Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rychlost SD karty

scerba (49)|19.8.2006 17:16
jaka by mela byt minimalni rychlost SD karty? at nekupuju zbytecne rychlou :)
a pripadne jak se to lisi u jednotlivych PDA. budu mit fsc c550, dik
mi38k (205)|19.8.2006 18:36
Mno myslim, že na rychlosti karty opravdu nezáleží. Je to stejně šíleně pomalý (aspoň teda co se týče zapisování souborů přes activesync nebo třeba i instalaci z PDA na kartu). Takže mam pocit, že i ta nejpomalejší, co se dnes ještě prodává, bude mít slušnou rezervu:D.
scerba (49)|20.8.2006 10:06
fakt?
o tom ze je pomale nahravani pres activesync do PDA jsem uz slysel, to mam jiz vyresene. takze to opravdu staci ta nejpomalejsi??
mi38k (205)|20.8.2006 10:13
No skutečnou rychlost jsem nikdy neměřil, ale třeba i jen takový kopírování v PDA karta --> karta nebo i vnitřní paměť --> karta jsou naoko opravdu šíleně pomalý. Takže podle mě bohatě stačí jakákoliv karta. Jiná věc by byla kdybys měl čtečku a chtěl na kartu často kopírovat přes ni nebo ji takto synchronizovat s PC. To už bych o rychlejší kartě asi pouvažoval.

EDIT:
Teď jsem zkusil v rámci karty zkopírovat pomocí Total commanderu 105,2 MB soubor a trvalo to 2,5 - 3 min. Což by znamenalo přenosovou rychlost někde mezi 600 - 700 KB/s. A na to podle mě stačí opravdu jakákoliv karta.
Zdenek Malinsky (9781)|22.8.2006 14:25
Už to tu bylo probíráno mnohokrát, takže si to stačilo jen vyhledat. Rychlá karta se vyplatí v digi-fotoaparátu a v PDA-pokud kopíruješ větší a velké soubory (filmy, MP3, fotky...) pomocí čtečky (u AS se rychlost karty neprojeví).