Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diakritika na klávesnici iPAQu hw6915 / hw6910 / hw6900

daec (40)|24.8.2006 13:05
Dobrý den,
komunikátor HP iPAQ hw6915 umožňuje pomocí zabudované hardwarové klávesnice psát znaky jen s čárkami a pár znaků s háčkem, ale rozhodně to nepokrývá celou češtinu. Jen namátkově znaky, které nelze pomocí klávesnice napsat: ě, ů, ž, ř, ď, ... ale je jich mnohem víc.
Musím proto používat rozpoznávání znaků/klávesnici na obrazovce, když chci psát česky s diakritikou.
Zkoušel jsem zapnout podporu pro hardwarovou klávesnici (se kterou diakritika šla), ale došlo k takovému přemapování klávesnice, že to bylo nepoužitelné (třeba nešla psát jedna číslice, už si nevzpomínám jaká, a to co je pod Fn (resp. tou klávesou s kolečkem vlevo dole), bylo ÚPLNĚ zpřeházené (čísla náhodně umístěná v rámci celé klávesnice, ne v bloku atd.)), takže toto pro mne není řešení.
Používám malou lokalizaci SunnySoft Interwrite 9.1.
Vyřešil někdo tento problém?
zidane_ce4you (244)|28.8.2006 14:21
Dobrý den,

pro korektní funkčnost integrované klávesnice si nainstalujte lokalizaci InterWrite PRO, poté budete moci korektně zadávat diakritické znaky přes integrovanou klávesnici.

Pokud nechcete mít lokalizováno prostředí OS tak si v nastavení lokalizace vypněte lokalizaci systému.

S pozdravem a přáním hezkého dne
vsa_ce4you (46)|28.8.2006 15:43
Blbovzdorně řečeno, musí se nainstalovat plná lokalizace (ne jen podpora klávesnice) a teprve po korektní instalaci a restartu je možné vypnout počeštění všech menu volbou vypnout lokalizaci sytému. Odstranění počeštěných menu trvá asi 2 minuty, takže vydržte až do okamžiku, kdy to po vás bude chtít restart. Ten udělejte a je to hotovo. Dále je možné přidat klávesnici QWERTY pokud vám QWERTZ nevyhovuje.
Kde je o tom zmínka ve FAQ jsem nezjistil. Ale hlavně, že už to funguje :-)
daec (40)|28.8.2006 15:48
Dekuji :) Az se dostanu k PC, vyzkousim to :D
daec (40)|28.8.2006 16:56
Z oficiálních stránek SunnySoftu jsem si stáhnul poslední verzi IWP, udělal vše podle Vás a jede to perfektně :yes: :D
Moc moc děkuji ;)

(Já mám alergii na počeštěné Windows Mobile, ale česky psát se mi přece jen hodí, takže jsem předpokládal, že malá lokalizace bude stačit (myslel jsem si, ze rozdíl mezi malou a velkou je jen v tom, jesti systém "mluví" česky)...)
zidane_ce4you (244)|28.8.2006 17:01
[QUOTE="daec"]Z oficiálních stránek SunnySoftu jsem si stáhnul poslední verzi IWP, udělal vše podle Vás a jede to perfektně :yes: :D
Moc moc děkuji ;)

(Já mám alergii na počeštěné Windows Mobile, ale česky psát se mi přece jen hodí, takže jsem předpokládal, že malá lokalizace bude stačit (myslel jsem si, ze rozdíl mezi malou a velkou je jen v tom, jesti systém "mluví" česky)...)[/QUOTE]
Malá lokalizace je řekněme univerzální řešení pro různá zařízení, různé OS, tak aby user mohl pracovat se specickou znakovou sadou.
Velká lokalizace je pokaždé optimalizována a vyvinuta přímo pro konkrétní model zařízení (např. iPAQ 6515), proto tato lokalizace podporuje integrovanou klávesnici na tomto modelu. Laicky řečeno lokalizace ve verzi PRO je vyvíjena vždy extra a speciálně pro konkrétní model...
Pokud máte další dotazy ptejte se...
daec (40)|28.8.2006 17:40
Upřímně řečeno, napřed jsem měl smíšené pocity, protože jsem si říkal, že když je moje zařízení podporováno, tak proč je to tak "odfláklé" :D , ale jsem rád, že jsem zjistil, že je to uděláno dobře, jen já jsem postupoval špatně :D
Ještě jednou děkuji. Už je mi to jasné :)
zidane_ce4you (244)|28.8.2006 18:25
[QUOTE="daec"]Upřímně řečeno, napřed jsem měl smíšené pocity, protože jsem si říkal, že když je moje zařízení podporováno, tak proč je to tak "odfláklé" :D , ale jsem rád, že jsem zjistil, že je to uděláno dobře, jen já jsem postupoval špatně :D
Ještě jednou děkuji. Už je mi to jasné :)[/QUOTE]
Problém je v tom, že integrovaná klávesnice je pouze 4řadá, proto bylo třeba definovat a implementovat zadávání znaků tímto systémem. Pokud by klávesnice měla standardních 5řad tak by mapování bylo o poznání o něčem jiném...