Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficiální ROM R52

Naj_ce4you (183)|26.8.2006 08:45
Jak již probíhá diskuze na známém MioA701 fóru, je nová oficiální ROM. Měli byste stahovat rovnou od výrobce: http://www.mio-tech.com.sg/uploads/winceimg.bin
a né z mkx.hchodo.com, prý je tam poškozená. A ještě tady si stáhněte RomUp_SD.exe: http://www.mio-tech.com.sg/main/showsection.asp?SectionID=18&ParentID=15

Ale přpadá mně že je naprosto stejná jako R51, akorát si ji Mio přivlastnilo, tak jsem ani svou stávající R51 na R52 neměnil.
Tofik_ce4you (43)|29.8.2006 09:59
Zajímalo by mě jak je to s oficiálním update na Mio, stále koukám na www.mio-tech.be že se tam objeví ofiko update abych si ho mohl nahrát a neztratit tak záruku a stále nic!

hawkens (90)|29.8.2006 10:35
Obavam sa, ze ani "oficialny" ROM ti neuznaju pri reklamacii, ak je predajca chytrak a chce sa za kazdu cenu vyhnut nakladom spojenym s reklamaciou, povie ti ze flashnutie ROMky je neatorizovany zasah a stratil si zaruku, ze to moze robit len servisny technik. Za mierny poplatok, samozrejme :) Takze na to by som sa fakt nespoliehal.

Naopak, ak je predajca solidna firma, vie kolko je jedna plus jedna a flasnuty hocijaky ROM ti uzna,alebo flashne spat ten povodny a vyskusa, ci chyba suvisi s veriou ROM, alebo je to nieco uplne ine.
nowis879 (34)|29.8.2006 12:55
!!!!!!!!!! upozornění !!!!!!!!!!!!

pokud jste někdy měli nainstalovanou r55, tak vám downgrade na r52 nepujde!!!!
při flashování se vám objeví hláška G3IPL flash error. !!
po restartu naskočí černá obrazovka s šmitec.

v tento moment jde asi jediné: udělat reset a hned volup+joydown+power(červený tlačítko)
aby jste se dostali do boot

je zapotřebí nejdříve zkontrolovat v boot menu co je napsáno v uplně horním řádku. pokud ScoterUT r50 musíte nainstalovat scoterUT r51 magneto
pokud ScoterUT r51 magneto vše je ok a můžete flashovat dál

!!OPRAVA!!

vyskytli se problemy i s utr51
tak ještě změna, utr48 z romky r45 již funguje
bkf1_ce4you (368)|29.8.2006 14:49
[QUOTE="hawkens"]Obavam sa, ze ani "oficialny" ROM ti neuznaju pri reklamacii[/QUOTE]
Je pravda ze prodejce muze rict cokoliv ale pokud je to oficialni update tak ma pravo akorat drzet... usta a reklamaci uznat (pokud zavada nevznikne samozrejme spatnym zachazenim apod.). Neco jineho jsou samozrejme neoficialni/uzivatelske zasahy do ROM ale pokud uzivatel pouziva oficialni software a dodrzuje postup popsany na oficialnich strankach tak mu prodejce nemuze rict ani pul slova. Kamen urazu co se tyce tohoto update je v tom ze je na A700 coz je podle me softwarove uplne to same jako A701 ale... je na cihle napsano A700 a ne A701 takze ja radsi pockam az bude na oficialnich strankach (na global english nemusi to byt nutne ty evropske) update na A701;)
Krystof_ce4you (0)|29.8.2006 16:44
Má někdo prosím zkušenost s R52 - už jste to někdo nainstaloval a prověřil ?Jaká je tedy poslední skutečná oficiální verze pro A701 a kde ji najdu? Diky za odpověď.
bkf1_ce4you (368)|29.8.2006 17:33
Zatim co jsem se dival na ofic. global english stranky tak tam zadnej update jeste ani neni :/ Ale zatim co vim tak posledni oficialni verze softu pro A701 je R45
EDIT: teda R46 pardon
hawkens (90)|29.8.2006 17:52
Ale moze, predavac moze jednoducho vyhlasit, ze upgrade ROM ma vykonat IBA autorizovany technik a nie uzivatel. Moze tvrdit ze upgrade ROM je neautorizovany zasah uzivatela do systemu a tym stratil zaruku. Ja by som sa sice s takym predajcom hadal dokrvi, povazoval by som to za neseriozne, hoci aj dokonca s "neoficialnym" ROM. Asi tak ako keby mi predavac PC odmietal uznat zaruku za to, ze som si na PC vymazal predinstalovany Win XP a nainstaloval Linux a to by chcel vyhlasovat ako zasah do pocitaca "oceneny" stratou zaruky.

Inac R52 je odtialto
http://www.mio-tech.com.sg/uploads/winceimg.bin
a teda je od vyrobcu.

Ja som ho skusal po R55, fungovat sice fungoval, ale moje poblemy s A2DP profilom a skippovanim pri pocuvani na stereo BT sluchadla nevyriesil, iba co mi v ponuke Settings pomizli ikonky. Tak sup spat som sa vratil k R55.
bkf1_ce4you (368)|29.8.2006 18:30
Tak kdyz uz to tak beres tak prodavajici vlastne muze uplne vse. Ano ale berme "normalniho" prodejce a u toho jsem si na 99% jisty ze pokud si neco stahnes z oficialnich stranek produktu a pouzijes to na ten produkt postupem jaky je uveden, tak neni mozne ztratit zaruku. Pokud update firmware a software pochazi z oficialnich stranek, je na danny produkt a nejak nezmrsis postup popsany na tech strankach, tak proste nemuzes ztratit zaruku a za tim si stojim. Kdyz si updatnes flashku na mainboardu v PC tak prece taky zaruku neztracis. Timhle bych tuhle debatu uzavrel.

