Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ h5450 má problém s Bluetooth - příběh pokračuje...

Pavel Koza (4761)|18.11.2003 22:09
Pokud chcete na svém již ne zcela novém zařízení HP iPAQ h5450 provozovat nejnovější operační systém z dílny Microsoftu zvaný Windows Mobile 2003, máte jedinou šanci - koupit si od HP CD-ROM s programem, který vám do iPAQa tento systém nahraje. Všechno by to bylo perfektní, kdyby HP (pouze) do tohoto upgrade nepřibalilo i jednu nepříjemnou chybu - komunikace přes Bluetooth je prakticky nepoužitelná, spojení se po krátké chvilce rozpadá...

Celý článek si můžete přečíst na adrese:
https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=71
Separator (6)|19.11.2003 09:05
Tak jsem napsal na HP INSTANT SUPPORT (v Anglictine) dotaz, kdy bude patch nebo fix pro kombinaci HP5450+WM2003+BT a bylo mi zodpovezeno, ze zaden fix se nepripravuje a ze chyba je zrejme v mem HP a mam ho vyreklamovat ;o). Pravdepodobne mi byl prirazen "support expert", ktery vubec nicemu nerozumi.

Vypada to, jakoby se HP snazilo prinutit uzivatele vybehoveho HP5450, aby si koupili 5550. Mame na vyber: WM2003 a dalsi upgrady na jinem modelu - nebo - PPC2002 a slaba technicka podpora. Takove jednani mi prijde hodne nefer.

Mozna by se do cele veci mohl zaplest i Microsoft, protoze mu to dela HODNE spatne jmeno (naprosto nepouzitelny OS ;).
giger (82)|19.11.2003 12:10
[QUOTE="Separator"]Tak jsem napsal na HP INSTANT SUPPORT (v Anglictine) dotaz, kdy bude patch nebo fix pro kombinaci HP5450+WM2003+BT a bylo mi zodpovezeno, ze zaden fix se nepripravuje a ze chyba je zrejme v mem HP a mam ho vyreklamovat ;o). Pravdepodobne mi byl prirazen "support expert", ktery vubec nicemu nerozumi.

Vypada to, jakoby se HP snazilo prinutit uzivatele vybehoveho HP5450, aby si koupili 5550. Mame na vyber: WM2003 a dalsi upgrady na jinem modelu - nebo - PPC2002 a slaba technicka podpora. Takove jednani mi prijde hodne nefer.

Mozna by se do cele veci mohl zaplest i Microsoft, protoze mu to dela HODNE spatne jmeno (naprosto nepouzitelny OS ;).[/QUOTE]
Tak tohoto sa najviac obavam. :no:
Cela politika HP (a nielen HP) je o tom, ze support pre starsie modely
je skoro nulovy, cim si nuteny kupovat novsie zariadenia.

Ja som pisal na HP Slovensko asi pred tyzdnom a zatial mi neodpisali. Ale
vobec ma to neprekvapuje po skusenostiach s nimi... :sarcastic:
pernik_ce4you (24)|28.12.2003 16:09
[QUOTE="Pavel Koza"] komunikace přes Bluetooth je prakticky nepoužitelná, spojení se po krátké chvilce rozpadá...
[/QUOTE]

Jsem také šťastným nešťastným majitelem tohoto zařízení a po upgradu na PPC2003 jsem se setkal s tímto problémem.

Ale:

a/ nainstaloval jsem upgrade
b/ nahrál všechny opravné balíčky pro toto zařízení
c/ nainstaloval potřebné aplikace

A zjistil jsem následující: BT spojení (Nokia 6310i, GPRS, Eurotel) nepadá, pokud při brouzdání na INetu vždy důsledně počkám na natažení celé stránky, případně nepoužiju tlačítko STOP v MSIE.

Není problém být na INetu více než hodinu a reset je skutečně jen ojedinělý.
Spojení s ActiveSync mi nepadá.

Sice to není super, ale dá se s tím žít a pracovat
windmaster (307)|14.1.2004 00:27
Problém spojení PDA+BT+S55 je u mě téměř už folklór, pro změnu s FS Loox 600 a nejinak s novým FS 610 BT. Spojení vydrží obvykle pár minut (rekord je asi 11 dlouhých minut). Příznaky se tváří stejně, tak jak je popsal v úvodu Pavel Koza.
Sajbrt (113)|20.2.2004 15:57
Mam podobny problem s h2210 a Nokia 6310. Po nekolikadennim trapeni jsem zjistil bombovy reseni :

Pri spojeni h2210 a 6310 (i jineho kusu BT telefonu) pres BT jsem mel tento problem - ackoli BT manager nasel Socket GSM BT modul hned a bez problemu, telefon hledal vzdy nekolikrat. Zacatek spojeni s telefonem sel taky na nekolikrat a kdyz uz se milostive udelalo GPRS spojeni, nesly data. A kdyz uz sly, tak se to cely rozpadlo po nekolika desitkach vterin. Hruza.

V podstate nahodou jsem zjistil, ze kdyz VYTAHNU SD kartu, vsechno jede OK !!! CF karta mu nevadi, ale zasunuta SD karta znacky Pretec ho zrejme nastvala :mad:. Kartu staci odpojit, tj povysunou 4 mm, nemusi se ze slotu vytahnout, takze to neni asi forma zastineni BT vysilace ale nejakej bug na sbernici. Bohuzel nemam k dispozici SD kartu jineho typu, abych to mohl svest na Pretec, takze nevim.

Ma nekdo stejny problemy ?

Jura
Blekota (120)|20.2.2004 16:23
podobny problem - asi horsi bol s linuxom distribuciou tusim suse alebo mandrake 9.1 /to je v podstate jedno/ kde pri instalacii linux odpadlil urcity druh cd-romiek LG/flashol bios cdromky nulamy/ avšak patche bol dostupny do 5 hodin od zistenia chyby-chcem len podotknut vyhodi otvorenych a pre verejnost dostupnych zdrojakov ked chybi sa odstranuju a vedia aj doma odstranit prakticky hned - skoda ze sa na takuto cestu nedal microsoft alebo HP, bolo by to asi fajn aj ked ich chapem: zisky su zisky.:$: