Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Má Nokia LD-3W WAAS/EGNOS?

superkojot (111)|13.8.2006 22:09
nám ji asi tři dny, spokojenost! určí mi polohu pomalu i v bytě...
Jestli se to tady někde řešilo, omlouvám se, ale nic konkrétního sem nenašel.
krabicka3 (361)|13.8.2006 23:14
Nevim jestli to ma, ale jak jsem tak pochopil z diskuzi, tak WAAS je jen pro Ameriku a EGNOS pro Evropu, ale stale neni v provozu.
superkojot (111)|29.8.2006 22:15


http://www.nokia-asia.com/nokia/0,,95140,00.html
kubisz (1054)|30.8.2006 15:23
EGNOS v provozu je, dokonce je zatim i zdarma, testuje se zatim i pro Galileo, ale nevim, estli je pokryti v CR :( pisou, ze u nas je to nejakej satelit hodne na jihu a ze byva nedostupny...este sem cetl, ze by to mohly vysilat i nejake pozemni stanice, nebo?

vizte tady a tady
superkojot (111)|30.8.2006 18:40
ale ještě jde o to, jak to zapnout....teda, aspoň zjistit, jestli je to zapnutý
beecher (9270)|31.8.2006 00:39
Jestli se nepletu, tak to, zda je WAAS/EGNOS zapnute, se po zna pro cold startu GPSky v GPS Infu, ktere je dodavane s Navilocky/iTecy. WAAS/EGNOS je nedilnou soucasti SiRF III firmwaru...

WAAS/EGNOS jsou zasadne pozemni stanice, tedy aspon, co jsem to tak pochopil, snad dobre, protoze se tim odrusi ta pohybovost GPS satelitu...
osmera (60)|31.8.2006 10:59
No to neni az tak pravda. Uz z nazvu je patrne ze to pozemni stanice nejsou to hlavni EGNOS- European Geostationary Navigation Overlay System.
Princip spociva v tom ze jsou pridany dalsi tri satelity ktrey se nepohybuji (geostacionarni). Resp pohybuji se takovou rychlosti ze pro pozorovatele na zemi stoji na miste. tyto satelity si presne urcuji svoji polohu oproti referencnim stanicim na zemi (tady je proc si lidi mysli ze je to pozemni system).

Jinak pro ameriku je to WAAS, pro evropu EGNOS, a pro asii MSAS
V tuhle chvili jiz pracuje, pravda neni to jeste ostry provoz a mohou se vyskytovat vypadky.
Napriklad cyklisti na Tour de France byli v tomto roce jiz sledovani pomoci EGNOS.
kubisz (1054)|31.8.2006 11:05
no nokia ma v SIRFDemu SBAAS volbu a tam se to povoluje, nebo zakazuje...o tom, estli je to pozemni, ci ne, je mozny se dohadovat, pac nekde pisou ten satelit, nekde zase jen korekce pomoci pozemnich stanic...

[QUOTE]...Po dobudování má mít EGNOS asi třicet pozemních stanic RIMS...stanice monitoruje signály ze všech viditelných družic...Výsledek monitorování je průběžně předáván do řídících center MCC...Data jsou sítí předána vysílacím stanicím...vysílací stanice předává data satelitu na geostacionární oběžnou dráhu...satelity vracejí data zpět na Zemi. Váš přijímač data načte a koriguje podle nich údaje přijaté ze satelitů GPS...zdroj[/QUOTE]

cili?..

EDIT: aha, sorry za zdvojeni, takze mam asi pravdu...
superkojot (111)|1.9.2006 13:31
Já sem to Sirf demo zkoušel. A když sem tam něco nastavil, tak po příštím připojení to bylo zase zpět na základních hodnotách. Stejně ani nevím, k čemu jsou ty všechny možnosti.:?
---
EDIT:

Ptal jsem se přímo v podpoře nokie a dívejte, co mi přišlo:

Otázka: "Dobrý den, na těchto stránkách http://www.nokia-asia.com/nokia/0,,95140,00.html jsem se dočetl, že zmíněný model(LD-3W) má podporu WAAS/EGNOS. Je tedy tato funkce aktivní, nebo jak se dá aktivovat? Díky za odpověď."

Odpověď: "Dobrý den,

Dakujeme, ze ste kontaktovali Nokia Helpline.

WAAS/EGNOS je standard, podla coho funguju GPS moduly. Netreba to aktivovat.

S pozdravom
Nokia Helpline
[THREAD ID:1-1II4VJ] Pomozte společnosti Nokia zlepšovat služby, které Vám nabízíme! Chcete-li se zúčastnit naší krátké a důvěrné ankety, klikněte na následující odkaz.
www.surveys.com/nokiasupport/czech "
Belerby (1)|4.10.2006 11:10
[QUOTE="kubisz"]
cili?..
[/QUOTE]

Je to proste, EGNOS je system upresnujici polohu... Funguje tak ze prijima v pozemnich stanicich signal GPS a pocita si korekci odchylky... tyto korekce pak posila na satelity na obezne draze... ktere pak muzete chytit na sve GPSce a diky jim a dodanym korekcim "by mel byt" cely system presnejsi :-)

PS: Proc si nemuzu smazat muj prispevek ? :-D