Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact nebo MDA Compact II

mata_ce4you (0)|17.8.2006 14:58
Ahoj,
chtel bych si poridit jedno z techto dvou zarizeni. Nevim ale pro ktere se rozhodnout:( U MDAcI se mi libi rychly procesor u mda c2 WM5. Poradte ktere pro me bude lepsi z hlediska stability, rychlosti a vydrze. Predpokladam ze telefonovani a pod bude stejne. Do hodnoceni bych dal i kvalitu fotaku. Wi-fi nebo edge nejsou dulezite.
Diky za rady.
linuxsoft (225)|17.8.2006 15:46
No voni sou temer stejni az na ten procik a OS a jeste nejake drovnosti,ale asi bych bral Compact II...WM 5 sou proste lepsi...tot muj nazor
mata_ce4you (0)|17.8.2006 15:54
Me by se asi WM5 mohli libit ale bojim se ze mi spousta starych aplikaci z ipaqu5450 nepojede. Zase vsechno kupovat znovu se mi nechce. Jake jsou hlavni vyhody WM5?
geoRG77_ce4you (120)|17.8.2006 18:10
Taky se rozhoduji, které zařízení je lepší a kromě zmíněných vlastností bych ještě dodal, že MDAc1 má hliníkové kryty a je fakt pevné, což se prý celkem rozdíl oproti "plasťáku" MDAc2, ale ten jsem neměl v ruce, tak třeba to není tak hrozné. Jinak WM5 jsou lepší hlavně co se týče ovládání a pár drobností (vzhled, pomocí WM5torage lze připojit MDAc2 jako zařízení USB Mass Storage k PC) a hlavně v tom, že není třeba zálohovat, protože WM5 už všechna uživatelská data ukládají do ROM. I když to nevím jistě, tak si myslím, že díky tomu lze MDAc2 taky úplně vypnout, jednička umí jen vypnout displej a/nebo letový mód (nepočítám oddělání zádního krytu).

Sám mám na smartphonu WM5 (pravda neoficiální) a už jsem si zvykl, ale zase ten rychlý procesor a konstrukce :sarcastic: Já si asi nevyberu :(( .
Tomáš Kubec (749)|17.8.2006 18:57
[QUOTE="geoRG77] pomocí WM5torage lze připojit MDAc2 jako zařízení USB Mass Storage k PC[/QUOTE]

A Compact 1 zase pomocí Card Export ;) :D
geoRG77_ce4you (120)|17.8.2006 20:58
Tak to už potom zbývá jen tohle:

MDac1
+ CPU, konstrukce

MDac2
+ WM5, vzhled, bez nutnosti zálohovat, "vychytanější" ovládání jednou rukou

To je dilema :sarcastic:
kodlisko_ce4you (86)|17.8.2006 21:26
na MDA Compact I jdou lépe přehravat filmy:)
Losos_ce4you (1147)|17.8.2006 21:46
[QUOTE="kodlisko"]na MDA Compact I jdou lépe přehravat filmy:)[/QUOTE]

A v cem je rozdil ?? :-)
geoRG77_ce4you (120)|18.8.2006 12:11
No MDAc1 sice zvládne downscaling filmu třeba z VGA na QVGA, ale nevím k čemu by mi to bylo a taky to pak zbytečně zabírá místo. MDAc2 film v QVGA a dobré kvalitě + stereo zvuk myslím zvládne v pohodě.
kodlisko_ce4you (86)|18.8.2006 22:48
četl jsem někde článek, že compact II se rozhodně nevyplatí a ty filmy opravdu nepřehraje..nemluvě o pěkných hrách
geoRG77_ce4you (120)|18.8.2006 23:33
Tak to pak nepřehrává ani Vario, když má stejné CPU? Nenašel bys ten článek, dík.
szoustal_ce4you (174)|19.8.2006 10:16
Mám Compact I i II,mám taky Vário.Podle mého subjektivního názoru je Compact I ve většině případů lepší než II. Mnohem svižnější procesor,což je opravdu znát.Mnohem více aplikací.Myslím,že v některé nevýhody I nevyváží těch pár vylepšení II.S tim,že není nutno zálohovat by se dalo polemizovat.Mně mnohem více vyhovuje možnost zálohy.Když se mi něco pos..e,tak udělám HR a přepíši zálohou a je to ve stavu v jakém to bylo předtím a důležité věci si stejně ukládám na kartu.Káždopádně má volba je MDA Compact I.
Vário je s novou Rom od Orange velice dobré.Je sice i s touto Rom i po přetaktování pomalejší v některých ohledech než Compact I,ale zde je mnohem více výhod a je to můj hlavní telefon.
Toď můj názor a netvrdím,že je ten jedinej správnej.
kodlisko_ce4you (86)|19.8.2006 11:33
něco je zde:
http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.asp?ARI=111843
a tamten přesně který jsem myslel se mi pořád nedaří vyhledat
atomion (1159)|19.8.2006 15:29
"Starý" dobrý Compact I.
U toho foťáku podle mě radikální změna nebude a stále bude fotit jako 1,3Mpix foťák z mobilu. ;)
A co by mě lákalo na CII. by byl EDGE ale to jste psal že není prioritou.
Suma sumárum je CII. podle mého zbytečně vydané zařízení.
szoustal_ce4you (174)|19.8.2006 16:00
[QUOTE="atomion
Suma sumárum je CII. podle mého zbytečně vydané zařízení.[/QUOTE]

