Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rady začátečníkovi - n560 nebo c550

gabelhirsch_ce4you (0)|22.8.2006 07:56
Zdravím uživatele PDA, rozhodl jsem se pořídit si PDA primárně pro navigaci. Vybral jsem si buď n560 nebo c550. Zde na foru jsem četl řadu stížností na fungování integrované GPS v modelu n560, proto se chci zeptat, zda problémy stále přetrvávají, nebo zda šlo o nějaké vadné neodladěné firmware prvních kousků. PDA hodlám používat hlavně jako navigaci v autě a z důvodu mobility bych nejraději měl "all in one", čili moden n560. Prosím uživatele výše zmíněných typů o opravdu co nejserióznější radu, jestli se mám rozhodnout pro n560 nebo c550 a k ní nějaký GPS modul, případně jaký. internet bych rád na PDA používal přes bluetooth (klíčenka MSI 3x s drivery WIDCOMM 4.0.1.2101), čili jestli i to bude uspokojivě fungovat, nebo je nutné dělat nějaké složité úpravy v PDA (jichž asi nebudu schopen). Pokud má tedy někdo trochu trpělivosti a chce pomoci začátečníkovi, neváhejte a raďte. Prosím opravdu jen o opravdové rady, ne o flameware, s PDA nemám žádné zkušenosti. Případně jaké programy a co vlastně n560 či c550 zvládne (přehrávání divx, mp3, možnost přehrávat APE atd...). Díky moc.


// navigaci hodlám používat TOMTOM - problémy s rychlostí při použití lokalizace stále přetrvávají? nastavení GPS při spuštění stále trvá v řádech minut? nebo je při použití c550 a externí GPS tato operace v řádech sekund?
dexxet (10)|22.8.2006 08:31
Presne stejne dilema ted resim, nakocen to pres vsechny "problemy" stejne u me vyhraje n560...
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 08:33
Já mám N560 a kdybych si vybíral dnes, bral bych C550 + BT GPS
gabelhirsch_ce4you (0)|22.8.2006 09:04
[QUOTE="Synek"]Já mám N560 a kdybych si vybíral dnes, bral bych C550 + BT GPS[/QUOTE]

jakou GPS byste doporučil? jede také na baterku, nejen na 12V z auta? (třeba na houby...). kdybych bral n560, tak vezmu set s držákem a adaptérem na 12V. což k c550 nutno dokoupit a netuším co ta "sranda" stojí. prostě mám obavu, abych pak neměl pda o 5 tisíc dražší
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 09:34
No já bych vzal I-TEC BT-339. Co se týče ceny, v tom nemůžu radit. Já to mám koupený jako set i tím držákem do auta, ale vůbec by mi nevadilo si to koupit zvlášť.
spigot_ce4you (130)|22.8.2006 09:49
[QUOTE="Synek"]Já mám N560 a kdybych si vybíral dnes, bral bych C550 + BT GPS[/QUOTE]

Riesim tiez tento problem. Preto by som sa chcel opytat preco by si isiel radsej do tejto kombinacie? (stale ma prehovara ten silnejsi procesor n560). A kombinacia ktoru uvadzas by vysla drahsie ako n560.
Dik.
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 09:59
Je to kvůli citlivosti GPS, která mi nevyhovuje. Spousta lidí píše, že jim GPS funguje vpohodě. Já měl N560 na reklamaci, vyměnili mi základní desku, je to asi lepší, ale nemyslím si, že je to to pravé ořechové. Externí GPS je v tomto případě lepší. Někdo také píše, že pomáhá ext. anténa. Tomu bych i věřil, ale to radši BT GPS bez dalších drátů.
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 10:02
Kdyby měl někdo zájem, možná bych jí i levněji prodal. Mám jí měsíc.
dexxet (10)|22.8.2006 10:14
Mimochodem, kdyz ma N560 integrovanou antenu, je nejaky problem pouzivat externi BT GPS? Myslism si ze ne, ze jde jen o nastaveni spravneho portu...jen se chci ujistit. Diky
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 10:16
Není s tím vůbec žádný problém. Mám odzkoušený ten I-TEC BT-339 a bez problémů.
gabelhirsch_ce4you (0)|22.8.2006 10:19
a c550 s externí gps se připojuje rychle? respektive +- jak rychle? tomtom na ní běží, nebo se plouží, jak píší někteří uživatelé. kolega má v práci stačičkého acera s 200mhz a šlape mu to právě svižně.
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 10:21
Tak to nevím. Jediný rozdíl mezi N560 a C550 je rychlost CPU a přítomnost (resp. absence GPS)
beecher (9270)|22.8.2006 11:18
Trochu mi prijde ulitle si kupovat neco s GPS a k tomu jeste externi GPS...
Pokud chcete silny stroj, pak je tady jasna volba: Dell Axim X51v, ktery ted nedavno jeste slevnili... :yes:
dexxet (10)|22.8.2006 11:42
Ten Dell je u me hned druhy v poradi...kvuli USB Host.. :( Jinak bych nevahal ani moment.

