Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

c550 + ld-3w

scerba (49)|26.8.2006 20:17
mam problem se spojením (nebo mozna se sprovoznením) c550 + ld-3w.
co se tyce PDA jsem v tomto oboru zacatecnik, tak jestli delam uplne blbosti nebo neco jineho, tak me ber te s rezervou.
o co jde. Po koupi c550 jsem provedl hard reset. nainstaloval jsem iGO, zkusil sparovat GPS, ale ono nic. hledal jsem tady na foru, taky jsem nic nenasel.
co jsem delal:
na pda jsem zapl BT, nastavil viditelny pro vsechny. zapl GPS (zacala zelene blikat). v BT zarizenich jsem dal vyhledat, naslo to ld-3w, zadal jsem kod 0000, pote jsem vytvoril novy odchozi port pro ld-3w (tusim ze com4, nic mensiho neslo nastavit). kdyz zapnu iGO, dam prohledat porty, nic nenajde, manualne nastavim ten port, ktery tam ma byt, taky nic. GPS celou dobu jenom zelene blika. modra kontrolka BT na GPS se rozsvitila pouze jednou na zlomek sekundy pri sparovani.
Udelal jsem nekde chybu, zapomnel na neco? je nejaky program, kde jsi muzu vyzkouset funkcnost GPS? je docela mozne ze mam nejakou divnou verzi iGO

dik za rady
uzivatel_oldd (180)|26.8.2006 21:37
Ubezpeci se akorat, ze mas vypnuty "Secure connection" u vytvareni odchoziho portu a hlavne ze mas dobitou GPSku, protoze kdyz je temer vybita tak se nesparuje!!!
scerba (49)|26.8.2006 22:02
GPS je v nabijecce, blika zelene. kdyz dam v iGO prohledat porty, tak GPS stale blika zelene, ale kdyz prohledava com4, kde mam nastaveny odchozi port, tak se frekvence blikani zpomali. ale modra signalizace Bt spojeni porad nic. kdy se vam rozsviti modra led? pri sparovani, spusteni programu ... ?
bezpecne pripojeni je zrusene
uzivatel_oldd (180)|27.8.2006 01:39
modra se rozsveci az pri komunikaci s gps. pri zparoveni nikoli.

mam tam nastaveno take com4, baud rate 38400 a protokol nmea. zkuste zrusit bt partnership a vytvorit novy, ale to je uz "tapani ve tme"

zkuste jine programy ktere budou s gps komunikovat at vyloucite chybu v iGO.

ty ledky se rozsveceji postupne zelena-modra-bila. Bila zacne blikat pri fixu satelitu.
scerba (49)|27.8.2006 10:32
cely problem vyresil soubor BroadComN560.cab, ktery jsem tam nahral a nainstaloval
jiz vse funguje
Joysi (12)|17.9.2006 17:09
Ahoj, potrebujem poradit.
Kupil som si LOOX C550 a GPS NOKIA LD-3W. Pod MS drivermi /pre BT/ to sparujem ale mi to nefunguje ani v jednom GPS programe.
Nainstaloval som BroadComN560.cab tam to sparujem aj to funguje ale len dovtedy dokedy NEVYPNEM program /napr. IGO, GPSDASH.../ a ak ho ZNOVA zapnem tak sa GPS nechyti. Spustim bletooth manager a ak kliknem na NOKIA LD-3W a dam connect tak vypise : Connection failed. Unable to establish connection ....
A POMOZE LEN VYP/ZAP GPSky a potom to znova nabehne do vypnutia programu. Ak chcem pouzivat iny GPS program a stavajuci spusteny vypnem aj tak mi nenabehne GPSka zas len po jej vypnuti/zapnuti.
Je to normalne ? Dik
scerba (49)|18.9.2006 16:43
jestli je to normalni nevim, ale dela mi to naprosto totez. clovek si na to zvykne, ale kdyby se naslo nejake jine reseni, taky bych ho uvital
uzivatel_oldd (180)|18.9.2006 16:57
Jak uz sem zminoval tak pokud se to jednou s GPS zparovalo, tak vypnuti a zapnuti aplikace defacto nema vliv, samozrejme to chvilicku trva nez se zase program zesynchronizuje s aktualnimy daty. A instalace toho BroadComN560.cab
u me c550 nebyla nutna.

