Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mda vario + bluetooth/wifi komunikace - nefunguje

asdfgh (7)|24.8.2006 17:24
Mam mda vario s wm 2005, a snazim se s nim sparovat jine zarizeni. ale ani s jinzm zarizenim s wm 2005, ani s wm 2003SE se mi nepovedlo si vymenit byt jediny bajt. obe zarizeni se vidi. Na HX4700 s resco explorerem 2003 jsem se snazil poslat na Vario soubor. Nelze, protoze na vario nemam admin. prava. ale ani pomoci Drive Mapping (resco expl.) se mi nepodarilo si "sahnout" na vario. Zkousel jsem si prohodit odchozi/prichopzi port, neni zaskrtnuto zabezpecena komunikace, vario na druhe zarizeni s WM2003SE vidi, ma s nim partnerstvi, serial port je otevren. a presto nic.
situace je obdobna pres wifi. na hx4700 jsem vytvoril adhoc sit, a vario k nemu pripojil. hraju si s nastavenim, ale nedari se mi poslat na to druhe zarizeni cokoliv.
pokud uz obdobnz prispevek na ce4you je, omlouvam se. hledam to tu uz chvili a nasel jsem sice nekolik prispevku, ale jejich reseni mi nepomohla.
dekuji
Saman_ce4you (1451)|25.8.2006 10:24
Co se tyce BT, Vario (MS bt stack) nema podporu pro File transfer sluzbu, takze pokud neni aplikace sama nepouziva vlastni protokol pres seriovej port, tak nic nepreneses. Pres IR port to jde bez problemu..
Co se tyce WiFI, k presnosu potrebujes zase neco dalsiho, nejlepe FTP.
asdfgh (7)|25.8.2006 11:22
ja nedokazu na hx4700 simulovat ftp?
nu, ale kdyz jsem sparoval hx4700 a htc universal, tak se podarilo si vymenit soubory. a mel jsem pocit, ze na universalu jsou tytez ovladace, jako na variu.
flashman (1366)|25.8.2006 11:34
[QUOTE]nema podporu pro File transfer[/QUOTE]
až teď na to koukám, jak puk.. dyk vono to nefunguje ... to je teda pškně naprd.. dyť file transfer je zakladni funkce BT
JecminekMaselnik (464)|25.8.2006 14:20
[QUOTE="asdfgh"]ja nedokazu na hx4700 simulovat ftp?
nu, ale kdyz jsem sparoval hx4700 a htc universal, tak se podarilo si vymenit soubory. a mel jsem pocit, ze na universalu jsou tytez ovladace, jako na variu.[/QUOTE]
jak simulovat? Musíš tam dostat nějaky ftp serveřík. Třeba tento, nebo tento, či tento
HADES (209)|25.8.2006 15:39
Nevím jestli jsem dotaz pochopil správně, ale já jsem na Variu zatím neměl problém s tím že by nešel přenést soubor. Posílal jsem takto nějaké melodie (arm) na SE T610, T630 i K750i a vždy bez problémů. Jednoduše v průzkumníku vyvolám kontextovou nabídku nad souborem který chci přenést a vyberu volbu Přenést. Když mám zapnuté BT a je na blízku jiné zařízení (nemusí být spárované) tak se mi objeví v seznamu a kliknutím soubor odešlu

Edit: zkoušel jsem opačnou komunikaci a taky se mi ji zatím nepodařilo zprovoznit, to bude asi to co autor myslel:)
flashman (1366)|25.8.2006 16:38
já teda nevim, ale ani přez reco ani přez normal průzkumníka mi to nejede.. najde to zarizeni (PC s Widcommem) tak dám : "tap to send" pak se oběví : pending a pak failed :( .. a je fakt, že ani počítač nevitvíoří profil file transfer, jako na Widcommu
asdfgh (7)|29.8.2006 15:07
v threadu komunikace a synchronizace pise Borek, ze ma obdobny problem. Microsoft se chlubi tim, ze na svych zarizenich ma wifi a bt, ale ze to uz neumi prenest soubor nenapise? a budu li chtit na svem hx vytvorit ftp serverik, tak potrebuju cizi soft? To je vsechno jen ne user friendly:)
beecher (9270)|29.8.2006 16:43
BFU na to pouzije BT... ;)
asdfgh (7)|29.8.2006 22:56
prima. ten problem tu resi jeste jeden clovek. tady.
tam si taky vite stejne rady?
Saman_ce4you (1451)|31.8.2006 16:45
Takze mensi mylka. Soubory pres BT posilat z Varia i na Vario jdou. Posila se se to pres OBEX, ne primo pres File Transfer Service. V pripade prijmu musi byt na Variu zapnute beamovani... Otestovano MS (Vario)<->Widcomm (PC)