/// EDIT: Hmm...nebo ze bych se na USB Host vykaslal... :-) Ted kdyz vidim tu cenu X51v, tak jsem zase na vazkach...ach jo :( :-)
Dancer (39)|22.8.2006 12:14
Mám C550 + BT GPS (konfigurace viz podpis) a Tom Tom mi šlape naprosto bez problémů.
beecher (9270)|22.8.2006 12:43
V zivote jsem USB Host nepotreboval, je to uplne zbytecne...
dexxet (10)|22.8.2006 12:55
Tak hotovo, za tyhle prachy jdu do toho Della. :-)
Kdysi jsem tady nekde videl, ze moznost se z nekym domluvit a koupit ho jinak nez pres dell online shop. Tedka to ale nemuzu najit...poradite o co slo? Dik
Jose_Gonzalo (30)|22.8.2006 12:57
Mám C550 a šel jsem do modulu od Qstarz (čip SIRF III), viz. podpis.
V Mironetu (cca 2330 Kč s DPH) to stálo o pětikilo méně než jinde, např. Alzasoft. Integrovanýmu řešení jsem nepreferoval z důvodu, že to někdy spojím s notebookem (PC obecně) - prostě univerzálnost, jakýkoliv zařízení co umí pracovat s BT.

Je to malinký a citlivý (lion baterka až 14 h. provozu - ještě jsem netestoval výdrž, vyměnitelná,jedno tlačítko, autoadaptér a síťové napájení), chytání signálu dobrý (nosím to schované v batohu, doma u okna, v autě na sedadle) Mám ho teprve chvilku, v TOMTOMu je to přesný, GPSDash a GPSPilot dobrý, Ozi Explorer teprve rozscházím (včera instaloval a nevím jak nastavit GPS, jeden kolega odsud mi pomáhá).
gabelhirsch_ce4you (0)|22.8.2006 13:19
takže tomtom na c550 s českou lokalizací předpokládám jede rychle a bez problémů? n560 má tedy nějaký hw zádrhel?
Synek_ce4you (80)|22.8.2006 13:22
kromě méně citlivější GPS ne.
scerba (49)|22.8.2006 15:05
a co takhle c550 + nokie ld-3w?
gabelhirsch_ce4you (0)|22.8.2006 15:09
[QUOTE="scerba"]a co takhle c550 + nokie ld-3w?[/QUOTE]

tuto kombinaci používáte nebo jen navrhujete, je tato navigace dobrá?
scerba (49)|22.8.2006 15:14
navrhuji, ve ctvrtek si jdu obe zarizeni koupit, tak snad to bude klapat
beecher (9270)|22.8.2006 15:31
[QUOTE="dexxet"]Tak hotovo, za tyhle prachy jdu do toho Della. :-)
Kdysi jsem tady nekde videl, ze moznost se z nekym domluvit a koupit ho jinak nez pres dell online shop. Tedka to ale nemuzu najit...poradite o co slo? Dik[/QUOTE]Co takhle kouknout do sekce Dellu? Je tam primo thread, jak koupit Della... ;)
gabelhirsch_ce4you (0)|22.8.2006 15:46
[QUOTE="scerba"]navrhuji, ve ctvrtek si jdu obe zarizeni koupit, tak snad to bude klapat[/QUOTE]

