Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox 560, Asus 636N, Yakumo delta X

marselus (17)|17.8.2006 13:00
Ahojte,
stojim pre riadnou dilemou, chcem si kupit moje prva PDA a neviem sa rozhodnut. PDA by som chcel primarne vyuzivat na navigáciu v aute a ale rovnako dolezita je praca s PDA ako s nástrojom pre prácu s dokumentami, aplikaciami atd.... Rozhodujem sa medzi touto trojicou ale nebranim sa ani novým ponukam (lepsie PDA)
Prosim Vás o radu,
ďakujem
Kocir (836)|17.8.2006 19:02
Mel jsem moznost vyzkouset N560. Je to opravdu zajimavy kousek. Mel jsem ho nebot jsem se rozhodoval zda opustim sve Delta X. Libil se me VGA displej. Moc pekne zobrazeni pismenek. V Esxcelu tez super. Rychlost PDA prijemna, design hezky.

Ovsem proc jsem se pro ne nakonec nerozhodl.
1) Vadi me ze nema standardni mini USB konnektor pro DATA+napajeni. Diky tomu je potreba (nebo aspon ja bych potreboval) tahat sebou i datovy kabel. Nebo mit dva. Navic konektor u N560 se me zda ze bude daleko nachylnejsi v budoucnu na vylomeni, nez docela pevny miniUSB.

2) Strasne spatny prijem GPS. DeltaX chytala uplne v pohode a vsude, dokonce i na zadnim sedadle auta a N560 za oknem mela co delat.

3) Jelikoz pouzivam TT tak me vadilo ze navigacni obrazovka mela dost zmensene udaje a tak to jiz nebylo viditelne dobre.

Kvuli bodu 1 jsem vahal ale bod 2 me nakonec presvedcil ze zustavam zatim u DeltaX. Navic diky WM2003SE nemam zadne problemy s kompatibilitou programu.

Zase na druhou stranu DeltaX ci Mio M180 (to je original) je dnes moralne starsi zarizeni. Pokud ji vsak dokazete sehnat za prijmenou cenu, tak urcite v ramci navigace s ni budete spokojen a sve kancelarske prace (byt s omezenim QVGA) urcite zvladne uplne v pohode.
marselus (17)|17.8.2006 22:17
Dakujem za Vas názor...
prave preto som polozil tuto otazku lebo aj yakumo sa mi celkom paci a jeho parametre nie su na zahodenie, kolega ma jeho mladsieho brata a je s nim stale spokojny....
co sa tyka Loox 560 tak som cital na fore aj nazory ktore hovorili o tom ze su veeelmi spokojny s tymto pristrojom a dokonca aj s GPSkou, aj ked je v pohode len v aute.... co by mi nevadilo....
ale vasou skusenostou som znova zacal byt vahavy.... :-) hlavne ide o to ze ked clovek do toho investuje peniaze tak uz chce slusny stroj ktory nieco vydrzi.. aj z fyzickeho a moralneho hladiska...
takze este stale neviem co dalej :(
marselus (17)|18.8.2006 09:29
tak a mam dalsi kusok o ktorom mozem rozmyslat :-))))

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?ItemID=524442&Level=253
Kocir (836)|18.8.2006 20:04
Jojo, to je problem. Taky jsem hodne premyslel nez jsem N560 vratil. Ja mel tu vyhodu, ze jsem mel moznost si N560 asi tyden poradne vyzkouset a pak s bolavym srdcem jsem se vratil k DeltaX, protoze hlavne potrebuji PDA jako navigace v aute.

6515 bych osobne nedoporucil. Ma dost spatnou GPS (www.gpspassion.com) displej je jen 240x240 coz tomu taky moc neprida. To se radeji podivejte na Mio A701. To je urcite lepsi.
marselus (17)|19.8.2006 19:05
to fakt bol ten prijem GPS signalu tak strasny???
Surgical (2364)|19.8.2006 19:38
Asi bol :) Nebo zkusenemu uzivateli, ktery je zvykly na normalne rychly prijem a dostatecnou citlivost GPSky, prisel jako neprijatelna brzda.
walda (6)|20.8.2006 06:31
Zdravim,
ja mam Asus A636N a jsem relativne spokojen. Toto PDA porizoval kvuli navigac, kde slape bezvadne a vyhledove ke geocachingu, ale vyuzivam i BT a Wifi. Vadi me na nem pouze drobnosti a to, slabsi vystup pro sluchatka (mene citliva sluchatka hraji potichu), gumova krytka konektoru pro sluchatka, ktera se po pripojeni dost nehezky ohyba, dale nemoznost nabijet PDA bez pripojeni datoveho kabelu, ktery je nutne tahat sebou nebo nabijet v drzaku v aute. Vyhodnou je, ze soucasti baleni je prave i ten drzak a nabijeci kabel do auta, coz samostatne vyjde na podstatnou castku. Co se tyce funkce, tak nemam vyhrad, vse jede jak ma.
Zdenek Malinsky (9781)|22.8.2006 14:36