Plně se stotožňuji. Však Compact II je zařízení vyrobené speciálně jen pro T-Mobile.
H0UD1//1 (31)|19.8.2006 19:29
Je to ot ,ale z hlediska dobré rady je to taky rada nad zlato.
Na začátku týdne jsem řešil podobný problém jako mata. Byl jsem rozhodlý pro mdac II, ale pak mě pár dobrých duší nakoplo a já si vzal do halvy mda vario. Od včerejška ho mám a nelituju ani náhodou. Jestli si chceš koupit mda c I/II nové tak hned skoč po variu!A starší stojí kolem 8k takže si připlať-opravdu nebudeš litovat.Stejně je to divné ty podobné pořizovací ceny MDAc/cII/vario!!

A stím videem:sarcastic: .Zase někde někdo něco viděl...Na co tam tahat nezkomprimovaný film když tady ani moc lidí nemá kartu větší než 2gb!!
szoustal_ce4you (174)|19.8.2006 20:24
[QUOTE="H0UD1/\/1"]Je to ot ,ale z hlediska dobré rady je to taky rada nad zlato.
Na začátku týdne jsem řešil podobný problém jako mata. Byl jsem rozhodlý pro mdac II, ale pak mě pár dobrých duší nakoplo a já si vzal do halvy mda vario. Od včerejška ho mám a nelituju ani náhodou. Jestli si chceš koupit mda c I/II nové tak hned skoč po variu!A starší stojí kolem 8k takže si připlať-opravdu nebudeš litovat.Stejně je to divné ty podobné pořizovací ceny MDAc/cII/vario!!

A stím videem:sarcastic: .Zase někde někdo něco viděl...Na co tam tahat nezkomprimovaný film když tady ani moc lidí nemá kartu větší než 2gb!![/QUOTE]

Můj souhlas,vario je opravdu o něčem jiném.Stačí přehrát Rom na Orange,nebo mr.Clean,nainstalovat Battery Status a je to paráda.A rozdíl v ceně není tak velký. Akorát škoda,že tam dali miniSD.
Martin Pospíšil (266)|19.8.2006 21:09
mohly byste mi dát odkaz kde bych mohl stáhnout ROM od Orange na Vario....
szoustal_ce4you (174)|19.8.2006 23:28
[QUOTE="Martin Pospíšil"]mohly byste mi dát odkaz kde bych mohl stáhnout ROM od Orange na Vario....[/QUOTE]
Je to na FTP
ftp.xda-developers.com
login - xda
heslo - xda
geoRG77_ce4you (120)|20.8.2006 15:14
Mohu se zeptat vlastníků MDAc2, zda je jsou kryty hliníkové nebo plastové? Teď jsem se dozvěděl, že přední by měl být z hliníku, ale zadní je, narozdíl od MDAc1, z plastu. Díky za odpověď.
kerry_getz (11)|20.8.2006 16:47
nevěří a nevěří:D
přední kryt opravdu JE kovový, zadní komplet plast (u Compacta I byla plastová jen vrchní část zadního krytu)
geoRG77_ce4you (120)|20.8.2006 19:05
Už věřím :)
mata_ce4you (0)|20.8.2006 19:45
Tak jsem se nakonec rozhodnul pro jednicku. O Variu jsem premyslel, ale protoze jsem si ho bral dotovany od TM tak u meho plneni byl rozdil 3000kc coz se mi nechtelo davat. Jeste je tu taky investice do nove karty. Zatim se rozkoukavam, ale doufam ze nebudu litovat:)