Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chci MDA Vario, ale...

Corwin8 (8)|28.8.2006 00:28
moc moc chci MDA Vario. Chci ho kvůli psaní dlouhých textů ve Wordu(tisíce slov), internetu, filmům, mp3, volání a hraní her. Chtěl bych se zeptat jestli máte dlouhodobé zkušenosti s psaním na qwerty klávesnici a to hlavně se zadáváním českých znaků-jde mi o rychlost-myšlenky často nepočkají:))
Internet v pohodě.
Filmy v 320*240 a v koukatelné kvalitě? Jak plynule a kvalitně?
Mp3 se sluchátky přes redukci? Jak kvalitně(moje MPx 200 si s redukcí moc nerozumí)?
Volání v pohodě.
Hry: Zkušenosti s plynulostí náročnějších her na PDA a hlavně s emulátory na PS1 a GBA. Chodí na něm nějaké hry z PS1 plynule? GBA by asi měl zvládat všechno, ne?
Díky!

PS: Nejvíc mě štve, že nemám moc na výběr... já prostě qwerty a WM05 potřebuju. Jestli máte jiný tip na zařízení, které to splňuje(a nestojí 20 000Kč), doporučte.
Mem__ce4you (485)|28.8.2006 09:11
ad klávesnice - osobně jí využívám celkem zřídka, semtam mICQ a SMS, kratší texty vyřídím přes SW klávesnici, nicméně mi celkem vyhovuje. Škoda jen, že ta tlačítka jsou taková zakulacená, chce to asi mačkat nehtem, HTC TyTN by v tomhle mohl být lepší.

ad video 320x240 - co jsem si zkoušel převádět do VMW v tomhle rozlišení, 15 fps a slušným bitrate tak stíhalo v pohodě (mám ale přetaktováno na 240 MHz)

ad sluchátka přes redukci - používám obyčejnou stereo redukci za 60 Kč a zkreslení neslyším, ani když to píchnu do sestavy zesilovače a beden za 50 litrů (bohužel není moje ;))

ad hry - emulátory jsem ještě nezkoušel, ostatní produkce pro QVGA chodí v pohodě

PS: Přehodnoť těch 20 000 Kč a jdi do TyTN ;)
Standa_ce4you (380)|28.8.2006 11:11
HW klávesnice u Varia je super na krátké věci, to je neocenitelná, ale na dlouhé texty bych ji asi nepoužil - žádný Psion to není :). Zadávání českých znaků malinko zpomaluje. Mám ještě HP bluetooth klávesnici, se kterou se komfort naprosto nedá srovnat, ta ale nejde k Variu připojit kvůlivá BT stacku od MS :(.

K redukci - koupil jsem za cenu přes 300Kč na shop.palmpc.cz. Hudbu jsem přes ni poslouchal asi půl roku denně do doby, než se mi sedřel konektor a redukce je na nic. Za ty peníze si na ni dej bacha. U redukce si dej taky pozor, ať je jack 4-pólový, nebo ti to bude hrát jen mono. Jinak zvukově žádný problém nebyl a i samotné Vario s Porta Pro hraje dostatečně dobře.
Corwin8 (8)|28.8.2006 16:29
Díky. Ještě bych potřeboval, aby mi někdo odpověděl na ty emulátory. Jsem student=20 000 mi nehrozí.
Corwin8 (8)|28.8.2006 16:33
Jo a kde jsi koupil tu redukci za 60Kč? Já mám nějakou trapnou tak za dvacku....
Saman_ce4you (1451)|28.8.2006 17:21
Ohledne redukce hledej na foru, o tom tu uz bylo dost, napr. https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17237&dd=0&fi=0

