Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ozi + nutnost spojovani mapovych podkladu

walda (6)|14.8.2006 18:36
Zdravim,
mam k dispozici 15x5 legalne ziskanych obrazku o rozliseni 4000x1500 s mapovym podkladem. Jedna se o presne, na pixel sednouci obrazky bez presahu.
Jak jsem se v tomto foru docetl, vetsina lidi to zde resi tak, ze tyto obrazky spoji do jednoho velkeho, prekonvertuji na format ozf2 a zkalibruji. Pokusil jsem se tedy vsechny obrazky spojit a vysledny 22215x20000px obrazek, cca 55MB gif, prevest do ozf2. Bohuzel se to nepovedlo a to ani po pridani 2GB RAM. Zda se, ze konvertor ma nejake omezeni.

Chtel bych se zeptat, zda-li OZI podporuje virtualni skladani map. Tedy neco, ze bych prevedl do ozf2 male kousky mapy, kazdy zkalibroval a nasledne udelal nejake vazby na mapy sousedni a to tak, aby pri se prohlizeni mapy zobrazovala v OZIm jakoby jedna velka? Nejaky naznak teto funkce jsem nasel na panelu nastroju (sipky S,J,Z,V), ale ani po nekolika hodinach zkoumani jsem neprisel na to, zda-li to co chci udelat, je vubec mozne.

Diky za pomoc
Ivanm_ce4you (466)|14.8.2006 21:48
Uplne staci ty jednotlive mapy samostatne zkalibrovat a OZI si je bude nacitat dle potreby. Maly problem by mohl byt v tom, ze se vubec neprekryvaji. Pokud se jede napr. autem, dojedu na kraj mapy, dalsi mapa se chvili nacita, takze nejakou dobu jedu "poslepu". Treba 5 sekund.

Ja osobne jsem odpurcem spojovani vice map do velkych kusu, ale zalezi, jak velike uzemi ta jednotliva mapa pokryva. Pokud by to bylo treba jen 1km2 a melo to slouzit v aute, tak je to malo.

EDIT: OZI pri kalibraci umoznuje nastaveni vlastniho okraje mapy, takze se dalsi bude nacitat uz treba 1 cm pred okrajem stare. To by mohlo stacit pro zapamatovani si situace v mape.
walda (6)|15.8.2006 11:45
Diky za odpoved. Zde je jeste par mych postrehu, trebas nekomu pomuzou.

Zkusil jsem zalibrovat nekolik malych navazujicich map a jak pise Ivanm, prubezne nahravani techto casti funguje. Je to ale trochu neprakticke, protoze na okraji mapy neni videt navazujici dalsi mapa. Nicmene tak to asi ma fungovat.

Dnes jsem jeste zkusil experimentovat s kompletni slozenou mapou (tj. velky obrazek co jsem o nem psal v prvnim prispevku). Prevedl jsem ho do formatu TIFF a LZW komprese. S timto formatem si uz konverzni program ImageToOzf poradil a korekrne prevedl do ozf2. Nasledna kalibrace uz byla hrackou a i takto velka mapa se v mem PDA zobrazuje velmi svizne a kompletne.

Honza
Ivanm_ce4you (466)|15.8.2006 18:42
Tady prave zalezi nas tom, jak velike uzemi je pokryto. Pokud jedu na dovolenou do Krkonos, je zbytecne mit kartu zaplaclou 1 velkou mapou cele CR.
Jinak - nastaveni jineho okraje pro drivejsi nacteni dalsi mapy se najde pri kalibraci, zalozky Setup nad tlacitky Cancel a Save. Je to ta ikona s cervenou carou " Show/hide Corner markers". V mape lze ty okraje posouvat mysi.
frogale (447)|7.7.2007 16:59
Ja tady ted mam podobny problem, ale nejak mi to v CE nefacha. Mapy jsou zkalibrovane, presah nulovy, ale cekal jsem, ze pustim Oziho v PDAcku, pripojim GPSku a Ozi mi nacte spravny sektor. To se ale nestane, vidim jen bilo a po odzoomovani nekde v rohu nacteny jiny (asi ten puvodne naloadovany) sektor.

Jak to funguje?
ZdenekJ_ce4you (68)|9.7.2007 08:18
Je nutné splnit několik málo podmínek.
1.cesta kde leží mapy musí být uvedena v v File->Configuration->Map a data Files (až 6 cest)
2.mapa je nakalibrována skutečně pro tento sektor (N,E)
3. pro vlastní navigaci je nutné mít "stlačen" symbol blesku s nápisem GPS na dolní liště nebo přes menu navolit Map->Connect to GPS

Pokud je vidět jakákoliv mapa někde v rohu a jde posouvat stylusem tak není zapnutá navigace (bod 3). Dvojklikem do bílého místa by se mapa měla zobrazit (pokud tam nějaká je).
Pozn. Aktuální (i naposouvané) souřadnice jsou vidět v horním pruhu.
frogale (447)|10.7.2007 13:43
Diky moc.. ten dvojklik to bylo ono...