Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sprava SMS z mobilu v PocketPC

edison_cz (32)|14.8.2006 01:18
Ahoj vespolek,

po marnem hledani nejake rozumne aplikace pro spravu SMS a kontaktu z mobilu na PocketPC (hx4700) jsem se rozhodl napsat svoje vlastni dilo. Nahlednout muzete zde:

SMSInstall.CAB

Rad bych tedy poprosil vsechny, kteri se rozhodnou vyzkouset moje dilko, o komentare. Nedelam si iluze, ze vsechno pobezi jak ma napoprve, ale snazim se :o)

Program umi komunikovat s mobilnim telefonem pomoci BT (implementovany MS stack, vyzkouseny iPAQ/Widcomm stack), v konfiguraci si pls nastavte port "BTC1" a "Bluetooth on request w. timeout" s timeoutem >=60 sekund.

Diky za vase reakce





beecher (9270)|14.8.2006 10:10
No nevim, ale jak na WM2K3SE tak na WM5 jsme vzdy nasli aplikaci, ktera SMSky vzdy spolehlive resila...
Bobanovicz (511)|14.8.2006 11:01
Který například? Já teda nenašel.
beecher (9270)|14.8.2006 11:10
napr.:
WM2K3 - SmartGSM, IndovisiSMS
WM5 s WidCommem - IndovisiSMS
WM5 s MS BT Stackem - zSMS

edison_cz (32)|14.8.2006 15:08
Hezke aplikace, nemel jsem o nich ani tuseni ;) Budu je brat jako etalon pro sve hrani.

Na druhou stranu, spoustu prvku umi aplikace taky (dlouhe SMS, odesilani i prijem, synchronizaci kontaktu s Outlookem i s telefonem, vlastni databazi kontaktu)

Spis porad, co pridat, abych byl konkurenceschopny :D
VILIAM_ce4you (156)|14.8.2006 15:54
Tak jsem nainstaloval na LOOX 720. Po spuštění a najetí do configuration - neočekávaná chyba - a tím jsem skončil. (a jen mimo proč je to v AJ a ta hláška je česky toje multi lang?) Asi jsem s tím testování moc nepomohl. Snad příště.
Bobanovicz (511)|14.8.2006 18:41
Mě asi nepůjde žádný z těchto programů, ani ten tvůj, protože MS BT mi trvá na tom, že v telefonu mám pouze službu Dial Up Networking, Takže se mi vůbec nedaří s telefonem spojit.
beecher (9270)|14.8.2006 18:58
Co mas za telefon? Symbianovou Nokii? :D
Bobanovicz (511)|14.8.2006 21:09
Přesně tak.
beecher (9270)|14.8.2006 21:26
Tak to se pak nesmis divit... ;) :D
jojolaser (82)|14.8.2006 22:25
[QUOTE="beecher"]napr.:
WM5 s WidCommem - IndovisiSMS
[/QUOTE]

A nie je IndovisiSMS nejaka platena zalezitost? Lebo som si stiahol Full a chcelo to po mne aktivacny kod.
jojolaser (82)|14.8.2006 22:36
[QUOTE="edison_cz"]
Rad bych tedy poprosil vsechny, kteri se rozhodnou vyzkouset moje dilko, o komentare.
[/QUOTE]

Tools > Configuration > V aplikacii SMSApplication.exe sa vyskytla neocakavana chyba... > Podrob. > NullReferenceException
Application::Run+0xf
MainForm::Main+0x2a
beecher (9270)|14.8.2006 22:39
[QUOTE="jojolaser"]A nie je IndovisiSMS nejaka platena zalezitost? Lebo som si stiahol Full a chcelo to po mne aktivacny kod.[/QUOTE]Je. A?
lmt (26)|15.8.2006 08:12
A nedalo by sa to naprogramovat aj na komunikaciu cez IrDA???
edison_cz (32)|15.8.2006 09:35
Zrovna si s IrDA hraju :D Zaroven bych chtel zverejnit malicky terminal k ladeni komunikace s telefonem, ale par dni to potrva...
edison_cz (32)|15.8.2006 09:36
[QUOTE="VILIAM"]Tak jsem nainstaloval na LOOX 720. Po spuštění a najetí do configuration - neočekávaná chyba - a tím jsem skončil. (a jen mimo proč je to v AJ a ta hláška je česky toje multi lang?) Asi jsem s tím testování moc nepomohl. Snad příště.[/QUOTE]

To je o lokalizaci - pri padu aplikace chyby hlasi operacni system, ktery mas cesky :)
edison_cz (32)|16.8.2006 11:39
Muzete pls vyzkouset znovu? Adresa je edisonovo.info/Files/SMSInstall.CAB, uz podporuje IrDA.