tak se prosím poté podělte o zkušenosti, jistě nebudu sám, kdo bude vděčný
Jose_Gonzalo (30)|22.8.2006 17:06
[QUOTE="scerba"]a co takhle c550 + nokie ld-3w?[/QUOTE]
Podle specifikace Qstarz 910 modulu a Nokia LD3W bych řekl, že to vyrábí jedna čínská továrna, design se samozřejmě liší, Nokia má vlastní konektor (baterie jsou stejné). :cool:
romik_ce4you (6)|24.8.2006 10:01
Původně jsem zvažoval koupi Looxe N560, ale díky Jirkovi z Olomouce jsem mohl vyzkoušet to šílené vyhledávání satelitů a musím říct, že mě to moc nenadchlo a kupovat si PDA s integrovanou GPS, která je chvílemi k ničemu nechci. Začal jsem prosítáním diskuzí uvažovat o koupi C550 nebo Acer N311 + externí GPS i tec 339, potřeboval bych poradit pro co se rozhodnou. Díky moc za jakoukoliv radu. Zapoměl jsem dodat k čemu primárně budu PDA užívat, takže hlavě GPS v autě (hodně cestuji), prohlížení fotek na dovolené cca 3MB fotka a nějaké to video, následně USB host mám externí disk a USB flash, foťák Canon Power Shot S2 ( u toho foťáku bych se chtěl zeptat jestli tyto PDA s tím umí spolupracovat). Ještě jednou díky.
uzivatel_oldd (180)|24.8.2006 10:35
c550 a nokia ld 3w slapou uplne v pohode(vlastni zkusenost obe zarizeni pouzivam)
gabelhirsch_ce4you (0)|24.8.2006 14:36
[QUOTE="romik"]Původně jsem zvažoval koupi Looxe N560, ale díky Jirkovi z Olomouce jsem mohl vyzkoušet to šílené vyhledávání satelitů a musím říct, že mě to moc nenadchlo a kupovat si PDA s integrovanou GPS, která je chvílemi k ničemu nechci. Začal jsem prosítáním diskuzí uvažovat o koupi C550 nebo Acer N311 + externí GPS i tec 339, potřeboval bych poradit pro co se rozhodnou. Díky moc za jakoukoliv radu. Zapoměl jsem dodat k čemu primárně budu PDA užívat, takže hlavě GPS v autě (hodně cestuji), prohlížení fotek na dovolené cca 3MB fotka a nějaké to video, následně USB host mám externí disk a USB flash, foťák Canon Power Shot S2 ( u toho foťáku bych se chtěl zeptat jestli tyto PDA s tím umí spolupracovat). Ještě jednou díky.[/QUOTE]

