Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HP iPAQ hw6900

Pavel Koza (4761)|27.8.2006 20:32
Nový HP iPAQ hw6900 je přímým nástupcem staršího modelu iPAQ hw6500. Kromě nejnovější verze operačního systému nabízí i skvělé komunikační schopnosti (telefonní modul s podporou EDGE, Bluetooth a WiFi), GPS modul pro přesné určení polohy, praktickou integrovanou mini-klávesnici pro rychlé zadávání textu, jeden rozšiřující miniSD slot, slušný procesor a v neposlední řadě, stejně jako předchozí model, i stále vzácný čtvercový displej. Pokud se o zařízení chcete dozvědět víc, je tu tato recenze.



Přečtěte si celou recenzi.

P.S. Mé velké díky za závěrečnou korekturu a vyjasnění některých vlastností patří čtenáři vsa:)
kubisz (1054)|27.8.2006 22:43
juuu, super recenze (po dlouhe dobe :)) ), mam dotaz l poznamku k fotaku...procpak se Vam fotky zdaji tak spatne? jiste, jsou rozmazane, ale zase na druhou stranu je to snad prvni "mobilfotak" u ktereho fotky nevypadaji jako namalovane rukou...(vyjimaje samozrejme mobily malem primarne urcene k foceni...)...ale to jen tak na okraj, diky,

kuba
Pavel Koza (4761)|27.8.2006 22:52
Dik:) Ale k otazce - kdyz si vezmu, ze uz pred dvema roky dokazali dat v HP do Pocket PC zarizeni fotak, co fotil minimalne stejne dobre, jako hw6915 (ale spis bych rekl, ze vyrazne lip), tak me to proste nemuze uspokojit. Ano, srovnani s fotomobily neni uplne koser, ale na druhou stranu kdyz uz tam ten fotak davam, tak chci (v polovine roku 2006) uz neco vic.

Ze to jde vim, mam na stole jedno pekne, ale dosud tajne zarizeni (nereknu jake, nesmim:) a to foti o 3 tridy lepe. A kupodivu je od HP;)
PatrikL (383)|27.8.2006 23:14
[QUOTE="Pavel Koza"]
Ze to jde vim, mam na stole jedno pekne, ale dosud tajne zarizeni (nereknu jake, nesmim:) a to foti o 3 tridy lepe. A kupodivu je od HP;)[/QUOTE]
HP iPAQ rw6828/rw6818? :D
vsa_ce4you (46)|28.8.2006 00:07
Díky za super recenzi, jen bych z vlastní zkušenosti doplnil že:
- připojení k Internetu funguje i pod IrDa stejně dobře jako přez USB.
- taky by v článku měla být zmínka, že pokud přidržím tlačítko Power - zobrazí se nabídka na přepnutí profilu nebo vypnutí LCD a podsvicení
- používám k navigaci sw iGo 2006 a ten mě přijde lepší než TomTom.
- jediný problém velkého akumulátoru 1800mAh je, že se pak iPAQ nevejde do běžného pouzdra od třetích stran např. Krusell
- Klasická sluchátka s Jack 3.5mm jdou připojit touto redukcí: http://www.seidioonline.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=94 , ale nevím jestli ji někdo dováží - jedině udělat.
- ukládání fotek je stejně zoufale pomalé i s rychlou flash kartou SanDisk miniSD Ultra 2.0GB
-- musí se instalovat plná lokalizace, jinak nejdou psát české znaky na HW klávesnici (následně je možné v menu plnou lokalizaci vypnout).
kubisz (1054)|28.8.2006 11:31
[QUOTE]...ale na druhou stranu kdyz uz tam ten fotak davam, tak chci (v polovine roku 2006) uz neco vic...[/QUOTE]

to je fakt, jen sem to srovnaval s MM, jak se tam rozplyvaji, jak uuuzasne ten MT foti a kdyz se na ty fotky podivate, tak je to otres...uz mlcim :)
Peta_ce4you (314)|28.8.2006 13:04
[QUOTE="Pavel Koza"]Dik:) Ale k otazce - kdyz si vezmu, ze uz pred dvema roky dokazali dat v HP do Pocket PC zarizeni fotak, co fotil minimalne stejne dobre, jako hw6915 (ale spis bych rekl, ze vyrazne lip), tak me to proste nemuze uspokojit. Ano, srovnani s fotomobily neni uplne koser, ale na druhou stranu kdyz uz tam ten fotak davam, tak chci (v polovine roku 2006) uz neco vic.

Ze to jde vim, mam na stole jedno pekne, ale dosud tajne zarizeni (nereknu jake, nesmim:) a to foti o 3 tridy lepe. A kupodivu je od HP;)[/QUOTE]

a ma to GPS?? pro me je dulezite ze to gps uklada do obrazu kvalita staci

i kdyz 2 mega bych bral

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12430_div/12430_div.HTML
Lord Mystic (164)|28.8.2006 13:19
Peta: vždyť máš o GPS v článku sáhodlouhé povídání, tak si to přečti.

