Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

výběr 1. PDA

Icarus (5)|17.8.2006 23:01
Ahoj, řeším teď otázku, které pda si pořídit. Bude se jednat o mé první takové zařízení. Mám vyhlídnuté tyto:

HP hx2790(4700)
FS Loox N560
Asus A636

četl jsem především recenze tady na ce4you.cz a dost mi pomohly zužit výběr alespoň na tyto 3(4), přesto všechno jsem se zastavil a jsem na mrtvém bodě.

Já bych od PDA požadoval především:

PIM, čtení knih, MP3 poslech, internet, sledovaní videa, (hraní her.. není čas, ale malé zahrání karet neuškodí). To jsou takové obecné věci, které bych s PDA prováděl.
Potom je tu ještě jedna důležitá věc a to GPS, řeším, zda integrované nebo později, když ho budu opravdu potřebovat jako modul do CF nebo SD. Jde o to, že necestuju tolik, ale tak v záři pojedeme do Anglie a budeme bloudit Londýnem, myslím, že se bude hodit ;) v říjnu hned do Prahy na týden (a Prahu znám jen trochu). Takže bych to GPS i uvítal.
Důležitá by byla i výdrž baterie.

No a snad ulehčím odpovědi, já sám se hodně přikláním k volbě hx2790 (později dokoupit GPS modul)? Líbí se mi výdrž baterie a možnost dokoupení lepší baterie (to jsem u Asusu nebo FS nenašel) a zase jsem moc nechtěl hx4700 kvůli WM2003.

Děkuji moc za odpověď

PS: Nechápu, proč je to tak dlouhé ;) sorry
Kája_oldd (759)|17.8.2006 23:19
Tahle, ty stroje se dosti liší. Proč nechcete třebas loox c550 nebo della x51v?:)
To bych doporučil já, pokud chcete to nej s WM5 (samo, n560 je lepší jak c550)
Ale víte, mluvíte o GPS ve slotech, ale ne už o mnohem jednodušší, často i levnější gps přes bluetooth? To by mohla být dobrá volba, jako pozdější doplněk.
Ve vašem výběru mě zaráží a636 přímo dělaná s ohledem nanavigaci, když z vašeho příspěvku mi přijde, že bude gps používaná, ale spíše okrajově.

Můj názor, čekám na ostatní:)
CommanderZ (1798)|18.8.2006 13:24
Taky hodne zalezi na tom, kolik do toho chces vrazit penez. A k te gps - CF a SD jsou pase, dneska se pouzivaji Bluetoothove GPSky ;)
Icarus (5)|18.8.2006 13:47
[QUOTE="CommanderZ"]Taky hodne zalezi na tom, kolik do toho chces vrazit penez. A k te gps - CF a SD jsou pase, dneska se pouzivaji Bluetoothove GPSky ;) [/QUOTE]

Za zařízení do těch 15 000.

[QUOTE="Kája"]Tahle, ty stroje se dosti liší. Proč nechcete třebas loox c550 nebo della x51v?[/QUOTE]

Ten Loox má slabou baterku, teda pokud se nemýlím a moc jsem nenašel, že si mohu koupit lepší

No a na toho Della x51v jsem se díval, vypadá moc zajímavě, vlastně se mi zdá jako jeden z nejlepší, lepší baterie se dá dokoupit a je to 2200, to už je přece jenom dost. Zase mě štve, že to jde koupit jen u Dellu a já jako student s podstatně menším příjmem jsem plánoval koupit PDA na splátky.
Kája_oldd (759)|18.8.2006 16:16
Mno mě právě překvapilo, že máte mezi favority n550, což je vlastně identický stroj (až na gps a vyšší takt...). Jak dlouho potřebujete, aby vydržel? Podle mě by nemusel být problém se při normální práci přiblížit 5-6h (rád bych, aby mi to tu nějaký uživatel looxe potvrdil nebo vyvrátil), no baterku přinejhorším můžete použí stejně velkou náhradní. Ale zkusím se vám kouknout po větší, jestli něco najdu, dám vědět;)
Icarus (5)|18.8.2006 17:51
A proč mi nikdo nedoporučuje HP HX2790? Co je na něm špatného? Jasně, že nemá VGA display a menší rozlišení, ale výkonem je dost dobrá. Má velmi dobrou kapacitu baterie a také se dá dokoupit popřípadě lepší.

Nějaké důvody, proč ne?

Více se k tomu HP přikláním než k FS N560.

Prostě jednoduchá otázka. Kdyby nebyl Dell x51v, je lepší ten hx2790 nebo FS N560?
Icarus (5)|18.8.2006 17:52
EDIT: Ale co, já se v tom vyznám jak slepice televizi, takže rád vyslechnu každou radu ;-)
EDIT 2: Sorry za zbytečné duplikování.
Kája_oldd (759)|18.8.2006 18:56
Mno, nevím nedoporučují ipaga proto, že jsou unešeni VGA. Ona je to docela velká výhoda, a pokud chcete např. prohlížet stránky, je to opravdu znát. Na výdrž se tu až tak moc nezohleňuje (resp. ano, ale u spousty uživatelů to jakž takž stačí), no trochu přeháním), a je fakt, že vytší baterky pro looxe sem zatim v normálních obchodech neviděl. Nicméně, jak velkou výdrž přibližně potřebujete?
Nicméně bych pouvažoval nad looxem c550 místo n560..jsou to totožené modely až na ten tak a gps...pokud si pak k c550 přikoupíte gps, také to není špatná volba, neboť se tu na rychlost nabíhání integrované gps v n560ce snáží poměrně dost kritiky (soudlě dle příspěvků). Edit: No a c550 s bt gps přeci jen vydrží déle než n560 se zaplou gps:-P
Icarus (5)|18.8.2006 19:18
Asi to přece jen tak udělám ;-). Už se jen rozhodnu pro Dell nebo tu c550 a protože je pro mě Dell málo přístupný, tak asi zvolím c550. GPS se dá kvalitnější dokoupit jako teda bluetooth a náhradní baterie je dost dostačující na zvýšení výkonu.

Jak velkou výdrž potřebuji. No dejme tomu práce s ním čistý čas 1-2h denně a někdy mrknutí na film či seriál.
beecher (9270)|18.8.2006 19:28
Moderatorska poznamka: Icarus, 1. u svych prispevku mate funkcni tlacitko Upravit pro upravu vlastnich prispevku, 2. neni treba citovat posledni prispevek.
Kája_oldd (759)|18.8.2006 21:32
Tak to by měla snad baterka vydržet v pohodě s malou rezervou etě, navíc díky WM5 se nic moc hrozného po vybití nestane.;)