Jinak zatim testovano se Sony Ericssonem a Nokii, ale u Nokie tam jsou jeste mouchy - Nokia nezna charset Unicode, takze nemuzu syncnout kontakty, a v dorucence vraci SMSC, kterou zatim neumim vyparsovat.

Pridal jsem log a maly terminalek na otestovani komunikace s telefonem, stouchnete si stylusem do ocicka ;) Na ergonomii musim jeste ale zapracovat, tak si semtam smazte log.

Diky!
ravas (25)|20.8.2006 10:30
Skusal som tu tvoju aplikaciu a pracuje vyborne , aleked mas ako vidim velke skusenosti nevies mi poradit nieco kde vo by podporovalo mms a synchronizaciu kontaktov medzi pda a telefonom?, popripade si neuvazoval to tam zapustit? :)
edison_cz (32)|20.8.2006 11:07
Zatim o tom neuvazuju, ta aplikace je jeste v plenkach. Dekuju ale za napad :cool:
matrad (267)|20.8.2006 13:39
to edison_cz
please necituj prispevek, ktery je hned nad tebou, zabira to zbytecne misto atd. THX ;) :)
speed-komi (278)|20.8.2006 18:15
[QUOTE="Bobanovicz"]Mě asi nepůjde žádný z těchto programů, ani ten tvůj, protože MS BT mi trvá na tom, že v telefonu mám pouze službu Dial Up Networking, Takže se mi vůbec nedaří s telefonem spojit.[/QUOTE]

Tento problém mám taky, ale s motorolou. Existuje na to nějaké řešení?
edison_cz (32)|21.8.2006 01:39
+ vylepšené kontextové menu v hlavním okně, ikonky pro stav zprávy, dekódování zpráv i s řeckými znaky, bezpečnější nalezení infraportu, všechny vstupní řádky a textboxy umí clipboard (softkeys Ctrl-C, X, V)
- ne všechny položky menu jsou implementované, dlouhé zprávy jsou špatně dělené, pokud segment končí rozšířeným znakem - typicky [, _, {, }
? enkódování zpráv sice umí GSM, ale nezvládá ořezat diakritiku, podpora Unicode zpráv (plná čeština), rozlišení více telefonů, mazání zpráv z telefonu atd.

co chybí? :cool:
oltcit (1098)|21.8.2006 11:02
[QUOTE="edison_cz"]

co chybí? :cool: [/QUOTE]
napr. možnosť voľby veľkosti písma,v RalVGA je to OK,ale QVGA je to príšerne veľké:mad:
nejaký indikátor činnosti programu,ked napríklad synchronizuje,sťahuje dáta,vytvára spojenie,atd.
s Motorolou v600,ani s Nokiou 6230 som to nedokázal spojiť cez BT,s Nokiou iba cez IrDA
ked som si stiahol telef.zoznam,tak smskám to priradilo nekorektné čísla odosielatelov.
zadávacie pole na číslo prijímateľa správy je síce efektné,ale zbytočne veľké(je na jednoručné zadávanie)keby sa text dal zadávať podobným štýlom(jednou rukou)tak to má význam,ale takto?
Chce to popracovať na ergonomii
;)
Ale samotný nápad vytvoriť takýto soft chválím,pretože síce existujú komerčné softy na prácu s telefonom,ale pravdupovediac žiaden ma neoslovil .Používám občas EasySMS,ale tento sodt zastal vo vývoji na samom začiatku a jeho funkčnosť bola občas hodne problematická.Čiže držím palce a prajem dostatok elánu na pokračovanie v začatom diele :)
edison_cz (32)|25.8.2006 12:09
Oltcite, diky za napady, ujmu se jich. Pravda je, ze na PC vyvijim v QVGA a zrovna prizpusobuju OnResize a velikost prvku i pro VGA (mam hx4700). Jeste nemam doreseny landscape mod.

Mam novinky, pokoril jsem Widcomm stack, momentalne je implementovany misto toho interface z iPAQu. Pridam jeste hledani zarizeni a pripojeni ke konkretnimu BT mobilu.