od acera mě kamarád zrazuje. prý špatný hw, problémy atd. ale cena j epochopitelně podstatně nižší než u c550. taky bych rád věděl co o tomto pda soudí zkušenější. je to možná další volba?
Surgical (2364)|24.8.2006 15:24
Pokud si prectes fora, venovana Acerum, dojdes asi nazoru na tato PDAcka sam....Ja jich par v ruce mel, nerikam, ze jsou nepouzitelne, ale srovnavani s Looxy, Delly a koneckoncu kterymikoli jinymi PDA proste nesnesou (nechci flejmovat Aceraci, prosim, nekamenovat).
Marixy (54)|25.8.2006 10:41
Canon Power Shot S2 a vůbec žádný Canon k PDA bez nějakého ovladače nejde připojit, je to to samé, jako k PC, tam taky sám o sobě pracovat nebude, je třeba instalovat nějaký software. Ostatní značky umějí mass storage, tam by to jít mohlo.
gemi (25)|25.8.2006 16:08
[QUOTE="romik"]Původně jsem zvažoval koupi Looxe N560, ale díky Jirkovi z Olomouce jsem mohl vyzkoušet to šílené vyhledávání satelitů a musím říct, že mě to moc nenadchlo a kupovat si PDA s integrovanou GPS, která je chvílemi k ničemu nechci.[/QUOTE]
Leda by se jednalo o vadný kus... Z vlastní zkušenosti říkám, že ten integrovaný prográmek v n560 je v porovnání s kvalitním navigačním software k ničemu - dlouho mu trvá, než najde satelity a najde jich málo. Než jsem si koupil Dynavix, byl jsem zklamaný a litoval koupě n560, ale s Dynavixem je to poněkud jiná káva...
romik_ce4you (6)|25.8.2006 17:14
[QUOTE="gemi"][QUOTE="romik"]Původně jsem zvažoval koupi Looxe N560, ale díky Jirkovi z Olomouce jsem mohl vyzkoušet to šílené vyhledávání satelitů a musím říct, že mě to moc nenadchlo a kupovat si PDA s integrovanou GPS, která je chvílemi k ničemu nechci.[/QUOTE]
Leda by se jednalo o vadný kus... Z vlastní zkušenosti říkám, že ten integrovaný prográmek v n560 je v porovnání s kvalitním navigačním software k ničemu - dlouho mu trvá, než najde satelity a najde jich málo. Než jsem si koupil Dynavix, byl jsem zklamaný a litoval koupě n560, ale s Dynavixem je to poněkud jiná káva...
[/QUOTE]
díky za reakci, chtěl jsem se tě zeptat (Gemi) jestli využíváš N560 převážně v autě nebo jiným způsobem, vím, že SW dělá hodně, chtěl bych k looxu pořídit Dynavixe převážně jezdím po ČR. Já to budu z 90 procent využívat v autě a nevím jestli bych ještě chtěl kupovat externí anténu kdyby to moc nechodilo. Prosím napiš podrobněji svoje zkušenosti. Díky moc
gemi (25)|26.8.2006 10:25
Mám n560 asi měsíc a půl a můžu říct, že ze startu mi trošku zatrnulo, když jsem zkoušel ten interní prográmek - neskutečně dlouho hledá, než vůbec najde takový počet satelitů, aby byl schopen fixnout pozici. Já už od začátku (ještě než jsem PDA koupil) chtěl Dynavixe a musím říct, že obavy byly po zkušenostech s interním prográmkem nemalé. Nicméně: Dynavix startuje za 15 - 20 sekund a pozici najde do minuty (v interiéru auta), jen výjimečně to trvá déle. Příjem a síla signálu je naprosto dostačující, po zkušenostech s interním programem jsem počítal s dokoupením externí antény, ale to je naprosto zbytečné - signál drží jak přibitý, jen sem tam se stane, že vypadne pod trolejovým vedením (většinou ale po chvilce zase naskočí), samozřejmě v tunelu (po výjezdu z tunelu je opětovné fixnutí otázkou několika málo sekund). Takže externí anténu nebrat - zbytečnost. Jediné, nad čím uvažuji, je RDS-TMC přijímač. Ten ale podporuje u Dynavix v1.6 jen zbrusu nová mapa ČR od Tele Atlasu, což by mi i stačilo. Jen se zastavím u toho "skvělého" Teleatlasovského dítka: prošel jsem několik POI (bodů zájmu - asi patnáct známých hospod v okolí bydliště) a ŽÁDNÝ z nich není v mapě zanesen tam, kde ve skutečnosti stojí! :mad: Jen by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu, když jsou POI v lepším případě posunuty třeba o ulici dál, v tom horším na mapě nacházím i patnáct let neexistující hostinec "U Plevna", který si pamatuji už jen z klukovských vzpomínek a který je zde navíc pojmenován "U Plovna". Nebylo by lepší místo zmatečných informací tyto informace raději neposkytovat? S čísly domů je to o něco lepší, když se však nechám navigovat k sobě domů, dovede mě to o dva bloky vedle. 