Jinak zařízení fajn, jedná se o solidní zařízení. Jen jednu věc, kdy už sakra někdo udělá něco podobného s VGA displejem? A klidně by to nemuselo mít klávesnici, chci něco s VGA, malé a lehké bez klávesnice, GPS a GSM. No snad se dočkáme příští rok.
Peta_ce4you (314)|28.8.2006 15:23
[QUOTE="Lord Mystic"]Peta: vždyť máš o GPS v článku sáhodlouhé povídání, tak si to přečti.
[/QUOTE]

Já jsem reakoval na to co má pavel na stole:-)
caxton (13)|1.9.2006 13:31
[QUOTE="Lord Mystic"]Jinak zařízení fajn, jedná se o solidní zařízení. Jen jednu věc, kdy už sakra někdo udělá něco podobného s VGA displejem? A klidně by to nemuselo mít klávesnici, chci něco s VGA, malé a lehké bez klávesnice, GPS a GSM. No snad se dočkáme příští rok.[/QUOTE]Tak to přesně bych taky chtěl. VGA, vzdal bych se HW klávesnice, když by to bylo lehčí než mých současných 160g (Vario) a klidně už UMTS.
Lord Mystic (164)|1.9.2006 13:38
Dočkáme se dřív jak příští rok, snad už koncem tohoto roku, i když jen s QVGA. Viz. Artemis http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=1098 a Trinity http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=1124.
acALIEN (2)|6.9.2006 18:02
Zdravim.Mam toto zarizeni (Hw 6915) a jsem s nim spokojeny,fotak ujde,akorat ty pomocne ledky,ktere maji osvetlovat prostor jsou k nicemu :) ,vubec to nepomaha.A pak mam taky problem s lokalizaci do CZ .Mam verzi win v German.....nevite nekdo jak to vyresit? Muzete mi nekdo pomoct?Dekuji za vse.
beecher (9270)|6.9.2006 19:21
Lokalizace funguje pouze na zarizenich s anglickymi WM. A zmena jazyka OS je porusenim EULA.
acALIEN (2)|7.9.2006 12:53
Jak tam mam tedy dostat cestinu??
krut_ce4you (5)|20.9.2006 08:00
Take mi strasne piji krev velmi dlouhe odezvy v rezimu telefon a fotoaparat. V clanku se hovori o novejsi verzi firmware, ktery pry trochu pomohla, ale na webu hp jsem nic nenasel. Prosim poradte, kde jej sezenu.
Diky
vsa_ce4you (46)|20.9.2006 10:39
Firmware HP uvolní ke stažení na stránkách www.hp.cz v sekci "Stažení ovladačů a softwaru". Momentálně tam je jen update na MMS. Taky čekám, kdy se HP probere a doladí to. Takhle to je hrozné !!!
krut_ce4you (5)|20.9.2006 10:53
To mi je jasne, ale kdyz se v tom clanku o novejsim firmwaru pise, tak predpokladam, ze jiz nejaky existuje. Take kdyz si porovnam verzi na screenshotech v clanku, tak je jina (vyssi) nez mam ja z vyroby.
mmambo (118)|1.11.2006 17:59
Tak už to mám asi dva měsíce a jsem velmi spokojen. Kousl se mi jen dvakrát a poprvé bych řekl, že jsem byl jen netrpělivý a podruhé, když spadl iGO (navigace byla nastavena na bluetooth a ne na interní). Co jsem vše nastavil jak má, GPS velmi rychlá a přesná i na sedadle spolujezdce na kšandě od cigareťáku a PDA funkce výborné a dokonce mám pocit, že telefonní modul i kalendář jsou rychlejší než v mém předchozím XDAII. Jediné co mne točí :-) je, že když hraju Solitaire, tak nevidím občas pořádně díky malému display všechny karty.

Jen mám dotaz na Vaše zkušenosti, podobně jak na velkých WinXP se mi postupně plní operační paměť a musím to cca jednou za 14 dní SR, aby se vyčistila- zastavit běžící procesy nepomáhá (pomáhá málo), i když na rozdíl od WM3.0 SP2 se to po zastavení procesu nerozesype. Máte stejný problém?

A druhý dotaz: dá se nějak zesílit hlasitý odposlech - handsfree nad limit daný maximem v ovládacím prvku, proti XDAII je skoro v autě nepoužitelný. Neznáte někdo nějakou aplikaci pro zesílení HF profilu, když GPS dokáže "mluvit" ve stejném zařízení podstatně hlasitěji?

Dík za odpověď s případným řešením
vsa_ce4you (46)|1.11.2006 18:41
[QUOTE="krut"]To mi je jasne, ale kdyz se v tom clanku o novejsim firmwaru pise, tak predpokladam, ze jiz nejaky existuje. Take kdyz si porovnam verzi na screenshotech v clanku, tak je jina (vyssi) nez mam ja z vyroby.[/QUOTE]
Pokud vim, tak p. Koza mel nejdrive na otestovani iPAQ s nejakou predprodejni verzi FW. V dobe uvedeni na trh se uvolnila verze ROM 1.00.00 / 1.21UK kterou mame asi vsichni. Zobrazi se Vam to po resetu a nebo spustte aplikaci ve slozce Settings\System "HP Asset View" a na zalozce Version je od zhora: 1.0, 06/12/06, 1.21UK.00 ENG, 5.1, G.39, 1.0.0.0. Pokud mate neco jineho, tak to prosim napiste konkretne. Informace, ze mate "asi" neco jineho nikomu nic nerekne :-(
Zde je aktualni verze FW, ale nas se zatim bohuzel netykaji. Je tam sice ver. 1.53, ale Danska a tu bych tam rozhodne nenahraval.
http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/locate/1129_6320.html
mtauf (17)|10.2.2007 09:19
Ahoj,
mám 6915 asi tři měsíce a jsem až na pár drobností spokojený. Co mě však moc a moc vadí, je nestabilita Tomtom. Při delších cestách vždy několikrát zatuhne a pomůže až SR. Zatím mám vypozorováno, že se děje vždy, když vyskočí upozornění z kalendáře nebo mailu, občas se mu stává, když přepočítává trasu.
Nemáte s tím někdo zkušenost, jak to odstranit?