Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 a spodní lišta s tlačítky Kalendář a Kontakty

honza.chlan (96)|14.8.2006 06:50
Zdravím, nevíte někdo jak změnit mapování těch odkazů na spodní liště? Nebo jinak jde tahle spodní lišta úplně zrušit??? Našel jsem prográmek který vytvořil namísto odkazu Kalendář starý dobrý Nový. To je dobré. Nicméně nejlepší by bylo kdyby ta lišta prostě šla vypnout. JEdnak by se zvětšila plocha pro Today a tím i pro Nadcházející události v kalendáři a jednak ta lišta je tam i s těmi odkazy uplně na prd když těsně pod ní jsou tlačítka hardwarová s naprosto stejnou funkcí!!! Děkuju moc za pomoc.
Mem__ce4you (485)|14.8.2006 08:45
No o to právě jde, že menu s 2 položkami se dá ovládat pomocí hw kontextových kláves co jsou hned pod nimi (tedy není to, že by ty klávesy přímo pouštěly kalendář a kontakty, ale že zvolí tu volbu z menu)
beecher (9270)|14.8.2006 10:04
Lista zrusit nejde, pac nekde napsano musi byt, co se stane, kdyz zmaknete nejake to HW tlacitko pro to urcene, ne? Jako na mobilu... ;)
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:18
ale pánové to je přece nesmysl!!! u starých vokýnek to nebylo a nikomu to nechybělo - ano připomíná to mobil, ale nač to??? ptám se - je to prostě zdvojení funkcí to je celé - je to nesmysl nemá to tam co dělat - leda že by se to dalo volně programovat a mohl si tam dát každý to co chce.
beecher (9270)|14.8.2006 11:27
Jenze stare okynka se nedaly az tak dobre ovladat bez stylu, jak je tomu u WM5... Neni to sice 100%, ale porad lepsi nez dratem do oka...
A jake zdvojeni funkci? Opakuji, kdyz to tam nebude, vy budete vedet, co se zmacknutim dane kontextove klavesy (ktere bohuzel nema ani Hx4700 ani X50v/X51v) stane? Tezko... ;)

Navic, se ta spodni lista ve WM5 programech pouziva take jako menu...

A co tam bude, kdyz je clovek na Today, samozrejme jde...
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:35
tak tohle jsem moc nepochopil -já nemluvím o tom aby ta lišta zmizela ze všech aplikací ale o tom že když je otevřené TODAY tak je to tam naprd protože HW tlačítka, která jsou těsně pod tím mají naprosto stejnou funkci - no nic diskuse evidentně o ničem - bude se prostě muset spokojit s tím co je a basta.
beecher (9270)|14.8.2006 11:40
Ja nerikam, ze nemaji, ale opakuji, vy snad vite, kdybyste to nevidel, JAKOU tu funkci maji ty HW tlacitka prirazenou? :sarcastic:
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:45
Proboha vždyť sem si je sám nastavil tak to snad vědět musim - nepracuju se zařízením pana Vonáska, ale se svým vlastním iPAQem :-)
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:45
Navíc funkce HW talčítka nerovná se funkce toho odkazu na liště.
Mem__ce4you (485)|14.8.2006 11:46
[QUOTE="honza.chlan"]...protože HW tlačítka, která jsou těsně pod tím mají naprosto stejnou funkci...[/QUOTE]
Stále jste to nepochopil (zkuste si prosím přečíst můj příspěvek ještě jednou). Ta HW tlačítka NEMAJÍ přiřazenou žádnou funkci. Jejich jedinou funkcí je vyvolat levé a pravé kontextové MENU (všimněte si, že to je použité ve spoustě aplikací, třeba psaní SMS), a proto jak píše Beecher kdyby tam to menu zobrazeno nebylo, tak nevíte, co ta tlačítka dělají (a že je vůlbec můžete mačkat).
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:50
tak moment myslim, že se nechápeme navzájem, protože na mém HXku ať jsem v jakékoli aplikaci tak tlačítko tedy to co je mimo display a má vedle sebe nepatrný výstupek z umělé hmoty má stále jednu a tu samou funkci a je uplně jedno jestli se v té liště píše že je to nabídka nebo storno nebo já nevim co - iTask je prostě iTask - poštu jsem nastavil na otočení obrazovky, kontakty jsou prostě kontakty a kalendář je prostě kalendář - to co je na displayi ale není HW tlačítko to je odkaz - teď už se chápeme ????
beecher (9270)|14.8.2006 11:59
Doporucuji podivat se na fotky HTC Wizarda, HTC Universala, HTC Herma, kde jsou specialni klavesy, kterymi se prave vyvolavaji ty akce, ktere jsou na te liste...

Ja osobne jsem si prenastavil 4 HW tlacitka, ktera jsou kolem D-Padu, tak, ze mam Start, Leva Softkey, Prava Softkey, OK/Close... Funguje to bezvadne...

EDIT: Ano, prave ty tlacitka jsou proste po staru, spoustely namapovanou aplikaci. Premapoval jsem to tak, jak jsem napsal, a chova se to ted jak ma...
honza.chlan (96)|14.8.2006 12:01
no jo tak teď už sem doma :-) to bylo tedy celé o tom, že wm5 prostě prioritně nejsou pro HXko :-) dík za radu - docela mě to zaujalo asi to zkusim
beecher (9270)|14.8.2006 12:03
Njo, ono ani spousta novych stroju uz s WM5 tyto kontextove klavesy nema... Acer N31x, FSC Loox N5xx, C5xx...
honza.chlan (96)|14.8.2006 12:05
hm hm no každopádně to stojí za vyzkoušení :-)
honza.chlan (96)|14.8.2006 12:38
Tak jsem to tedy udělal a musím říct, že je to vážně super - před tim by mě ani ve snu nenapadlo ovládat mazla jinak než stylusem a ono to jde a je to velmi dobré - dík za radu, která je k nezaplacení
Dandak_ce4you (101)|17.9.2006 16:21
[QUOTE="honza.chlan"]Zdravím, nevíte někdo jak změnit mapování těch odkazů na spodní liště? Nebo jinak jde tahle spodní lišta úplně zrušit??? Našel jsem prográmek který vytvořil namísto odkazu Kalendář starý dobrý Nový.[/QUOTE]

Jaký prográmek, plíz ?
Beny_ce4you (53)|23.10.2007 17:08
Me by spise zajimal programek, ktery zmeni akce temto tlacitkum. Mam WM5 2dny a jeste se v tom tolik neorientuju. Hodilo by se mi vlevo mit novou poznamku a vpravo Kalendar. Za kazdou radu dik