8 nebo 46, vždyť je to skoro to samé, že... :mad:
Sečteno podtrženo, čím jsem si naprosto jist, je n560. Dynavixem jsem si jist o něco méně, mám jej ale teprve od pondělí, takže moje kritika vychází z prvotních zkušeností a není tedy zcela objektivní (ty POI jsou ale neomluvitelné).
Stačí to takhle? ;)
romik_ce4you (6)|26.8.2006 11:25
[QUOTE="gemi"]Mám n560 asi měsíc a půl a můžu říct, že ze startu mi trošku zatrnulo, když jsem zkoušel ten interní prográmek - neskutečně dlouho hledá, než vůbec najde takový počet satelitů, aby byl schopen fixnout pozici. Já už od začátku (ještě než jsem PDA koupil) chtěl Dynavixe a musím říct, že obavy byly po zkušenostech s interním prográmkem nemalé. Nicméně: Dynavix startuje za 15 - 20 sekund a pozici najde do minuty (v interiéru auta), jen výjimečně to trvá déle. Příjem a síla signálu je naprosto dostačující, po zkušenostech s interním programem jsem počítal s dokoupením externí antény, ale to je naprosto zbytečné - signál drží jak přibitý, jen sem tam se stane, že vypadne pod trolejovým vedením (většinou ale po chvilce zase naskočí), samozřejmě v tunelu (po výjezdu z tunelu je opětovné fixnutí otázkou několika málo sekund). Takže externí anténu nebrat - zbytečnost. Jediné, nad čím uvažuji, je RDS-TMC přijímač. Ten ale podporuje u Dynavix v1.6 jen zbrusu nová mapa ČR od Tele Atlasu, což by mi i stačilo. Jen se zastavím u toho "skvělého" Teleatlasovského dítka: prošel jsem několik POI (bodů zájmu - asi patnáct známých hospod v okolí bydliště) a ŽÁDNÝ z nich není v mapě zanesen tam, kde ve skutečnosti stojí! :mad: Jen by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu, když jsou POI v lepším případě posunuty třeba o ulici dál, v tom horším na mapě nacházím i patnáct let neexistující hostinec "U Plevna", který si pamatuji už jen z klukovských vzpomínek a který je zde navíc pojmenován "U Plovna". Nebylo by lepší místo zmatečných informací tyto informace raději neposkytovat? S čísly domů je to o něco lepší, když se však nechám navigovat k sobě domů, dovede mě to o dva bloky vedle. 8 nebo 46, vždyť je to skoro to samé, že... :mad:
Sečteno podtrženo, čím jsem si naprosto jist, je n560. Dynavixem jsem si jist o něco méně, mám jej ale teprve od pondělí, takže moje kritika vychází z prvotních zkušeností a není tedy zcela objektivní (ty POI jsou ale neomluvitelné).
Stačí to takhle? ;) [/QUOTE]
Díky moc Gemi, si mi pomohl rozhodnou, chtěl jsem to původně řešit koupí C550 + I-tec BT 339, ale pokud máš takové dobré zkušenosti tak si objednám N560 + Dynavix, moc se mi líbí a potom budu poskytovat zkušenosti. O tom RDS+TMC přijímači taky budu uvažovat, než skončit na dálnici v kolonách. Ještě jednou díky moc Gemi. Ještě malý dotaz na POI body, můžu si POI body vytvářet sám a dávat je na internet, tak jak je to u Tom Toma ??? Nevíš o nějakém serveru na internetu s POI body pro Dynavix??? dík
Synek_ce4you (80)|26.8.2006 12:36
Hodně štěstí, já takové neměl :(
romik_ce4you (6)|26.8.2006 14:41
[QUOTE="Synek"]Hodně štěstí, já takové neměl :( [/QUOTE]