Ja mam redukci za 10Kc ze GESu, je to typ "antena", ma 3-polovy jack a hraje stereo..
Corwin8 (8)|28.8.2006 17:57
Jaká největší karta mi bude ve Variu dobře fungovat? 1GB nebo i víc?
Standa_ce4you (380)|28.8.2006 19:07
[QUOTE="Saman"]Ja mam redukci za 10Kc ze GESu, je to typ "antena", ma 3-polovy jack a hraje stereo..[/QUOTE]
Prosím tě, kterou myslíš? Typ AC-018? Je rozdíl koupit šmejd za 300,- nebo snad-ne-šmejd za 10,- Pokud hraje stereo, tak ji asi beru...
wisp_ce4you (200)|28.8.2006 21:21
[QUOTE="Corwin8"]Jaká největší karta mi bude ve Variu dobře fungovat? 1GB nebo i víc?[/QUOTE]
Pouzivam 2GB bez problemu, typuju ze ani se 4GB nebude ve Variu problem (viz jine tema v diskuzi).
Saman_ce4you (1451)|29.8.2006 14:41
Standa: Jo to je ono. Za 10Kc to za pokus stoji, ne? ;)
Corwin8 (8)|29.8.2006 22:48
Všem moc dík za rady a zkušenosti. Zítra se stanu vlastníkem Varia... Byla to láska na první pohled, tak to už lepší nebude a Vario prostě mít musím.... :-) Měl jsem 2 motoroly a 2 alcately... a pokaždý mi jeden z nich silně přirostl k srdci. Z alcatelů to byl OT511(hliníkový kryt, polyfoní melodie! v té době úžasný...) a z motorol to byla MPX 200...prostě pro mě nádherný a skvělý mobil, který mi bude chybět(zítra prodávám :-( ). Alcatel 535 a Motorola D520 mě zas tak moc v srdci neuvízly... Tak doufám, že jestli budu mít 2 mobily od HTC, tak Vario bude to moje vyvolení nejlepší(doufám, že si ho zamiluju víc než motorolku....sbohem MOTOROLO). Jestli je tu někdo z vás taky bývalým šťastným vlastníkem MPX 200, prosím řekněte něco hezkého na pohřbu té mojí.... :)
Díky
Corwin8 (8)|30.8.2006 23:50
Tak už ho mám... je tam nejnovější ROM od T-mobilu a super. Hrál jsem Age of Empires a když mi někdo volal, bylo to naprosto bleskový-hned začal vyzvánět, hned se dal zvednout a hned se pak vrátil ke hře. Jinak mám jeden jedinej problém. Nejde můj minijack! Jde zastrčit jen do půlky a nehraje to přes něj do sluchátek-pořád maká reprák.
Jinak bych tímto chtěl mírně zpochybnit většinu recenzí na Vario: Nevím jestli je to nejnovější Romkou, ale při přehrávání mp3 do přibalených pecek(které mi jako první pecky sednou, protože jsou větší než normálně) jsem až žasnul nad čistotou zvuku. Basy byly nevýrazné, ale výšky až neskutečně čisté. Poslouchal jsem Green Hornet(například ze Soundtracku ke Kill Bill 1)-je to famózní trumpetové sólo(já na trumpetu hraju) a dovolím si říct, že na mp3 přehravači s klasickými přibalenými peckami, by to znělo podstatně hůř-výšky by více řezaly uši. Pokud takhle hrají na přibalená sluchátka, koupím dobrou redukci, KOSSky a 2GB kartu a budu šťastnej majitel kvalitně dlouhohrajícího mp3 přehravače. Nemám zkušenosti z jiných PDA a možná hrávají lépe, ale každopádně jsem relativně na zvuk náročný a tohle mě velmi a velmi mile překvapilo...

Pokud můžete, napište mi zkušenosti se závislostí verze ROM a kvalitou přehrávání-já to posoudit nemůžu, novou ROM mám hned od začátku.

Jinak postřehy-klávesnice super(pokud bych se nesnažil o diakritiku), rychlost systému super(po přechodu z Motoroly Mpx 200 až neskutečný...). Display jsem čekal horší(myslím tím hrubší), ale nemám nejmenší výhrady(u prodávajícího jsem viděl VGA PDA a bylo to o něčem jiném, ale tohle je taky ok).
flashman (1366)|31.8.2006 08:09
to standa: já mám tu redukci taky a hraje mi stereo
ad přehrávání filmů: v Pocket DiVX encoderu převedeno a hraje to plynue i bez taktování
jinak mám dvě redukce.. tu za 10 Kč a tu, co mám v podpisu. IMHO Je Vario zatím nejlepším přehrávačem mp3, co sem zatím měl.. (viz podpis). Má vyvážené všechny výšky a bassy a prostě netrhá uši a nešustí ;) :D :yes: :yes: :yes:
Taky si du koupit Koss PP a 2 GB kartu :D :D
EDIT: ad ROMky: Vyzkoušel jsem TMO 1.6.7 CSY, 2.21 CSY, .1.5.2 TMO WWE, 2.24 Orange WWE (aku 2.3), 2.24 Mr. Clean (aku 2.3) a 2.26 TMO WWE. Musim říct, že nejspokojenější jsem byl s tou 2.26 WWE, co mám teďka, protože na té jediné se mi netrhal skype :) .. jinak 2.24 orange, Mr. Clean a 2.26 TMO WWE jsou skoro to samé.. všechny mají aku 2.3 A2DP a spoustu balastu v extROM, která se nedá nějak využít od ROMek 2.x :(
Corwin8 (8)|31.8.2006 11:51
Jen nechápu proč mi nejde do Varia zastrčit ta moje redukce... je úplně klasická a šla do Motoroly Mpx 200.... asi koupím tu za 10Kč...
flashman (1366)|31.8.2006 15:52
ta za deset Kč je fakt úplně dostačující.. prodávají jí i v Datartu, ale za 60 :( :D