pepiho (51)|18.9.2006 20:26
Mám stejný HW a bez problémů.
Zapnout GPS, v PDA vyhledat zařízení, poté zadat 0000 , spárovat, přiřadit číslo komunikačního portu a už to jede.
Dělal jsem to několikrát bez problému.
scerba (49)|19.9.2006 14:37
ja kdyz jsem sparoval obe zarizeni na puvodnich ovladacich, tak mi na gps nezacala blikat modra led, coz jsem povazoval za nejvetsi problem, ktery jsem bez novych ovladacu nevyresil, tak nevim
uzivatel_oldd (180)|19.9.2006 15:12
ale modra led zacne blikat az pri komunikaci s programem nikoliv pri zparovani.
pepiho (51)|19.9.2006 18:18
Je to tak, modra bliká až po spojení se sw který ho využívá.
Potom hledá gps platný signál a po nalezení se rozbliká i bílá ledka.
scerba (49)|20.9.2006 08:20
kdyz tam mam ovladace od broadcomu, tak po sparovani zacne blikat hned modra led. kdyz jsem pouzil original ovladace, napsalo ze je to sparovano, ale zadny software nedokazal gps najit. v te dobe jsem s pda zacinal, tudiz jsem nemel zadne zkusenosti, ted bych to mohl vyzkouset znovu, a testovat to na vice softwarech. puvodne jsem zkousel jen i-go
uzivatel_oldd (180)|20.9.2006 10:04
uprimne receno zadny program mi automaticky gps nenasel. vzdy sem zadal port a rychlost manualne a slapalo to hned a pri pristim spusteni aplikace si jiz pamatuje toto nastaveni a chodi to bez dalsiho nastavovani.
scerba (49)|20.9.2006 10:44
tak zadat port a rychlost rucne, bylo to prvni co jsem zkousel, pak detekci, sam jsem zkusil nastavit vsechny porty manualne a nikde to nenaslo
uzivatel_oldd (180)|20.9.2006 10:55
zkousel si nejakou utilitku ala aplsirf u ktere je videt jak komunikuje gps s pda? zadas port a rychlost a melo by to slapat, urcite to zkus a uvidis jestli je problem v driverech nebo kde.
pepiho (51)|20.9.2006 19:16
Žádný utility ani ovadače jsem nepotřeboval. Spároval jsem pda s gps nastavil com port , v igo nechal vyhledat zařízení a vše v pohodě funguje.
Joysi (12)|23.9.2006 21:34
No musime nejak zistit ze kde je chyba. Mne to presne robi to co uzivatelovi pod nickem "scerba".

1.) C550 som skusal z inou GPSkou a tam bezalo vsetko ako ma!
2.) LD-3W som skusal na starsom pda ACER n10 a tiez vsetko OK !

Mam C550 len 2 tyzdne, pred tym som mal palma, ale s PC uz robim vyse 15 rokov, takze az taky lama niesom.

Robil som to presne tak ako ste to odporucali, ale vysledok taky isty ako u "scerbu" !

Aj som to sparoval a nastavil som porty, skusal rozne kombinacie, viac ako 10x HARD RESET ale bez uspechu.

Nakoniec som nainstaloval spominany broadcomn560.cab a k tomu este GPSGATE aby som mohol pouzivat naraz viac GPS programov a vypinat/zapinat PDAcko bez nasledneho manualneho connectovani GPSky. Ale aj tak nie som na 100% spokojny

Chcelo by to asi zistit presne verzie FW jak u PDA tak u GPSky...

Zabera nam to miesto aj pamati a urcite to neprospieva na stabilitu a rychlost systemu.
Este tym ktorym to ide, ake cislo com portu ste nastavili ?
Ak mate este nejake postrehy prosim poradte. Dík!
uzivatel_oldd (180)|24.9.2006 02:58
com4
pepiho (51)|26.9.2006 12:45
Včera jsem to znova pároval s orig. driverama:
-vyhledat BT zařízení , zadat 0000, zaškrtnou komunikaci com port - přidat com port (mě to jede na com9) a hotovo. V IGO jsem dal vyhledat zařízení a na první pokus to jelo.
Pouze doporučuju před spojením s navigačním sw vypnout a zapnout gpsku.
Joysi (12)|26.9.2006 17:21
To iste som robil ale bez uspechu.

Chyba musi byt niekde v rozdielnom firmware alebo uz fakt neviem... :(
uzivatel_oldd (180)|26.9.2006 17:36
zkousel si to na cistem pda pouze s nejakym navigacnim sw? Treba to muze i zpusobovat lokalizace, je to jen pro jistotu, chodit by to samozrejme melo i se vsim co potrebujes. Muzeme nejak vycist verze fw s GPS a porovnat to ale byla by to smula. Muze se lisit i fw v c550(prijde mi to nepravdepodobne)?
Joysi (12)|26.9.2006 21:36
Urobil som HARD RESET z GPS som vybral na chvilu baterku. Nastavil som com port 9 a ide to. Nie sice vsetko ale s GPS PROXY alebo s GPSGATE sa to da vyriesit.

