Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ktere nove low-end P-PC ?? :)

gumas (15)|18.11.2003 14:53
Hezky den! :)

Uvazuji o svem prvnim PDA.
Co zatim vim, ze chci, je, ze:
1) musi to byt PPC s Microsoft PPC 2003
2) musi to byt nove a levne -> bude to lowend :)
3) mohl by tam byt vstup pro CF carty
4) BT neni treba

Zatim jsem uvazoval o:
Acer PDA n10, ASUS MyPal A600 STD Pocket PC ci Toshiba e330 PXA250
Ktere z nich se Vam jevi jako nejvyhodnejsi? resp. co by jste mi doporucili Vy, napr. z vlastni zkusenosti?? Kde v Praze jej sezenu co nejlevneji? :)

Dekuji moc predem!
PavelR. (2184)|18.11.2003 15:09
... na zaklade Vasich pozadavku (CF slot, WM2003 atd.) je dobra volba ASUS MyPal 620 (ne MyPal 600 z Vaseho seznamu - to je jine zarizeni).

PavelR.
gumas (15)|18.11.2003 17:45
Aha, dekuji za reakci, a co rikate na na toho Acera n10??
Ten je taky WM2003, ma CF slot a je o 2000,- levnejsi nez Asus MyPal A620 (viz cybex; coz u me hraje roli :o))
Jake jsou s nim zkusenosti??
Diky!! ;)
PavelR. (2184)|18.11.2003 17:53
[QUOTE="gumas"]Aha, dekuji za reakci, a co rikate na na toho Acera n10??
Ten je taky WM2003, ma CF slot a je o 2000,- levnejsi nez Asus MyPal A620 (viz cybex; coz u me hraje roli :o))
Jake jsou s nim zkusenosti??
Diky!! ;) [/QUOTE]

hmm... ACER n10 jsem v ruce nemel; treba se ozve nekdo jiny ... pomuzou i recenze na CZ i ENG webech ...

PavelR.
Ruka_ce4you (86)|18.11.2003 20:16
Co se tyka vykonu,velikosti, tak asi opravdu nejlepsi se mi jevi Asus A620.
Na n10 je lepsi zeptat se primo uzivatelu. Projdete si soutez 0005 a zeptejte se SZ majtelu n10 :)

Jinak tady je prepis emailu co sem si psal s jednim majitelem Acera n10(asi pred dvema mesici).
1.Jak je to s sumem na vystupu sluchatek o kterem jsem cetl v jinych recenzich? Je to moc slysitelne a na kolik to ovlivnuje kvalitu zvukového výstupu. Konkrétně mi jde o prehravani MP3 souboru.
2.Jaka je vydrz tohoto modelu. Konkretne pri bezne praci(doahne se udavane doby 10 hodin), pri prehravani MP3 a pri prehravani videi z pametove karty?
3. Jak je to s tou vycnivajici SD kartou? Jak moc vadi pri drzeni PDA???

ad 1. Co se týče šumu ve sluchátkách, myslím, že jsem vcelku náročný uživatel, ale nějak výrazný šum nepozoruji a to MP3 poslouchám velmi často. Je možné, že ostatní recenzenti měli smůlu na špatný kus nebo já mám štěstí na dobrý, ale ten můj opravdu nešumí.

ad 2. Výdrž je velmi individuální záležitost. n10 používám intenzivně a při mém bežném používání se s výdrží dostanu bez problémů na 4-5 dní. Pokud při tom poslouchám MP3, výdrž spadne na nějaké 2-3 dny. Video jsem zatím na PDA nepřehrával. A když tak jen krátké soubory, které na výdrž nemají moc velký vliv.