Vyzkouset muzete na std. adrese.
edison_cz (32)|4.9.2006 00:06
Na std. adrese najdete dalsi verzi SMS spravce, uvadim zmeny a novinky:

+ mazani zprav v telefonu pri synchronizaci (pokud je povoleno v konfiguraci, nerucim za pripadnou ztratu dat!!!) a pri vysypani kose (Purge trash)
+ pridana editace zpravy
+ tvorba Templates z existujicich zprav
+ podpora Unicode (i u dlouhych zprav) pri prijmu i odesilani, rychlejsi interni zpracovani zprav
+ operace Reply, Forward
+ mensi zmeny v designu
+ podpora Widcomm stacku dedikovanou knihovnou
+ podpora oznaceni vice zprav v seznamu

Chystam se na opravu layoutu v landscape modu, zobrazeni vice detailu u zprav, pridavani, editaci a synchronizaci kontaktu mezi telefonem a Pocket Outlookem, rozliseni mezi vice telefony, parovani s konkretnimi zarizenimi via Modry Zub (nebude nutne pouzivat divne porty jako BTC1), lepsi logovani a zobrazeni vysledku operaci a par dalsich blbosti.

Na velikost pisma jsem nezapomnel, ale casu je malo, preci jen taky pracuju :$: a nemuzu si jen hrat :D
edison_cz (32)|10.9.2006 22:21
Na prvni strance najdete odkaz na dalsi verzi SMS manageru, uvadim zmeny a novinky:

+ export oznacenych zprav do textoveho souboru
+ rozsirena podpora Cut, Copy & Paste
+ scrollbar pri editaci zpravy
+ mensi zmeny v designu
+ podora barvicek a fontu (zatim jen pro hlavni obrazovku...), testujte a reportujte :D
+ nektere minoritni chyby
+ detaily zpravy jsou generovane dynamicky (HTML browser)
+ oprava mazani zprav pri Purge trash, nyni, pokud rozlisujete mobily, smaze jen zpravy z konkretniho mobilu a neadresne

? chybi layout v ostatnich oknech
? chybi logovani vice operaci
? synchronizace kontaktu
Bobanovicz (511)|11.9.2006 00:04
Jaky protokol používá ten program na přenášení dat? OBEX? Opravdu to nelze nějak rozchodit ze symbian Nokií?
OBEX mi funguje i přes MS Stack i když se mi neukazuje jako služba v mobilu.
edison_cz (32)|11.9.2006 00:13
Nee, pouzivam spojeni pres seriovy port mapovany jako Bluetooth COM port. Komunikace s telefonem probiha std. AT prikazy.

Ja bohuzel nevyzkousim MS stack neb ho nemam, ale podivam se podrobneji, jak to obejit.

DUN je seriovy prenos, ne? Jak se "projevuje" ten telefon v tvem PDA?
Bobanovicz (511)|11.9.2006 00:24
Telefon se projevu tak, že když si v PDA dám najít tel. tak se mi ukáže dostupná služba pouze "Dial Up Networking"
Napiš mi konkrétně co můžu vyzkoušet, vyzkouším.
Ale asi to nepujde, protože ten COM se u těchle telefonů jaksi neemuluje.
mistm (477)|11.9.2006 09:34
[QUOTE="jojolaser"]Tools > Configuration > V aplikacii SMSApplication.exe sa vyskytla neocakavana chyba... > Podrob. > NullReferenceException
Application::Run+0xf
MainForm::Main+0x2a[/QUOTE]

Prakticky to same az na adresy to dela i me na Dellu X50v. Otevru nastaveni a nemusim ani nic menit, staci dat confirm a app spadne s touto chybovou hlaskou.

Kazdopadne dekuji autorovi, ze se do toho pustil. Free program tohoto typu asi nejen me chybi.
pistansky (108)|11.9.2006 11:18
no men zSms nejde padne ked ma najst telefon:(
edison_cz (32)|11.9.2006 18:26
Na std. adrese je dalsi update :D

+ osetrene nektere chyby v dlg Configuration (neexistujici klice v registrech, neexistujici polozky -> null pointer operace)
+ nove se chyby zapisuji do logu misto do dlg boxu
+ pokud je v logu uvedena chyba, zapise se pri ukonceni programu do \Documents\SMSApplicationLog.txt (upozorneni: defaultne je delka logu 100 radek a jde o FIFO) a pri ukonceni programu se zobrazi dlg. box s varovanim

!!! diky za postrehy a napady pri testovani vsem zainteresovanym !!!
edison_cz (32)|13.9.2006 00:04
Půlnoční update:

+ barvičky a fonty ve všech dialozích
+ opravená chyba (pád) při načítání jmen z telefonního seznamu
Deawo_ce4you (36)|14.9.2006 18:25
Já používám teď telefon samsung D720 a žádný program mi sním nefunguje jak při užití Infra tak BT :(
edison_cz (32)|14.9.2006 22:11
A umi ten telefon s necim standardne komunikovat? Kdyz ho zkusite enumerovat v PDA nebo na notebooku, jake sluzby na Bluetooth nabizi? Zkuste ho spojit s notebookem nebo PC via Modrozub a hyperterminalem mu poslat par prikazu (AT, ATE1 apod.)

