Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA III - ActiveSync 4.2

Fány_oldd (73)|22.8.2006 14:45
Ahoj,
chtěl bych požádat o radu. Chci synchronizovat MDA III přes bluetooth s Win XP Home, program ActiveSync 4.2. Na ActiveSyncu nastavím - Povolit připojení k jednomu z následujících portů: tam zvolí COM 6 na kterém mám MDA spárovaný. Co mě zarazilo je to, že nemá MDA III v AS v nástrojích Connect via BT, jako např. MDA II a jiné. Na MDA jsem tedy nastavil: Enable PC Sync using this connection: BlueToothActiveSync, ale stále to nekomunikuje. AS MDA nenajde.
Díky moc za rady.
Latexman (28)|24.8.2006 10:17
Mě to chodí bez problémů. Musíš dát napřed spárovat MDAIII s tvým počítačem. Pak se ti objeví ve správci BT zástupce Synchronizace s (název tvého počítače). Pak akorát tapneš na tuto ikonu při zapnutém BT a dáš připojit. A mělo by to fungovat. Taky to mám na com6
Surgical (2364)|24.8.2006 15:40
Dovolim si malou pripominku....pokud na MDAIII. stale mate WM2003SE, je lepsi zustat AS 3.8 a necpat do kompa nejnovejsi verzi AS (pokud se tedy ke kompu nepripojuje i jine PDA s WM 5.x)
solory (201)|24.8.2006 17:27
nejdřív se musí nastavit PC.
mám blueSoleil, podobně to šlo s tím genericBT co je standardně ve windows. nastavit ve službách/services povolení připojení LAN sítě (WM5 a AS 4.1 to chce)přes BT (bez toho mi to nechodí) a povolit SPP (serial port profile) na nějakém volném portu - nabídne COM6, 7, dokonce jednou mi nabízel COM15, je to jedno. prostě musí být povolena komunikace na portuCOM (zapamatovat si číslo) i na LAN (u BT soleil má své číslo jako COM v tom případě se nastavuje v AS todle číslo portu). V activeSync v nastavení připojení povolit COM který to nabízelo v BT.
Je vhodné, pokud to ovladač BT podporuje, nastavit úroveň zabezpečení na střední a napsat PIN pro spárování (na většině zařízení je od výrobce 1234 jako GPSka i HF, tak i na MDA mám 1234), ať se nemusí pořád opakovat.
zapnout BT na MDA a povolit nalezení zařízení, na PC zapnout hledat a spárovat zařízení. Pak mi stačí spustit AS na MDA a dát připojit přes BT. opět se snaží spojit, zabezpečí (WM5), piny atd..pak napíše že není PC s podporou AS, dám vyhledat zařízení, začne se točit ikonka na AS na PC, odpojí se. na MDA nabídne PC s AS, vyberu jej, Znova na MDA dám spojit a to již proběhne. pokud ne, druhý pokus o spojení se chytne. Pokud se roztočí ikonka na PC je částečně vyhráno, vetšinou to pak chodí. pokud ne, cesta je správná, jen to zkoušet.
bacha na firewall, pokud se neaří, radši vypnout.
MDA se mi připojí jako další PC přes LAN.