DAKUJEM za rady !
axelx1_ce4you (17)|5.10.2006 18:17
Cus u me the same problem. Modra ledka az po nainstalovani BroadComN560.cab na mem C550 s LD-3W. Bez toho filiku modra ledka nesvitila. Ale novinka, wifi mi nemaka tak jak pred tim. Mel jsem na internetovym pripojenim sdileni takze dhcp PDA pres wifi dalo ip. Ted to priedluje IP 169.254.X.X a na net se nedostanu. Ceka me tedy HW reset.
Ma tu nekdo jinej GPS modul ktery by spolehlive makal bez BoradComN560? Diky

http://support.microsoft.com/kb/q307287
uzivatel_oldd (180)|6.10.2006 09:47
zkus to po HR bez toho broadcommu treba je to stejny pripad jako Joysi
axelx1_ce4you (17)|6.10.2006 14:18
Bohuzel GPS dnes rano odletela s jejim majitelem do USA.Bez broadcommu se GPSka nechytla, neco delala protoze jinym zarizenim se na ni nedalo taky pripojit, ale neblikla modre ani omylem pri vsem moznem nastaveni. Az instalace broadcommu tu gps zprovznila ale totalne mi rozhazela nastaveni wifi a s tim se uz nedalo nic delat. HW Reset. Potreboval bych dopourucit GPS BT receiver kterej nebude potrebovat broadcomm.Urcite nekdo mate neco co vam bez toho maka super
pepiho (51)|7.10.2006 17:39
Nokie ld3w jede super a neměnil bych jí za jinou. Bez broadcam driverů , vše bez chybičky, ale ty jsi asi jiného názoru. Jde jen o nastavení....... ;)
scerba (49)|22.10.2006 11:21
opet ozivim toto tema, c550 + ld3w.
bez broadcomu to opravdu nejde, ani po HR, ale to uz neresim, clovek si na to zvykne. ale co me docela stve, je "start". po spusteni libovolne aplikace, trva opravdu hoooodne dlouho, nez se signal zafixuje. vidi kolem 8 satelitu, ale s zadnym neni schopny navazat uplnou komunikaci (blbe to popisuju, ale napr. v igo ztmavne sloupec daneho satelitu). nedela mi to vzdycky, ale zrovna kdyz potrebuju aby se chytl, tak se nechytne. nevite cim to muze byt? jestli je chyba ve me nebo v modulu?
nekdy se nechytne vubec, jindy za 30vterin (v obou pripadech je GPS modul pred zapnutim 24hod vypnuty, nebo s nim nebylo PDA spojeno)
axelx1_ce4you (17)|22.10.2006 19:24
Jeste nez jsem kopuil svoji GPS BT-338 tak jsem pave testoval zminenou nokia gps kterou mel kamarad. Pri hledani na foru jsem nasel BroadCom560 a s tim si jiz gps vedela rady. Sice mi pak zlobila wifi :),ale mozna to nebylo uplne tim. BT-338 no problemo:)
Joysi (12)|22.10.2006 20:43
Presne tak , stale to nieje ono ta kombinacia N560 + LD-3W.
Tiez som skusal BT338 a no problem.
Ale tiez som skusal LD-3W s inym zariadenim a tiez bez problemu.
Tak teraz kde je chyba v PDAcku ci GPSke ?
Asi sa proste namaju v laske...
uzivatel_oldd (180)|22.10.2006 22:20
nevim jestli sem lucky man, ale me to slape perfektne, zadnej broadcomm, fix je rychlej a vidi dost satelitu. ja si nestezuju.
Joysi (12)|24.10.2006 21:40
Neviete ci existuje nejaky program pre PDA /prip. PC/ s ktorym mozem prepnut na LD-3W GPSke protokoly napr. potrebujem nastavit tieto udaje : GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1.
Skusal som APLSIRF /vie prepnut len STAT NAVIGACIU a vypisat cislo firmwaru. MM SIRF SETUP mi stale hodi chybu a SIRFTECH spustim, pripoji sa v NMEA ale ma problem prepnut do SIRF modu. Ani firmware mi neukaze.
Takze neviem zmenit nic ine len staticku navigaciu ..

Neviete co s tym ? Dakujem