Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

vymena dat prez BT nebo WiFi

Borek_ce4you (50)|18.8.2006 09:11
omlouvam se ze zakladam takovouhle debatu, hledal jsem dlouho a nenasel jsem tady debatu ktera by dokazala odpovedet na me otazky. Tak trochu se bojim aby mi nekdo nerekl ze odpovedi neexistuji:-)

Narazil jsem na problem ktery me trochu vydesil, hlavne tim ze jsem ho nedokazal rychle vyresit zmenou nastaveni.
Mam HTC Universal, tudiz NEMAM ovladace BT a WiFi od WIDCOMMU ale od MS. Potreboval jsem prenest z telefonu 12MB soubor, telefon ma BT. Sparoval jsem zarizeni a zacal s prenosem, po 7MB me Universal rekl ze mu dosla pamet. Skutecne ve Storage jsem mel cca 7MB volneho mista, jal jsem se teda divat do nastaveni BT kde mam rici aby soubor ukladal rovnou na kartu. To jsem za 10 minut nenasel. Tak jsem prenesl dalsích 7MB (nutno podotknout ze nainstalovanych programu, takze se mi do toho moc nechtelo) ze Storage na kartu a cely pokus zopakoval, tentokrat se 14MB volneho místa. Po preneseni 12MB souboru se mi na Universalu obevilo okno zda chci ulozit soubor ktery jsem prijal pres BT (nevim proc se mi zeptali az na konci prenosu a ne na zacatku) odpovedel jsem ANO a misto toho aby vse zkoncilo se zacal ten 12MB soubor "znovu" ukladat do Storage. Cele to zafungovalo tak ze se soubor nacetl do mezipameti na "Storage" a pak se chtel na "Storage" z toho mezisouboru ulozit. 24MB ve "Storage" jsem nedokazal uvolnit a tak jsem poprosil kamarada s HX4700, aby si to nechal preposlat k sobe. Vse probehlo bez problemu a na karte se mu uz napoprve bez mezisouboru obevil 12MB soubor (holt ovladače od Widcommu:-) Pote jsme se pres WiFi AdHoc spojili a jali se prenest soubor, respektive zacali to zkouset. Nepodarilo se nam pres WiFi soubor poslat (Beam file - zarizeni nebylo videt) a nepodarilo se nam ani na HX4700 nasdilet nejakou slozku (Shared folder) abych se k nemu mohl prihlasit treba TotalCommanderem nebo FileRescoExplorerem... Po 20 minutach zkoušení a presvedcovani jsem potupne vyndal z Univeraslu SD kartu, zasunuli ji do HX4700 a zkopirovali na ni ten 12MB soubor.

Muzete mi nekdo prosim poradit JAK pomoci BT ci WiFi mezi dvema PDA/MDA vymenit vetsi mnozstvi dat? Popripade kde jsem prehledl nejakou volbu ve WM2005?

Diky moc.

EDIT:
popripade pokud je k tomu potreba nejaky extra software, podelte se prosim o jeho jmeno...
asdfgh (7)|28.8.2006 13:43
k tomuto prispevku neexistuje odpoved?
Borek_ce4you (50)|28.8.2006 13:57
zatím bohužel ne... jediné reseni ktere me zatim napadlo je zprovoznit pres WiFi a TCP/IP protokol nejaky FTP server... ale to se mi zda trosku ***, jenom ne elegantni a jednoduche...
asdfgh (7)|28.8.2006 18:58
ano, jukni se semhle: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17448
to je to reseni, a nekde tam je prispevek o tech ftp serverech.