Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8500 - tipy, triky a zkušenosti

Honzam75 (130)|20.8.2006 17:48
Jelikož jsem čerstvým majitelem tohoto smartphonu a nenašel jsem o něm diskuzi, tak ji zakládám. Mám hned jeden dotaz. Jak odpojim spojení přes GPRS? Přidržení červeného sluchátka vypne telefon. Už jsem mačkal všechno možný, ale nic :(
Kubasek (19)|21.8.2006 10:23
pokud to nemá speciální tlačítko Comm Manager zboku,tak zkus podržet "domeček".
HAD2 (13)|22.8.2006 21:46
Jsou 2 možnosti. Buď na homescreenu najeď na řádek s operátorem a stiskni prostřední tlačítko, nebo ve start menu spusť commanager.
Stanik_ce4you (77)|4.10.2006 19:27
Mám zájem o koupi tohoto zařízení a rád bych znal názory současných majitelů + i - Díky
romanco (30)|5.10.2006 18:17
Nechcem robit reklamu ale fanusikovia "V" telefonov si prijdu na svoje. Kupoval som ho nie pre seba ale nakoniec som si ho nechal a pre zakaznika kupil druhy kus. Po prvych rozpacitych skusenostiach som si na neho celkom zvykol a hodnotim ho ako vyborny telefon. Displ.. mohol byt aj vacsi ale co uz. Ako minus sa da vytknut asi len vydrz baterie. okrem sem-tam blbnuceho softu ale vieme ze je to mrkvosoft tak nic nove.
atomion (1159)|5.4.2007 14:42
Také vážně uvažuji o koupi tohoto Smartphonu a tak jsem se chtěl zeptat jak je to s výstupem na sluchátka?

Děkuji všem za reakce k tomu to Smartphonu


EDIT: Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s výdrží? Čtu, že je to slabé, ale kolik to vydrží například hrát MP3 a podobně? Jak je to třeba ve srovnání s Wizardem?
atomion (1159)|5.4.2007 18:22
To tady nikdo nemá zkušenosti se StarTrekem (Qtek 8500)? Pls
Surgical (2364)|6.4.2007 07:01
Mam zkusenosti se Startrekem (dokonce bych mel jeste jednoho k mani, kdybys mel zajem).
Vystup na sluchatka je resen pres systemovy konektor (btw. je to jediny externi konektor na strojku) dodanym handsfree, ktere ma na sobe prislusny protikus.
atomion (1159)|10.4.2007 09:19
Děkuji, StarTreka jsem již koupil a je docela super. CHtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká redukce SystKonektor->3,5 (popř2,5) milimetrový audio jack?
jacktalking (16)|29.4.2007 16:52
Redukce není a asi ani nikdy nebude. Na modaco.com je o tom i příspěvek.. Zkoušel jsem také po vzoru ostatních otravovat Brando, ale řekli mi, že se na nic takového nechystají, protože telefonů s tímto konektorem je jako lidí na měsíci... :no: ""Řešením"" je redukce microUSB>miniUSB>jack 3.5.. Ale je to nepoužitelný... Škoda koupě, fakt. Moc toho lituju, nejhorší véčko co mám za posledních 11 let.. :evil:
Miloš Strouhal (3997)|28.5.2007 12:45
Mam tu jeden kus Qtek 8500 se starou ROM, je to normalni ofiko prodej v CR, ovsem pri pokusu o updatovani na novou ROM stazenou primo ze stranek Qteku mi to hlasi invalid id vendor a update neprobehne. Co s tim? Existuje nejaky MaUpgradeUt_noID i ve verzi pro Smartphone? Ten klasicky nechce pri updatovani Qteku 8500 pracovat.. :? Proc vlastne do Qteku nejde nahrat ofiko Qtek ROM, to je nejaky divny, ne? :)
htcjirka (1875)|30.5.2007 09:28
Do nebrandovaneho Mteoru take nejde nahrat oficialni rom jedina rom,stazena primo z jejich stranek.Take me to hlasilo id vendor.Pomohl az nejaky sikula na xda,ktery vlozil na forum testovaci verzi sspl v nejake prvotni verzi,ktere se muselo nakopirovat do telefonu,spustit a rychlet potvrdit vstup do bootloaderu a potom uz slo naflashovat cokoliv.Na smartphony zatim MaUpgradeUt noId neexistuje.
Miloš Strouhal (3997)|30.5.2007 09:42
[QUOTE="uiqjirka"]..testovaci verzi sspl v nejake prvotni verzi,ktere se muselo nakopirovat do telefonu,spustit a rychlet potvrdit vstup do bootloaderu a potom uz slo naflashovat cokoliv..[/QUOTE]Aha a máš to někde po ruce, ať to nemusím hledat? Díky moc
htcjirka (1875)|30.5.2007 09:49
To me testovaci sspl je urcene na MTEORA,obavam se,ze na QTEKA 8500 bude muset byt urceno jine sspl
jacktalking (16)|30.5.2007 11:30
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Mam tu jeden kus Qtek 8500 se starou ROM, je to normalni ofiko prodej v CR, ovsem pri pokusu o updatovani na novou ROM stazenou primo ze stranek Qteku mi to hlasi invalid id vendor a update neprobehne. Co s tim? Existuje nejaky MaUpgradeUt_noID i ve verzi pro Smartphone? Ten klasicky nechce pri updatovani Qteku 8500 pracovat.. :? Proc vlastne do Qteku nejde nahrat ofiko Qtek ROM, to je nejaky divny, ne? :) [/QUOTE]
Toto píše, pokud není telefon odblokovaný (ne přes registry, ne SIM lock). Více na h*tp://www.spv-developers.com/forum/showthread.php?t=6581
I ofiko prodej v ČR má své šedé ovce ;) Asi mi nikdo nebude věřit, že v ČR jsem se setkal s brandingem Dopod. Respektive logo z flipu bylo smazáno, firmware přepsán na Qtek 8500. Ale sériové číslo jaksi neodstranili. Takže asi tak
htcjirka (1875)|30.5.2007 21:56
Bohuzel toto pisou i neblokovane telefony,viz MTeor,tel i na oficialnich strankach podle cisla emei nabidl novejsi adekvatni rom a rom nesla nahrat,zkouseno na vice ceskych kusech.Takze se nahravani resi pres testovaci spl.