Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna hlášení během navigace

kokoskokos (75)|21.8.2006 13:10
Trochu mi vadila ukecanost a nepřehlednost hlášek během navigace. Nejdříve jsem zkusil změnit některé hlášky editací *.ogg souborů v v_cze_m1.zip. Tudy ale cesta nevedla. Nakonec jsem si upravil konfigurační soubory *.csv a zatím to vidím jako přínos pro lepší "poslouchatelnost".

Kdo má zájem vyzkoušet , ať si vymění v archivu v_cze_m1.zip soubory commands.csv, distances.csv,a případně i keep.ogg za přiložené.

Vřele doporučuji si původní zazálohovat :)
fun_thomas_ce4you (74)|21.8.2006 20:02
Ahoj,
tak jsem to zkousel, je to o hodne lepsi,takovy prirozenejsi:)akorat mam jeden problem,pisu to sem jestli nevis co by mohlo byt spatne??po chvili navigovani mi igo vzdycky bez varovani najednou spadne a je konec. S puvodnim hlasenim mi toto nedelalo,takze jsem nechal navigovat stejnou trasu s puvodnim hlasenim a to jelo bez problemu.Zjistil jsem ze je to u hlasky PRISTI ZMENA SMERU (v originale je to soubor prepare_to.ogg).Tu s orignalnim nastavenim rekne, s tvoji upravou kdyz ma toto rict tak to spadne. Nevis prosim kde by mohl byt problem?? Chtel bych tuto konfiguraci pouzivat, je to o hodne lepsi. Diky za odpoved

EDIT: tak ted zkoumam ty konfiguracni soubory, zas az tak do toho nevidim, ale pokud to porovnam s originalem, tak u hlasky prepare_to tam je toho v puvodnim nastaveni trochu vic, u tveho nastaveni tam ta hlaska neni vubec pouzita. Tobe to funguje bez problemu?

EDIT2: uz to chapu, tobe to tam vubec to PRISTI ZMENA SMERU nema rikat... ale me to pritom. kdyz to ma rict vyskoci :(
kokoskokos (75)|22.8.2006 08:38
Pokoušel jsem se chybu nasimulovat, ale nějak se nedaří :?. Můžeš poslat originální znění hlášky u které ti to padá?

Zatím můžeš odzkoušet starší verzi commands.csv, kde byla hláška PŘÍŠTÍ ZMĚNA SMĚRU ponechaná, ale soubor prepare_to.ogg byl zeditován na kousek ticha (náhrada za soubor nulové délky způsobovala zatuhnutí).

Minulý týden to bylo odzkoušeno na dovolené (HR, BIH, Černá Hora) a na trase 3500 km nebyl žádný výpadek.

Náhraď tedy commands.csv ze souboru new_cze_m1.rar novým z NEW1.rar a původní prepare_to.ogg si zazálohuj a dej tam upravený.

Snad to pomůže.
fun_thomas_ce4you (74)|22.8.2006 10:34
Diky za odpoved, odpoledne az budu na svym pocitaci to hned ozkousim a dam vedet jestli to pomohlo...byl bych hrozne rad kdyby jo. Jinak vcera jsem to zkousel v simulaci, dnes pri realne jizde a vzdy kdyz to ma rict hlasku prepare_to (což je česky hláška PŘÍŠTÍ ZMĚNA SMĚRU),tak igo uplne spadlo. Zatim moc diky, odpoledne dám vědět jak to vypada.

EDIT: tak bohuzel ani nahrani starsi verze commands.csv nepomohlo :( dost me to mrzi, protoze styl jakym to mluvi po tve uprave uz je poslouchatelny!! Nevim co bych s tim moch jeste udelat :( nic me nenapada
kokoskokos (75)|22.8.2006 14:30
To mě mrzí.

Mě tady jela simulace několik hodin (okruh přes Rakousko - cca 700 km) a bez problémů. Všechny hlášky OK.

Ještě mě napadá zkusit vrátit původní konfiguraci a vyměňovat postupně jednotlivé soubory v pořadí *.oog, když pojede OK, vyměnit distances.csv a pokud to pojede, tak je opravdu problém v commands.csv a to bude problém :no: , protože jinak se ty hlášky nedají editovat.

Vyzkoušel to ještě někdo?

fun_thomas_ce4you (74)|22.8.2006 15:04
Tak presne jak jsi psal...pokud vymenin vsechno, jen commands.csv necham puvodni tak to chodi jak hodinky, kdyz prehraju commands.csv tak porad stejnej problem :( nechapu to...je mi divny ze tobe to beha v pohode a me to porad pada :(
kokoskokos (75)|22.8.2006 19:59
Už jen poslední možnost co mě teď napadá.
Pošli mi svůj originální soubor commands.csv a já ho porovnám s tím mým.

[EMAIL=kokos.kokos@email.cz]Můj email[/EMAIL]

PS: Máš poslední upgrade?
fun_thomas_ce4you (74)|22.8.2006 20:18
Soubor commands.csv jsem ti odeslal na mail, verzi bych myslim mel mit posledni. Diky moc
pekro (346)|25.8.2006 14:13
Bylo by možné zaslat na email, nebo vložit sem upravený soubor v_cze_m1.zip
Mám stejný problém jako přispěvatel "kokoskokos".
kokoskokos (75)|25.8.2006 16:39
Já problém nemám, spíš jsem problémy vyvolal :D

Mě to na iPAQ hx4700 s WM2003SE chodí bez problémů. Pro vyzkoušení přikládám celý soubor v_cze_m1.zip.

Kromě upraveného slovosledu a zjednodušení hlášek jsou tam ještě změněna upozornění na překročenu rychlost a ztrátu signálu GPS. Slovní hlášení je nahrazeno zvukovým efektem. Nemusím pořád poslouchat "Překročili jste povolenou rychlost", mě stačí, když to pípne :oops:


khooca (133)|25.8.2006 16:41
[QUOTE="kokoskokos"]Já problém nemám, spíš jsem problémy vyvolal :D

Mě to na iPAQ hx4700 s WM2003SE chodí bez problémů. Pro vyzkoušení přikládám celý soubor v_cze_m1.zip.

[/QUOTE]

Toš ho přilož ještě jednou, pls ;)

Edit. aha tak už nic :)
lennyd_ce4you (25)|2.9.2006 07:02
Trošku jsem pokračoval v kokoskokosově práci, ještě jsem něco doupravil - hlavně:

- při vzdálenosti větší než 100 metrů navigace neříká konkrétní desítky metrů ale stovky a padesátky (asi je zbytečně vědět, že křižovatka bude za 670 metrů)
- hlášky typu "Zvolte další vlevo" apod jsem nahradil "Zatočte vlevo"
- GPS Signal Lost a You Are Over Speed Limit jsem nahradil různým cinkáním..

Třeba to někomu pomůže ...

PS: Určitě zálohujte původní..
JindraK (11)|2.9.2006 08:50
[QUOTE="lennyd"]Trošku jsem pokračoval v kokoskokosově práci, ještě jsem něco doupravil - hlavně:

- při vzdálenosti větší než 100 metrů navigace neříká konkrétní desítky metrů ale stovky a padesátky (asi je zbytečně vědět, že křižovatka bude za 670 metrů)
- hlášky typu "Zvolte další vlevo" apod jsem nahradil "Zatočte vlevo"
- GPS Signal Lost a You Are Over Speed Limit jsem nahradil různým cinkáním..

Třeba to někomu pomůže ...

PS: Určitě zálohujte původní..[/QUOTE]

Mě to furt říká po ztrátě signálu to samý,jak to?
lennyd_ce4you (25)|2.9.2006 09:29
Protože pako a přepsal jsem se - původně jsem nahradil to over_speed_limit a recalculate.

Tady je pro případné zájemce nová verze, kde ještě:

- změnil jsem varování před překročením rychlosti na jiný zvuk, ten původní mě dost deptal :)
- dal jsem pryč ten gps_signal_lost a gps_signal_low (je tam jen takové pípnutí)
- odstranil jsem hlášení "Příští změna směru po XXX kilometrech", pokud nejde o dálnici, tam jsem to nechal...

(Opět je mimořádně vhodné zálohovat)
JindraK (11)|2.9.2006 11:36
[QUOTE="lennyd"]Protože pako a přepsal jsem se - původně jsem nahradil to over_speed_limit a recalculate.

Tady je pro případné zájemce nová verze, kde ještě:

- změnil jsem varování před překročením rychlosti na jiný zvuk, ten původní mě dost deptal :)
- dal jsem pryč ten gps_signal_lost a gps_signal_low (je tam jen takové pípnutí)
- odstranil jsem hlášení "Příští změna směru po XXX kilometrech", pokud nejde o dálnici, tam jsem to nechal...

(Opět je mimořádně vhodné zálohovat)[/QUOTE]


Jo a taky mi iGo vypadával,proto se chci zeptat,jestli v této nové verzi je to už všechno ok,dík
P.S.když sem tam pak dal zpátky ten původní zvuk,tak už se to nesekalo ani nevypadávalo.
fun_thomas_ce4you (74)|2.9.2006 11:42
Taky mi to vypadavalo a s touhle verzi kterou vytvoril LENNYD mi to vypadava taky :( nevim kde by mohla byt chyba.
lennyd_ce4you (25)|2.9.2006 11:59
To je bohuzel velmi pravdepodobne, protoze jsem pouzil kokosovu verzi :(
djelinek (60)|2.9.2006 15:11
Tak jsem koukal na to padání, a vadí mu tyto řádky:

[CODE]
,"500[more,set_1]","in %dist%* turn",
,"200[more,set_2]","in %dist%* turn",
[/CODE]

tak jsem do verze od lennyd dal původní

[CODE]
,"500[more,set_1]","prepare_to turn %* in %dist",
,"200[more,set_2]","prepare_to turn %* in %dist",
[/CODE]

Pokud si stáhnete můj, soubor a nakopírujete do Voice, tak tam zůstane původní soubor (na který se můžete kdykoliv přepnout zpátky, pokud by byly problémy) a objeví se nový hlas "Jan Tichy" :D . Zatím odzkoušeno jenom na simulaci, ale přestalo to padat. Tak zkoušejte!
JindraK (11)|2.9.2006 15:33
Jak se udělá simulace?Mě to ukazuje pouze průlet bez zvuku,dík za tip
lennyd_ce4you (25)|2.9.2006 15:40
Zmacknes tlacitko kalendare a das prulet...
JindraK (11)|2.9.2006 15:56
Jak to myslíš tlačítko kalendáře?Já chci zkusit průlet se zvukem,ale nevim jak na to
tortoise (546)|2.9.2006 16:09
Před tím, než klikneš na čudlík Průlet, musíš držet HW tlačítko Kalendář.

EDIT by Moderator
rony_ce4you (28)|10.11.2006 19:17
Pridal som sa aj ja so stišovaním ukecanosti iGo:

Slovenský hlas Andrea Čučoriedková

Približne tie isté úpravy ako má Jan Tichý.
gete (40)|11.11.2006 15:08
to rony:
Download V_SLO_F2.zip

NOT FOUND!?
Haldo (138)|11.11.2006 19:10
tak tak, file not found :(. Ja som ukecanost riesil jednoducho, zvuk som vypol a pozeral na display :D
Mr.B (27)|11.11.2006 19:55
Průlet u Varia se zvukem nastane přdržením horniho levého tlačítka (se symbolem obálky)a tapnutím na průlet.
rony_ce4you (28)|12.11.2006 20:08
[QUOTE="gete"]to rony:
Download V_SLO_F2.zip

NOT FOUND!?[/QUOTE]

uz je to ok. Zle som prepisal nazov suboru...
kokoskokos (75)|20.4.2007 09:22
Protože se v iGO 2006 Plus změnila struktura konfiguračního souboru pro hlasovou navigaci, trochu jsem si opět pohrál s Honzou a Zuzanou.
Pokud máte zájem vyzkoušet, přikládám upravené soubory.
Stačí nahrát do adr \iGO\Voice na SD kartě a po suštění se objeví Jan II a Zuzana II.


kokoskokos (75)|20.4.2007 09:24
A ještě ten Honza
Marek_026 (65)|20.4.2007 13:28
Prosimtě tahle Zuzana II je upravená z origo Zuzany a nebo zjiž upravený Zuzany Je***ý ? Používám tu upravenou, kde jsem ještě odstranil hlášku přepočítat. Jak je teda na tom tahle ZuzanaII ? Díky
Jirka007 (161)|20.4.2007 13:31
Tak trochu mimo, ale jak dostanu na obrazovku IGO aktuální rychlost?
kokoskokos (75)|20.4.2007 13:57
[QUOTE="Marek_026"]Prosimtě tahle Zuzana II je upravená z origo Zuzany a nebo zjiž upravený Zuzany Je***ý ? Používám tu upravenou, kde jsem ještě odstranil hlášku přepočítat. Jak je teda na tom tahle ZuzanaII ? Díky
[/QUOTE]

Je to upravený originál. Místo "Přepočítat?" je tam ale "Přepočítávám" a hlášky "Překročil jste povolenou rychlost" a "Ztráta signálu GPS" jsou nahrazený pípnutím.
A ještě je změněn styl hlášení (to je to hlavní).
Marek_026 (65)|20.4.2007 14:17
Aha takže je tam upravena i ta ukecanost?
kokoskokos (75)|20.4.2007 15:41
[QUOTE="Marek_026"]Aha takže je tam upravena i ta ukecanost? [/QUOTE]

Tak trochu, zkrácení, změna slovosledu a trochu i logiky hlášek.
Marek_026 (65)|20.4.2007 16:58
Ok tak to otestuji a dám vědět. Díky moc. :yes:
Martino2_ce4you (42)|20.4.2007 23:44
Chtel bych se zeptat,jestli by nekdo ze zde pritomnych lidi nebyl ochoten a schopen realizovat nasledujici: V hlasove navigaci hlasky typu "Za 100 metru odbocte vpravo a pak..." na hlasku jenom jednu a to tesne pred zmenou smeru tak 20-40 metru pred odboceni jenom na "Odbocte vpravo". Podobne to funguje i v TomTomu a vyhovuje mi to vic,nez zpusob,jakym hlasi iGo.
Jednim dychem ale taky chvalim autorum Jana Ticheho za jeho tichost. Dekuji...
Marek_026 (65)|21.4.2007 19:34
jj k tomu se taky přiklánim, protože odbočtevpravo po 100 metrech dořekne když už jsem 40 metrú před odbočkou.

jinak díky kokoskokos vyzkoušel jsem Zuzanu II a super. jen jsem odstranil přepočítat. jinak jsem se trochu lekl ze zvuku když to ztratilo signál, ale jinak OK :yes: díky.