Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

časté odesílání jedné sms 2x

lydushe (14)|23.8.2006 17:46
Prosím,, můžete poradit. Můj Vario začal odesílat zprávy 2x, i přesto, že si nejsem vědoma toho, že bych zprávu 2x odeslala. A děje se tak pouze někdy, ne vždy. Pokaždé sms zprávy odesílám stejným způsobem.
Docela mě to štve, protože to pak platím.. :-(
ipf (2136)|23.8.2006 17:58
Tenhle problém jsem měl na MDA tak dva-tři roky dozadu, ale už si nepamatuji, co bylo příčinou. Mám pocit, že pomohl je HáeR a kompletní přeinstalace. Kouknu do svých starších příspěvků, třeba ho najdu.

TADY se to řešilo.
lydushe (14)|23.8.2006 18:13
No tak to je fakt optimistický.. :-(
Inu co se dá dělat, dám si s tím trošku práce, než platit hromady esemesek. U mě je problém, že to fakt odesílá ty zprávy 2x a občas to trvá i dlouho než se odešlou třeba i hodinu..
MedvedXXL (33)|23.8.2006 20:33
Tohle mi delalo tehdy, pokus jsem si nainstalil SPB Posket Plus a ten mi aplikace misto minimalizace primo zaviral. Pokud jsem tak zavrel i zpravy, SMS se stacila odeslat operatorovi, ale z myho Outlooku se neoznacila jako odeslana a pri pristim spusteni se odeslala jeste jednou a tentokrat smazala. Pokud jsem to zavrel az potom, co skutecne zahlasilo "Zprava odeslana", tak to bylo OK.
JanHavlicek (635)|23.8.2006 20:35
už se to tu řešilo a vyřešilo, SMS se pošle 2x pokaždé, když dáte odeslat a zavřete aplikaci messaging jako takovou...

Nesmíte tu aplikaci ihned zavírat a je nutné počkat, až se zpráva odešle. Druhou možností je nastavit ve vašem taskmanageru vyjímku pro aplikaci messaging a to konkrétně \Windows\poutlook.exe a \Windows\tmail.exe

//edit: sakra byls rychlejší :) :yes:
lydushe (14)|23.8.2006 20:40
No jo SPB Pocket plus!
Ten mám.
A aplikace outlook.exe je i na odesílání sms zpráv???
beecher (9270)|23.8.2006 20:40
A nebo za to taky muze obnova celeho zarizeni i s SMS uctem... Ten to nejak nerozdychava...
lydushe (14)|23.8.2006 21:01
Já osobně to tipuju spíš na to zavírání aplikace ještě před odesláním. Protože se mi to nestává pravidelně. Jen občas a nevypátrala jsem kdy..
A novej firmware jsem dávala před 10 dny.. i to je možný.
jeenik_ce4you (375)|23.8.2006 21:11
Mám Magic button a předtím jsem měl SPB Pocket Plus a dělalo mi to s obojím. Tipuju taky předčasné zavření poštovní aplikace.
JanHavlicek (635)|23.8.2006 21:55
V SPB Pocket Plus stačí zajet do start -> programs -> system -> SPB Pocket Plus -> close button -> feature options -> exceptions -> add a postupně přidat ty poutlook.exe a tmail.exe programy
K4N3C_ce4you (48)|23.8.2006 22:00
Ja tedy nic nezaviram.. Pokud dam napsat novou sms, tak se po odeslani zpravy cely outlook automaticky zavre a po chvilce prijde jen oznameni o odeslani a uz nemusim nic zavirat.. Doufam, ze se to take neodesila dvakrat.