Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Certifikáty v IE pro PPC 2003

PeZ_ce4you (130)|18.11.2003 21:41
Zdravím, zajímala by mne možnost práce s certifikáty pod PPC 2003. V "nastavení" již tato položka je, ale nevím co s ní. Rád bych se přes svůj iPAQ dostal do banky. Potřebuji speciální certifikáty pro pda nebo mohu použít tenco mám na PC? Do kterého adresáře je třeba ho nakopírovat. Zkoušel jsem se na takovouto stránku přihlásit a bez problémů po mně systém požadoval certifikát (bez úspěšně ;) )
Krof (3)|9.12.2003 10:39
Taky bych rád naimportoval mé certifikáty z banky ČSOB do prohlížeče :-)
Pavel Koza (4761)|9.12.2003 15:19
Zkuste tohle. Potřebujete akorát Editor registru, pokud žádný nemáte, koukněte se do sekce Freeware:

[QUOTE]You will need a .P7B file with the certificates in it that you are importing. I assume you know how to get to this point. (Short answer: export the cert from IE without the private key.)

You put the .P7B file in the \windows directory on the PPC. You then use the registry editor to add 2 keys.

[HKEY_CURRENT_USER\Comm\Security\SystemCertificates\MY]
"InitFile"="\windows\userroots.p7b"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\Security\SystemCertificates\MY]
"InitFile"="\windows\userroots.p7b"

You then switch go to "Start"-"Settings"-"System"-"Certificates" and voila...your certificates will be imported by opening the application. The 2 registry keys will disappear. This is normal.[/QUOTE]

Dejte případně vědět, jak jste dopadli.
Krof (3)|10.12.2003 11:43
Takže mé poznatky:
Certifikát jsem z PC vyexportoval do formátu *.p7b bez hesla. Podle návodu jsem přidal do obou klíčů v registrech v PDA. Skutečně se mi objevil mezi mými certifikáty. Po přihlášení na úvodní stránku banky ČSOB, se mi otevřel požadavek na výběr certifikátu, ale nic tam nebylo. Totéž jsem zkusil i s hacknutýnm explolerem ve formátu XP - výsledek stejný. Důvod si domýšlím následující - v PC je klíč ve formátu *.p12 (ten mi ovšem nejde vyexportovat bez privátního klíče), prohlížeč chce certifikát z p12 a ne z p7b. Ještě zkusím zavolat na podporu ČSOB, ale nic si od toho neslibuji :?
PeZ_ce4you (130)|11.12.2003 07:39
Zkoušel jsem také, ale asi jsem přidal špatný klíč do registrů - můžete mi přesněji poradit, jak jste ho tam zadal?
Jinak mám GE capital a vyzkoušel bych tak, jestli to vezme p7b klíč nebo ne.
Díky
PeZ_ce4you (130)|11.12.2003 12:59
[QUOTE="Krof"]Návod je výše, které pasáži přesně nerozumíte?[/QUOTE]

Překlad není až tak velký problém, horší je to s provedením. Klíč jsem založil - když pominu, že pod [HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\Security\SystemCertificates\ jsem neměl "MY" - založil jsem klič s nazvem InitFile a s hodnoutou "\windows\userroots.p7b".
Asi v tomto bude chyba, ne? V tomto se neorientuji. Díky za pomoc.
Krof (3)|15.12.2003 11:46
Adresář MY, pokud není, je potřeba založit. Pak je nutno
vyexportovaný certifikát z PC exploreru uložit do adresáře Windows v PPC a k InitFilu napsat v editaci cestu s platným názvem souboru. Toť vše, certifikát by se měl mezi certifikáty objevit.
Azzie_ce4you (35)|23.1.2007 07:53
[QUOTE="Krof"]Takže mé poznatky:
Certifikát jsem z PC vyexportoval do formátu *.p7b bez hesla. Podle návodu jsem přidal do obou klíčů v registrech v PDA. Skutečně se mi objevil mezi mými certifikáty. Po přihlášení na úvodní stránku banky ČSOB, se mi otevřel požadavek na výběr certifikátu, ale nic tam nebylo. Totéž jsem zkusil i s hacknutýnm explolerem ve formátu XP - výsledek stejný. Důvod si domýšlím následující - v PC je klíč ve formátu *.p12 (ten mi ovšem nejde vyexportovat bez privátního klíče), prohlížeč chce certifikát z p12 a ne z p7b. Ještě zkusím zavolat na podporu ČSOB, ale nic si od toho neslibuji :?[/QUOTE]

Pokud potřebuješ certifikáty *.p12, nenní nic snažšího. Použij utilitku : p12imprt.zip :D
Azzie_ce4you (35)|23.1.2007 07:54
I když pravda. Koukám ... možná před třema rokama ještě neexistovala.:sarcastic: