Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Paměti není nikdo dost...

bubo_ce4you (151)|25.11.2003 23:59
Ahoj,

rád bych si nechal poradit v následujících 2 záležitostech, mající jeden společný jmenovatel - stále ubývající paměť...

1) K Ipaqu 5450, který mám 2 měsíci, zřejmě stále nebyla vydána žádná aktualizace systémové ROM (XIP), takže veškeré aktualizace (např. WLAN, Bluetooth) jsou na úkor RAM :-( Jednak nechápu, jak je možné, že třeba na 5550 takové aktualizace vydávány jsou, ale hlavní dotaz je jiný: pokud teoreticky vydá HP XIP aktualizaci, co potom s těmi akualizacemi v RAM? Jdou nějak rozumně odinstalovat?

2) Dostal jsem se do stavu, když už při spuštění mi Ipaq hlasí, že 12 MB z paměti pro programy je obsazeno, ale přitom v seznamu spuštěných aplikací nic není. Předpokládám, že se jedná o různé utility jako Pocket Backup, Bluetooth Manager, Virtual Display či MultiIe. Rád bych ale zjistit, kolik paměti který z nich žere, abych případně pouvažoval, které z nich vyhodit...

A neexistuje nějaký program, který by řešil "bootování" a spouštění aplikací při startu?

Díky za rady a odezvy

Zdenek


PavelR. (2184)|26.11.2003 08:48
[QUOTE="bubo"]
1) K Ipaqu 5450, který mám 2 měsíci, zřejmě stále nebyla vydána žádná aktualizace systémové ROM (XIP), takže veškeré aktualizace (např. WLAN, Bluetooth) jsou na úkor RAM :-( Jednak nechápu, jak je možné, že třeba na 5550 takové aktualizace vydávány jsou, ale hlavní dotaz je jiný: pokud teoreticky vydá HP XIP aktualizaci, co potom s těmi akualizacemi v RAM? Jdou nějak rozumně odinstalovat?[/QUOTE]

... pokud tyto aktualizace do RAM vidite v Remove Programs, tak by teoreticky melo stacit je beznym zpusobem odinstalovat. Osobne to ale resim tak, ze jakoukoliv aktualizaci ROM provadim na PDA po tvrdem resetu a pote instaluji vse znovu (tj. neprovadim obnovu ze zalohy).

PavelR.
David_ce4you (199)|26.11.2003 11:40
[QUOTE="bubo"]A neexistuje nějaký program, který by řešil "bootování" a spouštění aplikací při startu?[/QUOTE]

Spouštět aplikace po restartu lze umístěním zástupce do složky /Windows/StartUp.