Update: Dival jsem se na specifikaci DUN a SMS to neni schopne zpracovat. Podle WWW ten telefon snad nema infraport?
edison_cz (32)|16.9.2006 13:52
Prosba o testovani BT stacku:

muzete pls vyzkouset ti, kdo mate MS Bluetooth stack, nainstalovat posledni verzi SMS manageru (zde), otevrit Configuration, prejit na zalozku "BT Devices", stisknout "Add new", na dalsi obrazovce si vybrat svuj BT stack a stisknout Search, potom mi sdelit, zda vam nalezne nejaka zarizeni? Pripadne mi pls poslete e-mail na [EMAIL=edison@hw.cz]edison@hw.cz[/EMAIL] s obsahem toho boxu.

Pro MS stack by se mela pripadne zobrazit i patricna chyba WSAError. Pripadne ji naleznete i v logu. Pro tento stack jeste nefunguje vyhledavani services, takze ani tlacitko Add phone.

Dekuju za testovani a odpovedi!
mistm (477)|16.9.2006 20:03
Microsoft stack:
Nenalezl nic.

output:
[CODE]No serial devices found.
WSAError: 0x 2726[/CODE]


Broadcom stack:
Nenalezl nic.

output:
[CODE]No serial devices found.[/CODE]


v dosahu je mobilni telefon 6230i a pc (msi pc2pc usb BT)

Muj Dell Axim X50v ma broadcom stack.

EDIT: uz se tam neco objevilo - mamina Nokia 6103 :) Je tam kazda sluzba, kterou ten mobil poskytuje (COM1, Nokia PC Suite, Voice GW, Audio GW, SIM ACCESS (zajmave:)), OBEXy... atd atd)
edison_cz (32)|16.9.2006 20:26
Problem s discoverable rezimem?

Edison
mistm (477)|16.9.2006 20:41
po chvili hrani si:

- naslo to maminu Nokii 6103 a nakonec i moji 6230i
- je to dost naladovy - bud to nenajde ani jeden telefon nebo pouze jeden.
- pokud zaskrtnu Show only mobiles, tak se ze seznamu vyfiltruji vsechny sluzby krome Nokia PC Suite a COM1
- po te co kliknu na Search, tak se v pred napisem No serial devices found popr seznamem sluzeb objevi retezec znaku a cislic: 0016BC00440A520204 (nekdy jich je tam i vic)
johnconnor (45)|17.9.2006 10:10
tak na moji 7650 najde 4 sluzby - serial com port, fax service, dun, obex push a obex transfer.
Po spojeni obou a potvrzenim "ok" v konfiguraci mi ale stale nic nefunguje a kdyz dam znovu konfiuraci, tak tam muj telefon neni :(,je nejaka moznost v programu, jak odzkouset, ze spolu komunikuji?

edit: takze odesilani mi funguje v poradku, na PDA jsem vybral sluzbu "bluetooth serial port", a napsana zprava mi odesla v poradku. Ale pokud dam "synchronize", tak mi napise "synchronization complete", ale z telefonu mi nenacte ani jednu sms! Neni to tim, ze cte sms ze SIM a tu mam zel prazdnou?
edison_cz (32)|17.9.2006 16:19
Well, takze MS stack jeste nefunguje... S detekovanymi zarizenimi to jeste neprovadi zadne operace, velkym uspechem je vylistovani sluzeb na Broadcom stacku a urceni tridy Seriovy port :cool:

V planu mam, ze si pridate jednotliva BT zarizeni do seznamu portu (resp. zarizeni) a budete se k nim pripojovat nativnimi metodami rozhrani a s definovanou cilovou Bluetooth adresou.

Update: S MS stackem jsem si trochu pohral. Take by si mela aplikace jiz pamatovat pridane mobily (zatim je jeste neumi pouzit :) ) a nemela by pridavat duplikaty. Mala oprava v obsluze chyb, jiz by to nemelo mrznout pri ukonceni programu. Pro Broadcom stack bych mel byt schopny nacist i zarizeni, ktera jsou sparovana s PDA nebo odsouhlasena ke komunikaci.

To PeTrP: jop, tvuj telefon nabizi jen SIM pro cteni SMS po AT prikazech :( je to prvni parametr po AT+CPMS=?, rika jen ("SM"). Ostatni nejsou pro SMS urcene. Mozna by pomohl OBEX, ale tak daleko jeste nejsem...

