Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

kabel RDS-TMC

in0 (13)|27.8.2006 19:01
ma tu nekdo zkusenosti s RDS-TMC kabely? budou fungovat na mda compact?
Mio kabel RDS-TMC ccca 850Kc a Navilock NL-317R TMC Kabel 6-pin cca 1900Kc
pepee_ce4you (8)|29.8.2006 17:26
Objednal jsem si z nemecka original kabel GNS TrafficBox FM9 pro FSC Loox N5xx a zkusenost je takova, ze je to skoro nepouzitelne...pokud vyhodim antenu ze stresniho okna, tak v pohode chytnu CR1 a stahnu vsechny zpravy (Dynavix 1.6), ale v aute nic moc, ted jsem se vratil z Prahy, mel jsem standardni antenu prodlouzenou a protazenou celym autem odpredu az do kufru, a TMC zezelenalo jen parkrat v okoli Chrudimy a jednou nebo dvakrat v Praze, jinak nic :( Mozna by to chtelo nejakeho sikovneho elektrikare, aby bud navrhl nejakou aktivni fm antenu nebo se napojit na autoradio, ale v zanovnim aute nic takoveho delat nechci...
hrabe_ce4you (44)|30.8.2006 12:22
Obcas lze nekde sehnat tvz "Y" kabel - rozdvojku na FM antenu. Pak staci povytahnout radio, vlozit rozdvojku a je hotovo i bez prasaren a velmi rychle.
RaDon_ce4you (24)|2.10.2006 23:14
[QUOTE="hrabe"]Obcas lze nekde sehnat tvz "Y" kabel - rozdvojku na FM antenu. Pak staci povytahnout radio, vlozit rozdvojku a je hotovo i bez prasaren a velmi rychle.[/QUOTE]
A tusite nekdo kde se da ten Y kabel sehnat? GOOGLE selhal :-(
R.
Mudrunka (547)|3.10.2006 07:48
Ona ta dodávaná TMC anténa opravdu není nic moc. Je nevzhledná a použitelná jen v místě silného signálu. Její náhražka prodloužením drátu v podstatě nemůže fungovat z důvodu, že ideální délka antény při užitých frekvencích je cca 80 cm (jakýkoliv rozdíl jakýmkoliv směrem v podstatě situaci jen zhoršuje). A to nemluvím o tom, že uvnitř auta jaksi je použitelného signálu méně než venku. Již se to tady diskutovalo. Řešením je např. "aktivní nalepovací anténa", mám a jsem relativně spokojen. Ideální je Y adaptér (link na e-obchod je taky v uvedeném vláknu). Problém je, že naše slovutné e-obchody s ním neobchodují. Má jej např. kopacek a psal, že je s ním totální spokojenost.
Ivanm_ce4you (466)|3.10.2006 08:21
Pro presnost- myslim, ze by mohla fungovat i delka 40 cm a 160 cm atp. ;)

[QUOTE="Mudrunka"] ...Její náhražka prodloužením drátu v podstatě nemůže fungovat z důvodu, že ideální délka antény při užitých frekvencích je cca 80 cm (jakýkoliv rozdíl jakýmkoliv směrem v podstatě situaci jen zhoršuje). [/QUOTE]
Ivanm_ce4you (466)|3.10.2006 08:22
Pokud tu nebude dostatecny signal, tak je to biiida...
Mudrunka (547)|3.10.2006 08:33
[QUOTE="Ivanm"]Pro presnost- myslim, ze by mohla fungovat i delka 40 cm a 160 cm atp. ;) [/QUOTE]
V zásadě ano, dokonce i 320 cm. :D Kdysi jsem si s tím v souvislosti s autorádiem hrál a pokud se dobře pamatuji, násobky "nahoru" neměly zásadní vliv na zlepšení příjmu, ale 40 cm mělo za následek zhoršení, a to značné. Ale teorie říká, máš pravdu.
Mudrunka (547)|3.10.2006 08:44
[QUOTE="Ivanm"]Pokud tu nebude dostatecny signal, tak je to biiida...[/QUOTE]
No, on je spíš problém v nevalné sitlivosti RDS/TMC přijímačů obecně. Konkrétně při vyhledávání nové použitelné frekvence. A proto to chce zabezpečit ty nejlepší příjmové podmínky, nejlépe Y adapterem.
kopacek (466)|3.10.2006 09:56
Pokoušel jsem se Y-adaptér "vydolovat" od jakéhokoliv českého prodejce, ale bez úspěchu. Tak jsem si nakonec nechal poslat adaptér z Německa, objednával jsem přes navigon.de. Po instalaci Y-adaptéru se příjem RDS-TMC informací VELMI podstatně zlepšil, mám příjem na celém území ČR, s dodávanou anténou to odhaduji tak max. na 30% území a to nemluvím o "estetice" antény nalepené na přední sklo. Můžu tedy vřele doporučit, obzvláště pokud máte vyhřívané přední sklo a příjem je velmi špatný.
pslany (130)|3.10.2006 10:30
Ja si ten adapter poskladal z tohohle, z toho konektoru jsem vytahl drat pro jack do TMC prijimace a cele to napojil na autoradio. Vyslo me to na necelou 100 a slape to jak vino

Mudrunka (547)|3.10.2006 10:33
[QUOTE="kopacek"]Pokoušel jsem se Y-adaptér "vydolovat" od jakéhokoliv českého prodejce, ale bez úspěchu.[/QUOTE]
To by museli být, případně by museli zaměstnávat odborníky se schopností odhadnout trh. Nyní to vypadá na zlatokopy......, tedy taky obchodníky.... Ale taky jsme již o tom psali, leč poučení žádné....
in0 (13)|3.10.2006 13:48
pslany: jeee, to je napad. a slo by to poskladat i od radia do (mini)usb? to by bylo asi idealni reseni, tmc na radiu uz vlastne mam, antenu od radia na strese, tak proc dalsi tmc prijimac... teda jestli je tam na radiu nejakej "TMC" vystup :oops: aby se to dalo poslat do pda.
spamoid (83)|3.10.2006 15:06
Zdravim,
asi jsem uplna lama, ale nechapu, jak pripojit RDS/TMC kabel, resp. k cemu jej pripojit. Mam zarizeni uvedne v popisu a s tim mam smulu, chapu to dobre?
Diky mockrat za radu :-)