A s čím máš problémy???
Synek_ce4you (80)|26.8.2006 14:58
Mrkni se tady : Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560

Už jsem to měl na jedné reklamaci a na další už se mi moc nechce. Teď jsem si pořídil BT GPS Itec 339 a musím říct, že je to fakt úplně o něčem jiném. Předtím pokud se GPS chytla a stál jsem třeba někde na křižovatce, tak mi to v Tomtomovi furt poskakovalo ze silnice na silnici. No děs. S tou BT GPS úplná pohoda a myslím že i PDA vydrží déle, pokud pojede jenom BT a ne GPS. Kdybych kupoval dnes, tak bych interní GPS nebral. Jo a jedna z výhod toho je, že lze k nabíjení toho Itecu použít adptér od LOOXe, což je každopádně příjemné. Jó, holt chybama se člověk učí.
ymir (42)|26.8.2006 15:19
Jdi do Dell x51v nebo do FSC C550. Ja sem mel mezi nima velke dilema, ale jiz sem spokojen. U mne rozhodla moznost si FSC probnout, kdyz bych mel sanci testnou Della, byl by to mozna on :D ... popravde sem povazoval u FSC za dulezity USB host a praxe je, ze ho skoro vubec nepouzivam...
gemi (25)|26.8.2006 19:17
[QUOTE="romik"]Ještě malý dotaz na POI body, můžu si POI body vytvářet sám a dávat je na internet, tak jak je to u Tom Toma ??? Nevíš o nějakém serveru na internetu s POI body pro Dynavix??? dík[/QUOTE]
POI body si můžeš do mapy libovolně přidávat. Tele Atlas na svých stránkách umožňuje zaslat upozornění o chybách, ale je to v angličtině a to nemusí každému vyhovovat.
Pokud máte někdo s příjmem signálu problém, tak reklamujte PDA. Není možné, abych měl nějak extra vyladěný kousek, jen je prostě funkční. Můj kolega si teď koupil n520 a GPS mu funguje naprosto stejně, jako mně - bezvadně.
paveluh_ce4you (300)|26.8.2006 20:59
Taky si myslím, že neni možné aby nějaký produkt fungoval bezchybně a u druhého byl tak zoufalý propad v příjmu signálu.Já osobně bych neváhal s další reklamací a pokud by problém dále trval, při třetí stejné závadě musí prodejce automaticky vrátit peníz.
Jinak jak jsem už taky tady někde psal, já jsem prozatím taky s N 560 naprosto spokojený.Signál se mi při navigaci absolutně neztrácí.Jezdím podle IGO a spokojenost.
marselus (17)|28.8.2006 16:53
[QUOTE="Synek"]Kdyby měl někdo zájem, možná bych jí i levněji prodal. Mám jí měsíc.[/QUOTE]

za kolko? marselus@post.sk
Synek_ce4you (80)|28.8.2006 19:17
Před týdnem bych neváhal, teď po přečtení dalších příspěvků asi ještě zkusím reklamovat.
Synek_ce4you (80)|12.9.2006 08:49
Tak včera jsem si dovezl z druhé reklamace N560 a zatím se GPS chová tak jak má a doufám, že jí to vydrží. Od včerejška prožívám pocity blaženosti. :D
frogale (447)|12.9.2006 09:42
K ty ankete.. Je lepsi mit N560ku s internim modulem a jeste externi modul :)
beecher (9270)|12.9.2006 09:53
To ma opravdu logiku, frogale. Jak muze byt nekdo tak hloupy a platit za to stejne dvakrat...
frogale (447)|12.9.2006 10:17
Ono to podle me jeste nejakej ten cas stejne byt rozhodne nemuze.

Takze na autonavigaci to staci integrovat ale na jiny veci je dobry mit v zaloze BT modul.

Vzdyt to logiku preci ma.. Ze to je drazsi to se neda nic delat. Ja s externim modulem v aute nesnasel to zdlouhave vybalovani BT modulu, startovani, parovani a uchycovani ho nekde na palubce.

Na druhou stranu kdyz jdu na geocaching nebo nekam kde potrebuju mit dobrej signal i v lese, nevystacim si jenom s integrovanym modulem.


Edit: Chapu, ze jsi tady na ce4you mnohem dyl a ze mas mnohem vic zkusenosti, ale nadavat mi do hloupych snad neni nutne ne?
beecher (9270)|12.9.2006 11:13
Co je na tom logickeho? Ze za stejnou vec musim platit dvakrat? Ze tak jako tak v tvem pripade mas 2 krabicky? Je opravdu tezke priznat, ze FSC serii N5xx, tedy hlavne GPS cast, po....o?

Jake vybalovani? Jake parovani? Parovani udelas s PDAckem pouze jednou a pokud mas Navilock BT 338/iTec 339 na opasku, tak staci jej pres pouzdro pustit a pak na PDA spustit software. Signal to ma dostatecny, aby navigace bezely naprosto s prehledem (vlastni zkusenost, zapadly iTec pod sedackou spolujezdce)...
uzivatel_oldd (180)|12.9.2006 11:20
V tomhle souhlasim s Beecherem, kdyz si koupis nejakou vec v tomhle pripade pda s gps ma to plnit svuj ucel na 100% jinak reklamace a pryc s tim. To je jako by sis koupil auto bez pneumatik, taky to jezdi ale ponekud nepohodlne.
frogale (447)|12.9.2006 11:39
Tak to si potom N560ku v zadnom pripade nekupujte, protoze reklamovat vlastnost (slabsi prijem signalu) asi nepujde.

PDA ktery se vyrovna externimu modulu dle meho neexistuje.