto mi to nefunguje,ačkoliv sem celej postup několikrát opakoval.
To Vláďa Krejčík:tahle varianta se mi taky zamlouvá.Jdu to skusit.
Dík
BADMOPAR_ce4you (85)|29.8.2006 13:56
Asi vás sklamu,oba postupy jsou nefunkční.Když naplánuju a uložim itierář,mapa DE_AT_atd. mi cílový místo odmítá i zobtazit,myslim třeba jako bod na mapě.Nemusí to bejt tak,že příp.bod zájmu musí bejt zakreslenej v obou mapách?
duffioso (537)|29.8.2006 16:22
no tos nas zklamal:-)..ted jsem zkousel turtoisuv navod a hned na prvni pokus jsem to udelal...takze takhle....jsi na urcite mape....najdi co poptrebujes aklikni si na vytvoreni BZ,pak das jeste kategorii....ja dal nazev kategorie pqr....ukoncil Toma....na karte jsem ve slozce s mapou nasel dva soubory pqr....oba zkopcil do souboru s jinou mapou a pokud zapnes Tomika a prepnes zase na jinou mapu,tak uz v ni budes mit i ten bod zajmu z minule mapy
Vladimír Krejčík (80)|29.8.2006 18:45
To BADMOPAR.

Tak jsem teď cestou domů znovu ověřil mnohokrát vyzkoušený postup s itinerářem.
Jedu z Brna kolem Grazu do Dolomitů do Pozza di Fassa na detailní místo.

1. Na mapě DE..Plus otevřu itinerář a vložím průjezdní bod na dálnici pod Grazem (prostým odpíchnitím z mapy, ale samozřejmě lze body zadávat všemi nabízenými způsoby).

2. Přepnu mapu IT Plus a zadám cílový bod na "kozí stezce" v Pozza di Fassa, která bezpečně není na mapě DE...Plus vyznačena.

3. Pokud na kterékoli z obou map nechám z itineráře "zobrazit na mapě" kterýkoli uložený bod, zobrazuje se jako blikající kurzor na správném (souřadnice) místě mapy.

4. Přepnu mapu DE...Plus a nechám spočítat trasu. Musí být samozřejmě aktivní GPS. Koncový bod spočítané trasy je na nejbližší známé, v tomto případě jediné hlavní silnici vedoucí údolím Fassa.

5. Přepnu na IT Plus a opět nechám přepočítat trasu. Tentokrát je konec trasy opravdu až "před dveře".

Nenech se mýlit tím, že bez výpočtu trasy, nejsou body itineráře automaticky vidět na mapě.
Samozřejmě lze klidně na mapě IT Plus uložit cílový bod jako oblíbený a pak ho následně použít pro přidání bodu do itineráře (samozřejmě při zapnuté IT Plus). Celkový výsledek bude úplně stejný. Navíc ho budeš mít k dispozici pro místní pojížďky v okolí.

osmera (60)|30.8.2006 17:13
Jezisi proc to delate tak slozite.
Na mape Italie si najdi to kam chces jet. Otevri si mapu a najdi nejblisi vetsi mesto. Tohle velky mesto urcite bude na prujezdni mape. Zadej ho tedy jako cil na sve mape DE_AT_.... se vsema svejma zastavkama. No a pak kdekoliv az se dostanes do italie prehodis mapu a das tam ten svuj presnej bod.