Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - vadný joystick

Vava (105)|23.8.2006 06:55
Zdravím, přihodila se mi nemilá příhoda - přestalo mi u Qteku 8310 (zrovnakdyž už jsem si na něj začínal zvykat a vyměnil ho za Compacta) fungovat centrální joystickové tlačítko a to tak, že nereaguje na pohyb (kurzoru) nahoru a vlevo a potvrzení (enter). Dopravaq a dolů chodí normálně.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, nevíte co s tím, podotýkám, že jsem asi 8tis. km od Prahy, kde jsem ho koupil a kam se dostanu až za půl roku a tady je nejvyšší technický hit Compact a o opravě Qteka se nedá ani mluvit.
Asi mi nikdo neporadí, no ale co kdyby ...
Hynchenzo (81)|23.8.2006 08:51
Mam podobny problem. Pomaha mi, kdyz poradne "fouknu" primo na/do joystick/u. Nekdo to tady na foru radil a opravdu to funguje. DO reklamace se mi davat jeste nechce.
Vava (105)|23.8.2006 11:58
Foukal, foukal ...a nic nic, nevím jestli nezkusti kompresor, ale myslím, že smetím to nebude - nic v tom nevrze apod.
Hynchenzo (81)|23.8.2006 12:17
Me v tom prave take nic nevrze ani necitim zadny odpor. Po profouknuti ale jede paradne. Divne...
Vava (105)|23.8.2006 13:19
Dá se řící, že po foukání se situace nezlepšila, spíše naopak, joystick buď nereaguje už vůbec či jen výjimačně - takže vlastně logicky přísně vzato foukání na to vliv má - nezkoušel to někdo rozebrat, prolít lihem (čistým) atd? Vracím se ke Compactu - alespoň do doby než vyřeším spolehlivě joystick
baronm (168)|23.8.2006 14:15
Zkusil bych to spise vysavacem pres kapesnik, aby se nevcuc ten gumovy kryt v joysticku
Vava (105)|23.8.2006 17:13
Tak nejsem si jisty,ale tam je NEJAKY gumovy krouzek? Zitra se podivam a napisu - nechal jsem ho v praci (Qteka). A pokud neni muze to byt ona pricina jeho nefunkcnosti?
baronm (168)|24.8.2006 08:19
Je to takova cerna gumova vypln joisticku, na funkcnost to nema vliv
Anunnaki (27)|29.8.2006 13:35
[QUOTE="Vava"]Dá se řící, že po foukání se situace nezlepšila, spíše naopak, joystick buď nereaguje už vůbec či jen výjimačně - takže vlastně logicky přísně vzato foukání na to vliv má - nezkoušel to někdo rozebrat, prolít lihem (čistým) atd? Vracím se ke Compactu - alespoň do doby než vyřeším spolehlivě joystick[/QUOTE]

Takhle ! To foukani proved tak ze zatlac JOYSTICK dovnitr a drz ho v zatlacene pozici a foukej do te skary kolem mnel kolem dokola postupne, pripadne pak skus vzdy pokud foukas z leva presunout zatlacenej JOY doprava. Vysavani nepomuze VUBEC! a foukani pokud neni joy zatlaceni je velice malo efektivni. Nicmene mam 2ks tohotou Qtek8310 kupoval jsem jich s mesicnim odstupem, a zhruba po 4-5 mesicich vypadnul prvni, a 2 mesice na to i druhy, stejny problem s JOYem. Nicmene toto zabralo na oba, a zvlastni je to, ze oba fungovali spatne (foukani zabiralo) zhruba 2 mesice, pak se to najednou u obou spravilo a ted oba funguji stejne, jako kdyz jsem je koupil = bez problemiňu, neni potreba dal foukat :). UPLNE STEJNOU zkusenost a resenim a samoopravou ma i dalsi kolega z prace !!! Zvlastni ze ???
Vava (105)|5.10.2006 11:33
Tak jsem ho "uložil na měsíc k ledu", pak pustil a joystick fungoval den jak měl. Pak nastal ten samý problém. Foukám všudy kudy a nic. Neví někdo jak funguje - jaká je jeho konstrukce? Zda se to dá vyčistit např. lihem? Potrápilo mně to dost, myslel jsem, jestli to není např softwarem - chybou či irem - takže jsem ho kompletně zresetoval a stejně nic. Je to dobrý telefon, ale takhle nestojí za nic.
kanak (78)|6.10.2006 10:02
Taky mi zlobil joystick a pomohl mi vysavac a pak jsem ho taky vycistil spejli s vatou na usi. Poradne krouzit okolo toho trnu joysticku a vycistit ty necistoty. Pak vysat vysavacem a od te doby slape jak ma.
Vava (105)|7.11.2006 17:14
Nevíte někdo jestli neexistuje nějaká aplikace, která by nahradila joystick - nemohu ho rozchodit a jsem pomerne daleko od maticky vlasti a bez moznosti servisu a potreboval bych prece jen obcas doleva - doprava - nahoru - dolu. Dolu a potvrdit to jeste ano, ale zbytek - marne trapeni - vysavac, stlacenz vzduch, alkohol (cisty - ne whiska :-)) proste nic nepomohlo. A rozebirat ho a prijit o zaruku se mi nechce.
Diky - i kdyz moc nedoufam ...
Lobo_ce4you (514)|8.11.2006 11:38
Existuje, jmenuje se Nine Way Keypad a najdeš ji tady:
[CODE]http://inputshow.googlepages.com/ninewaykeypad.htm[/CODE]
baronm (168)|28.4.2008 07:44
Tak mam tesne pred koncem zaruky a rozhodl jsemse reklamovat svuj telefon. Zlobi mi joystic obcas pri pohybu dolu a doleva.
Profouknuti na cas pomuze. Jsem zvedav zdali ho vymeni nebo pouze vycisti, dam vedet jak to dopadlo.
Kyle (279)|28.4.2008 09:59
Mam podobnej problem a jeste asi 2 mesice zaruku, tak urcite napis, jak to dopadlo...