ad 3. SD karta vyčnívá z těla přístroje necelé dva milimetry, takže to vůbec ničemu nevadí a v ruce to ani neucítíte.
MarioK (12)|23.11.2003 00:53
Mno, je fakt, že dávat do srovnání ASUSe 600, který se už ani snad nedá sehnat (nebo jo?), když 620ka je úplně o něčem jiným je trochu out...
Mám 620, naprostá spokojenost. Až budu chtít BT, dokoupím za 2 litry CF s BT a budu browzdat vesele a s asi nejnižšími možnými pořizovacími náklady (a nejvyšším možným výkonem)
gumas (15)|23.11.2003 10:21
To, co ja jsem srovnaval, byla PPC v naprosto stejne cenove hladine (viz cybex.cz), proto tam byl Asus A600, a ne A620, ktery je o 2000,- drazsi nez treba Acer n10. Ale to je fuk ;)

I kdyz je to jedno- tzn. stejne se ted rozhoduji mezi A620 a n10 -, kde je mezi A620 a A600 ten rozdil, jenz je worth 2000,-?? To, ze je tam novy OS a novy typ proc. na stejn.frekvenci mi nepripada jako duvod, zajima me duvod v praxi, tj. zmenu (rozdil), kterou pocitim. Diky :)

Jeste male dotazy ohledne A620xn10:
- cen.rozdil je 1500,- (i to pro me hraje roli!:))
stoji za to 100Mhz rozdil proc. (ktery podle me nepoznam) a o neco tenci a lehci vecicka (tj.A620), nebo mam jit do Acera n10, ktery ma navic lepsi baterku? :)

Tak jako tak, dekuji Vsem za jejich reakce, a doufam, ze mi jeste poradite ;)
Odpovedi vrele vitany! :)

MarioK (12)|25.11.2003 10:55
V recenzi na n10 co je tady na ce4you je graf porovnání celkového výkonu.
Pokud ani výkon není směrodatný, potom zbývá jako argument výkon grafický, na ten jsem taky něgde viděl grafy a A620 byla opět s butálním náskokem na 1. místě (7x výkon iP2215!!).
Ale nejdůležitější argument je způsob použití. Já ho mám mj. i jako autoatlas a výpočet trasy je vyloženě výkonnostní disciplína. Čekací doby v porovnání s jinými PDAčky zhruba stejné generace jsou minimální.
A nebo cena, že jo, ta taky může rozhodnout.
Kdybych měl stručně odpovědět na otázku, jestli je A620 o cca 20% lepší než n10 (maximálně tolik činí rozdíl v ceně), odpověděl bych že ano.
Rozdíl v užitkové hodnotě tak markantní nesjpíš nebude. Nebo jo?
gumas (15)|15.2.2004 21:19
Hezky den!

Jeste jsem Vam nestihl podekovat za rady .. a tak ted cinim :)

Nakonec jsem se (pred par tydny) rozhodl pro Asus A620 a musim rict, ze za tu cenu jsem vubec neprohloupil (dobre jste mi radili ;))..
Vrele doporucuji!! Kdo potrebuje BT, at jde do A620BT, kdo potrebuje i WiFi at si chvili pocka na Asus A716, ten ma oboji wireless..

Dvema slovy: Skvela zarizeni! :D (jsem novy nadseny PPC uzivatel :))
botur (67)|19.2.2005 14:44
[QUOTE="gumas"]Hezky den!

Jeste jsem Vam nestihl podekovat za rady .. a tak ted cinim :)

Nakonec jsem se (pred par tydny) rozhodl pro Asus A620 a musim rict, ze za tu cenu jsem vubec neprohloupil (dobre jste mi radili ;))..
Vrele doporucuji!! Kdo potrebuje BT, at jde do A620BT, kdo potrebuje i WiFi at si chvili pocka na Asus A716, ten ma oboji wireless..

Dvema slovy: Skvela zarizeni! :D (jsem novy nadseny PPC uzivatel :))[/QUOTE]

Lepsi si je priplatit nez se pak dlouze zbavovat PDA a premyslet o tom co jsem mohl mit treba o 1000 kc drazsi a treba mit BT nebo wi-fi nebo druhy slot. Mysil si ze je to dobra volba.