Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojeni iPAQ 5550 do Inetu pres desktop, resp. ActiveSync

Jandik (17)|27.11.2003 15:12
Mám PDA s WM2003 a synchronizuji přes wifi. Rád bych se připojoval do Internetu přes wifi přes desktop. V desktopu mám dvě síťovky, wifi kterou používám pro spojení s PDA a pak klasickou síťovku, kterou jsem připojen do sítě LAN. V ActiveSync jsem zaškrtnul na záložce Rules - Open ActiveSync when my mobile device connect a v padacím menu mám vybráno The Internet. Přesto když se chci připojit do Inetu ohlásí mi PDA, že musím nakonfigurovat Proxy server.

Zkoušel jsem i nastavit sdílení připojení do Internetu v nastavení sítě na desktopu, ale nevěděl jsem, u které síťovky mám toho nastavit. Když jsem to udělal u LAN, nešlo to. Když u té wifi, tam se mi snažil přenastavit IP LAN síťovky na 192.168.0.1 (ale tuto IP má ta wifina a LANka má přidělovanou DHCP).

Dělám někde chybu? Jak to nastavit? Docela mi na tom záleží.
Pavel Koza (4761)|27.11.2003 15:24
Ta synchronizace pres Wi-Fi Vam funguje?
CarlosL (126)|27.11.2003 20:01
[QUOTE="Jandik"]Mám PDA s WM2003 a synchronizuji přes wifi. Rád bych se připojoval do Internetu přes wifi přes desktop. V desktopu mám dvě síťovky, wifi kterou používám pro spojení s PDA a pak klasickou síťovku, kterou jsem připojen do sítě LAN. V ActiveSync jsem zaškrtnul na záložce Rules - Open ActiveSync when my mobile device connect a v padacím menu mám vybráno The Internet. Přesto když se chci připojit do Inetu ohlásí mi PDA, že musím nakonfigurovat Proxy server.

Zkoušel jsem i nastavit sdílení připojení do Internetu v nastavení sítě na desktopu, ale nevěděl jsem, u které síťovky mám toho nastavit. Když jsem to udělal u LAN, nešlo to. Když u té wifi, tam se mi snažil přenastavit IP LAN síťovky na 192.168.0.1 (ale tuto IP má ta wifina a LANka má přidělovanou DHCP).

Dělám někde chybu? Jak to nastavit? Docela mi na tom záleží.[/QUOTE]


Desktop je pripojen k internetu primo a nebo pres sit ze serveru??

Pokud ze serveru a server ma pevnou IP, tak se proxy v prohlizeci na PDA nastavi IP adresa serveru a port 80. Me to takhle chodi, ale s PDA s jinym OS.

Carlos
Jandik (17)|28.11.2003 09:13
[QUOTE="Pavel Koza"]Ta synchronizace pres Wi-Fi Vam funguje?[/QUOTE]

Ano, synchronizaci mi funguje bez nejmenších problémů. Rovněž tak tisk na nasdílené tiskárně a mohu se hrabat v nasdílených složkách desktopu.
Jandik (17)|28.11.2003 09:14
[QUOTE]Desktop je pripojen k internetu primo a nebo pres sit ze serveru??

Pokud ze serveru a server ma pevnou IP, tak se proxy v prohlizeci na PDA nastavi IP adresa serveru a port 80. Me to takhle chodi, ale s PDA s jinym OS.

Carlos[/QUOTE]

Desktop je připojen přes síť LAN.
CarlosL (126)|28.11.2003 09:32
No a když nastavíte v PDA v Proxy IP adresu serveru (port 80), tak to nefunguje??

CarlosL
Pavel Koza (4761)|28.11.2003 10:32
1. Na desktopu si stahnete a nainstalujte tuhle proxy
2. Spustte ji a zjistete, na keterm bezi portu (bude to v helpu)
3. Na PDA nastavte jako proxy IP adresu destopu (tu ze stejneho subnetu, jako ma PDA) a port, ktery jste zjistil vyse.

Tohle bude fungovat. Jak pracuje ten Internet Sharing moc nevim, dvakrat jsem se to snazil rozchodit, jednou se to povedlo, podruhy ne... A jestli by fungovalo to ActiveSync Passthrough... No nevim, musel bych testovat, ale nemam interni Wi-Fi sit.
Jandik (17)|28.11.2003 14:08
[QUOTE="Pavel Koza"]1. Na desktopu si stahnete a nainstalujte tuhle proxy
2. Spustte ji a zjistete, na keterm bezi portu (bude to v helpu)
3. Na PDA nastavte jako proxy IP adresu destopu (tu ze stejneho subnetu, jako ma PDA) a port, ktery jste zjistil vyse.

Tohle bude fungovat. Jak pracuje ten Internet Sharing moc nevim, dvakrat jsem se to snazil rozchodit, jednou se to povedlo, podruhy ne... A jestli by fungovalo to ActiveSync Passthrough... No nevim, musel bych testovat, ale nemam interni Wi-Fi sit.[/QUOTE]

Jste naprosto úžasný. Už mi to frčí. Díky moc :-)))