Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poradite mio 701 versus gtek 91OO????

andreasss (57)|25.8.2006 10:07
Vlastnim gtek 9100 a uvazujem kupit bluetooth gps + igo 2006.Chcem sa spytat ci by nebolo lepsie kupit mio 701 a mat vsetko pekne pokope. Ake by boli klady alebo zapory medzi tymito zariadeniami? (gtek ma vysuvnu klavesnicu mio nema,......), zaujimalo by ma telefonovanie a GPS.
Dalej by som sa chcel spytat aka je presnost GPS, igo by mi malo na cesty uplne postacovat, ale trapi ma problem ci sa nejako da v rezime gps na miu napriklad ulozit danu poziciu kde sa prave nachadzam a neskor sa dat ku nej navigovat (s akou presnostou?, je to súčasťou mia?), potrebujem to hlavne na clne ked som na rybach a v takej poriadnej hmle by sami to velmi hodilo resp. je na to nejaky dobry program?
Zatial dik ak to tu niekde je popisane tak sorry nejako som nic nenasiel,....
andrej
M66 (116)|25.8.2006 14:14
Mio A701 jako kombinace PDA+GSM+GPS není špatná. Na to, že to je all-in-one nemám pocit, že by to byla snůška kompromisů. Je otázka, jak zvládneš přechod od klávesnice k stylusu. Přesnost navigace hodnotím jako postačující. Je fakt, že u mnou používaných navigací (Dynavix, iGO) je Mio při rychlejší jízdě pár metrů za reálem. Ale od zavedení bodového systému se mi už na dálnici nestalo, že bych slyšel "Nyní sjeďte" v okamžiku, kdy jsem sjezd minul ;) .
Ale vážně: iGO umožňuje uložit danou pozici jako POI. Ale použít iGO, nebo podobný SW, jako navigaci na ryby (to jako kudy z prostředka rybníka v mlze nebo v noci k molu?), to nevím. Ony tyhle navigace mají snahu držet se silnic, takže pokud nebudeš zrovna pod mostem tak nevím. Doporučuji vyzkoušet. U iGO se dá nastavit "citlivost" s jakou se má držet silnic (když to třeba nezvládneš a bereš to po poli vedle silnice, tak ti navigace tvrdí, že jedeš stále po silnici). Zkusil jsem iGO v Tatrách, a když jsem vylezl na Solisko, tak mi to ukazovalo, že jsem na parkovišti na Štrbském Plese. Ale souřadnice byly OK, jen to zobrazení ne.
andreasss (57)|26.8.2006 00:10
M66 - dik za odpoved
Zaujimalo by ma ci je nejaky soft na mio ako napriklad v inych gps ukladanie prejdenej trasi a nasledne navigovanie po tejto trase alebo navigovanie ku ulozenej pozicii,............
beecher (9270)|26.8.2006 00:38
Na to jsou idealni geocachingove programy jako GPSDash, Beeline GPS apod... Ulozi se aktualni pozice a kdy se clovek potrebuje dostat zpatky, tak ho sipka navede...
M66 (116)|26.8.2006 08:02
[QUOTE="1andrej1"]... je nejaky soft na mio ako napriklad v inych gps ukladanie prejdenej trasi [/QUOTE]
Tahle funkce je v iGO, kde si zapamatuje trasu, kterou jedeš. Ale prakticky jsem to nevyzkoušel, neměl jsem potřebu. A také jde o to, že je asi rozdíl mezi silniční navigací, která se lepí na silnice, a nějakou obecnou.
stehan (114)|26.8.2006 09:54
To teda je rozdiel, na chodzu sa pouzivaju ine programs, ako uz spominal Beecher a inek to lepenie k silnicim mozes v iGo vypnut samozrejme...
...I...