To Mist: ty hexa znaky jsou retezec vraceny knihovnou BlueComm, znamenaji BT adresu (6 byte=12znaku) zarizeni a class (3 byte=6 znaku). Pak nasleduje 248 znaku jmena zarizeni (to uz neni videt, ale ukaze se po ukonceni zjisteni nabizenych sluzeb) a posledni dva znaky jsou byte rikajici, zda je zarizeni zrovna pouzivane. U bonded zarizeni existuje jeste dalsi cast toho retezce, tzv. Features z registru. Jejich vyznam ale neznam, psal jsem zrovna e-mail na Broadcom, aby mi je prozradili :)
Rusi ten vypis hodne?
mistm (477)|19.9.2006 03:33
[QUOTE="edison_cz"]... existuje jeste dalsi cast toho retezce, tzv. Features z registru. Jejich vyznam ale neznam, psal jsem zrovna e-mail na Broadcom, aby mi je prozradili :)
Rusi ten vypis hodne?[/QUOTE]

nerusi. Jenom jsem chtel co nejverneji popsat co vidim ,)
***_ce4you (0)|20.9.2006 13:18
Vůbec nerozumím, proč se autor dře s aplikací, kterých je pro BT i IrDA komunikace mezi „standardním PDA“ a „standardním MT“ po světě habakuk.
Co bych opravdu ocenil, je obdobná SMS aplikace, která by umožňovala BT komunikaci mezi PDA s o.s. WM2K3 (samozřejmě i WM5) a MT s o.s. WM5 Smartphone Edition!!!
Proč?
Řada lidí, včetně mne, má kombinaci např. PDA hx4700 (nyní opět down na WM2K3) a např. MT Qtek 8310 ( s WM5 Smartphone Edition).
Psát SMSky na Qteku je pro mne stále naprosté utrpení a proto by byla ideální aplikace obdobná:
SmartGSM, IndovisiSMS, mPhone, SimpleSMS, zSMS ap.
Bohužel žádná z těchto aplikací tuto kombinaci o.s. neřeší.
Rád bych se mýlil, ale pokud by snad někdo o něčem funkčním věděl, tak dejte prosím vědět :-))
Storm8 (162)|20.9.2006 16:18
Přesně tak. Taky bych potřeboval něco co zvládá komunikaci mezi Pocket Loox n560 a Qtek 8310...
jojolaser (82)|20.9.2006 17:12
[QUOTE="***"]Vůbec nerozumím, proč se autor dře s aplikací[/QUOTE]
"po marnem hledani nejake rozumne aplikace pro spravu SMS a kontaktu z mobilu na PocketPC (hx4700) jsem se rozhodl napsat svoje vlastni dilo"
[QUOTE="***"]SmartGSM, IndovisiSMS, mPhone, SimpleSMS, zSMS ap.[/QUOTE]
Neskusal som este vsetky, ale zatial som nenasiel ziadnu Free (alebo este lepsie Open Source), ktora by mi rozumne fungovala a mala dostatok features. Myslim, ze tato aplikacia sa takou moze stat.
mistm (477)|22.9.2006 17:09
[QUOTE="***"]SmartGSM, IndovisiSMS, mPhone, SimpleSMS, zSMS ap.[/QUOTE]

SmartGSM - placene
IndovisiSMS - placene
mPhone - placene
SimpleSMS - placene
zSMS - neumi cist sms, jen posilat

Jeste neco?
edison_cz (32)|12.11.2006 18:01
Maly update:

+ kontextova menu
+ vyhledavani ve zpravach
+ opravena hromada chyb
- jeste jsem nehnul s BD a MS stackem, od zari jsem byl mimo CZ
Akir (47)|12.11.2006 22:05
Poznatky s LOOX 560
Při vyhledávání zařízení (s MS i Broadcom) to hodí chybu:
MissingMethodException
a zablokuje celé PDA. Pomůže až softreset.
prtdlacka (179)|13.4.2007 22:05
Jak pokracuje vyvoj?
Johnny007_ce4you (45)|4.6.2007 20:03
[QUOTE="***"]
Co bych opravdu ocenil, je obdobná SMS aplikace, která by umožňovala BT komunikaci mezi PDA s o.s. WM2K3 (samozřejmě i WM5) a MT s o.s. WM5 Smartphone Edition!!!
[/QUOTE]

Hladam, hladam... stale nic funkcne nenachadzam... :-(
Hladam aplikaciu pre posielanie a prijem SMSiek medzi
Dell AximX51v(WM5) a Qtek8500(WM5 SP Edition)

naozaj neexistuje nic??