Ale obavam se, ze mne to stejne neuznaj, protoze mi telefon nekolikrat spadnul na dlazdice, a je to na nem dost videt... :?
baronm (168)|9.5.2008 14:54
Reklamaci mam uspesne za sebou, vymenili komplet klavesnici i s funkcnimy tlacitky vcetne joysticku. Vymenili i vrchni dily, takze uz nemam zadna osoupana tlacitka.

Tedy pokud nekomu zlobi joystick a ma telefon v zaruce doporucuju reklamovat.

Presto jsem si pro jistotu koupil nahradni joystick.
http://www.dilynamobily.cz/shop/detail.php?produkt_id=536&id=35&podkat=
baronm (168)|9.5.2008 18:18
Ale pozor na servis v GSM-Mobile, profici to nejsou! V mobilu byl skriplej dlouhej vlas, krytka na ext.antenu, tam byla narvana mimo zarez, tlacitko POWER je moc utopene, pomalu to nejde ani zapnout a uvnitr neni mobil prelepeny zarucni peceti, takze pri dalsi reklamaci se asi nechytam.
Spatna prace, samozrejme prodavacka na prodejne je v tom nevine a nechtelo se mi zase cekat ten umornej kolotoc reklamaci.

Asi bude jeste dlouho trvat nez v ty nasi zemi nebude takovej "salamismus". A nebo bude alespon moznost zajit do servisu a mit moznost si vse vymenit sam.

Tak Vam preju lepsi zkusenosti.
Warlock_ce4you (43)|10.5.2008 00:47
No uprimne receno, takhle si servis mobilniho telefonu taky nepredstavuju - vlas jeste "beru", ale ten zbytek je fakt otresnej. Kazdopadne s reklamaci (taky by to u me chtelo novy joystick) nemusim chodit pouze k GSM-Mobile, ale i do obchodu, kde jsem ho koupil. resp. Jde mi o to, jestli nakonec vsechny HTC zakonite skonci u GSM-Mobile nebo rozebrat telefon mohou i mensi obchody. Samozrejme vzdy v ramci zarucni opravy. Diky
marty22_ce4you (101)|10.5.2008 05:19
nuz ja ked som reklamoval svoj qtek na slovensku tak ho museli poslat niekde do ceska lebo na slovensku nie je autorizovany opravca...takze je celkom dost mozne ze to vsetko posielaju na rovnake miesto..:?
baronm (168)|10.5.2008 10:30
to: warlock Reklamoval jsem v obchode O2, ale odtud to poslali do GSM-mobile.
Kyle (279)|10.5.2008 18:55
Mam podobnou zkusenost s reklamaci Qteku 8010. Po vymene desky kryt moc nepasoval a nakonec predni cast upadla uplne. Po oprave meli kryt znovu prilepit, ale s tim se samozrejme nikdo nemahal.
hakybaky (4)|16.6.2008 20:57
Inac dva joysticky som uz opravil kvapnutim jednej kvapky WD40 do skary v joysticku a potom poriadne rozpohybovat.
Condor_ce4you (19)|25.7.2008 15:22
Dovoluji si pridat svou zkusenost:
Telefon jsem rozebral, joystyk je vlastne 4 smerny microspinac, kapnul jsem do nej kontakt sprej (prodavaji se dve verze ja pouzil tu na jemnou elektroniku. zahejbal tak aby tam stekl a po montazi mi joy funi jak novej :yes:
Jinak ta cepicka vlastne brani aby plne zafungovalo neco jako vysavac, nebo pouziti kontakt spreje bez rozebrani .. to je na nic.
Tom ;)