PS: Prodejce bych vybiral opravdu peclive a radsi nejakou korunu priplatil protoze pak toho clovek muze trpce litovat a vubec nezalezi zda je produkt kvalita nebo smejd. Vzpomenu např. jak v nekterých obchodech vesele jeste prodavaji nekvalitni mobily z polska, madarska atd. nebo obchody kde maji zbozi "kdo-vi-odkud" (napr. Optima.cz - nakupujou tusim z levi.cz tak to bude asi tim)... Smula je ze to clovek pozna vetsinou stylem "pokus-omyl". Ja kupuju temer uplne vse z TS Bohemia v Olomouci (A701 samozrejme taky) a nikdy nebyl problem a pokud byl tak reklamace vse vyresila;) Zas ale ja taky kupuju jen veci ktery mam samozrejme overeny z diskuzi na netu ze jsou kvalitni;) No timhle bych tuhle debatu a podobny vubec uzavrel :D
hawkens (90)|30.8.2006 07:25
Presne tak, predajcu vyberas pokus-omyl, ibaze by si si PDA alebo smartphone kupoval kazdy mesiac a tak nachytal skusenosti. Esteze mame fora! Tu sa da zistit, ak par ludi nezavisle na seba napise na konkretneho pindy alebo naopak pochvaly, vies kam mas - nemas ist.

Ale s flashovanim ROMky by som si fakt nerobil starosti. Vsetky tri bezne sposoby - cez programik, cez boot loader aj cez USB su bezpecne, ak je clovek opatrny a dosledne sa drzi instrukcii. Takze v najhorsom pripade sa vzdy sa nahodit R45.
nowis879 (34)|31.8.2006 23:32
mohl by admin změnit jméno tohoto threadu na řešení reklamace po upgrade mia neofic. rom???

jinak stahnul jsem r52 jak z mkx tak z mia a opravdu ty soubory jsou rozdílné!
raději bych stahoval tu z mia.

a ještě jedna technická pro downgrade(upgrade :-) ) z r55 na nižší verzi se mi ossvědčil bootloader scooter utr51 magneto.
ut r48 je dobrá při upgrade(downgrade) na snad r55
Krystof_ce4you (0)|1.9.2006 10:24
Takže....mám vše nainstalováno,nechal jsem původní R45 na novější - oficiální si počkám.Programy jsem odlaďoval jeden po druhém, mezitím občas
vyčištění registrů a další pomocné programy na údržbu systému.Mio šlape jak hodinky,nekouše se.Je to můj druhý kousek,první jsem reklamoval/nešel rozchodit příjem GPS/Co se týká reklamace po fleši ROM - nemá s tím můj prodejce/ žádný problém ale stejně si počkám na ofic.verzi.:yes: :D
Naj_ce4you (183)|1.9.2006 10:32
Troch to nechápu. Vždyť R52 je OFICIÁLNÍ verze, tak na co čekat???
bkf1_ce4you (368)|1.9.2006 13:31
[QUOTE="nowis879"]jinak stahnul jsem r52 jak z mkx tak z mia a opravdu ty soubory jsou rozdílné![/QUOTE]
jj ten typek to taky stahoval asi z Mio stranek akorat se mu to asi stahlo spatne, nezkotroloval to, zabalil to a hodil na stranky :/
bkf1_ce4you (368)|1.9.2006 13:41
[QUOTE="Naj"]Troch to nechápu. Vždyť R52 je OFICIÁLNÍ verze, tak na co čekat???[/QUOTE]
Vidis nekde na Mio strankach neco jako "A701 update R52"? Ten update na http://www.mio-tech.com.sg (asi Singapur :D ) je oficialne jen na A700;) Jako nechci riskovat ztratu zaruky i kdyz je riziko minimalni. Prece jenom jsem za Mio vysolil 15 litru (= skoro dve moje vyplaty) a nejaky opravdovy problemy mi stavajici R45 nedela tak radsi pockam. I kdyz asi budu cekat dlouho protoze nez v Belgii pohnou tema svyma tlustyma prdelama a hodej ten update na A701 na net tak uplyne myslim jeste dlouha doba :( proste lini neschopni pitomci co na to uplne kaslou tech je na svete drtiva vetsina nema smysl se o tom dal bavit :/ a jinak vubec bych se nedivil kdyby pak hodili na net uplne ten samej update jako je na A700 a jenom napsali ze to je na A701;) doufam ze to udelaji aspon budu mit duvod jim kazdej mesic psat do supportu ze jsou lini neschopni pitomci i kdyz to je stejne jedno protoze v supportu stejne nikdo neni :D ani robot kterej by vam na mail napsal neco jako "k vasemu problemu se vyjadrime co nejdrive" :D dobry uz o tom nebudu mluvit;) doufam :D
Krystof_ce4you (0)|2.9.2006 23:36
Jo a zapomněl jsem ....českou lokalizaci jsem dělal až uplně naposled ,oproti
předchozímu reklamovanému kousku a všechny programy nahrával přímo do systému - ne na kartu.Igo samozřejmě na kartě šlape super a na dohledání Bee Line taky nemá chybu.Pro netradiční mapy mám nainstalovanej Ozi Explorer,takže každou potřebnou mapu si hravě zdigitalizuju a používám tu,kterou právě potřebuju.S těmito programy nemá GPS nejmenší problém,okamžitě se aktivuje a bezproblémově spolupracuje.Jsem nadšenej citlivostí přijímače GPS,mám staršího Magellana 315ku a s tím se nedá vůbec srovnat.Horší je to samozřejmě s výdrží baterek ale i to se tu výše už vyřešilo.Tak ať Vám to šlape aspoň tak dobře jako mě.K.