Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nepřipravenost A701 na WM5

Naj_ce4you (183)|10.8.2006 18:37
A701 chybí například kontextové klávesy, tak se chci zeptat jak je to s pamětí. Jestli se při odebrání baterie, třeba na týden, vymaže klasiky jako u ostatních WM5 jen RAM-neuložená data, nebo i paměť s nainstalovanými aplikacemi a daty? Jestli i na tohle nebylo Mio připraveno, byl by to problém.
Citace z manuálu: Bod 4.1: Pro zachování údajů, včetně jakýchkoli informací, programů nebo nastavení, které jste přidali do vašeho A701, musíte udržovat nepřetržité napájení A701.
kubisz (1054)|10.8.2006 20:16
cokoliv s WM5 nemusi mit neustaly prisun enegrie, jen se provede ten softreset...nebo se pletu? kontextova tlacitka nahradi prirazeni jejich funkci tlacitkum klasickym, stejne je na tom trebas Acer n3xx, nebo jina PDA...jinak muzu doporucit neco takoveho, existuje myslim i nejaka ceska varianta, ktera se vyvijela zdarma (nebo to byla na XDA developers, nevim...)
Surgical (2364)|10.8.2006 20:25
Bod 4.1 uzivatelskeho manualu ma zajiste puvod v sablone, kterou byl manual na nektere ze starsich zarizeni s WM2003, A701 skutecne pracuje s persistent storage, takze o ztratu dat pri vybiti neni treba mit obavy.

Kontextova tlacitka pro ovladani strojku s WM5 nejsou nezbytne nutna, spickou palce bez problemu kliknes do oblasti displaye se stejnym efektem, jako bys stiskl kontextove tlacitko, ktere by bylo umisteno o par milimetru nize...Ne, v tom bych opravdu problem obvladatelnosti A701 nespatroval.
Zdenek Malinsky (9781)|10.8.2006 20:35
[QUOTE="kubisz"]cokoliv s WM5 nemusi mit neustaly prisun enegrie, jen se provede ten softreset...nebo se pletu? [/QUOTE]Nepleteš. Dáš nabít a pak jen soft reset. Tedy pouze na WM 5.0 - na starších hard reset a nutná obnova ze zálohy nebo nová instalace všech softů. Mohu potvrdit oba případy z vlastní praxe.

Chyba bude v návodu nebo možná jen u překladu. Schválně koukni do naglického návodu, zda to tam je taky.
Naj_ce4you (183)|10.8.2006 21:09
OK, díky, přesně to jsem chtěl slyšet.
milan.smart (268)|10.8.2006 22:44
Dneska mi Mio přišlo! Je to super věcička..
Jan mam takovej zakladni lamerskej dotaz. před tím jsem měl MDAc a nejsem tedy na WM5 zvyklej. Akdyž už setady bavíte o tech kontextovejch tlačítkách.. dá se nějako nastavit jejich funkce v Today režimu? A pak druhá věc, kde se ve WM5 zjisti IMEI pristroje?
Předem dík za odpovědi (snad to neni zas tak velkej OT ;) )
Surgical (2364)|11.8.2006 08:44
Porad tamtez - Settings/Device Informations/Identity
milan.smart (268)|11.8.2006 08:51
Bud sem blbej a nebo to tam nemam
Mam tam akorat About a v tom mam sice nejaky DeviceID ale tam se da nastavit jen jmeno
V jakym ma bejt to SerialN Number formatu?

Edit: OK tak to SN uz mam ale jak jsi psal to IMEI tak tam to neni, nemam tam ani ikonku Device Informations
M66 (116)|11.8.2006 09:32
Milan: jestli si dobře vzpomínám, tak IMEI se vyvolá *#06#. SN je u Mia pod baterií. A nastavení tlačítek je v nastavení/tlačítka.
milan.smart (268)|11.8.2006 09:55
sorry, blbě sem se vyjádřil myslel jsem funkci ten softwarovejch kontextovejch tlačitek. Mám tam nastaveno "Telefon" a "Kontakty"
ten telefon je tam uplně zbytečně, když telefon můžu vyvolat i zeleným tlačítkem se sluchátkem. Tak sem se chtel zeptat jestli tam třeba misto toho "Telefon" nemůžu dát něco jiného
Jeste doplnujíci dotaz: kolik má to SN znaku? To co mam na krabici má 10 a v te registraci do Mio clubu jich tam mam zadat 11.
Tofik_ce4you (43)|11.8.2006 10:14
Jake vyhody budu mit kdyz si pristroj zaregistruju na Mio-tech.be? Nejde tam treba ofiko stahnout novy sowt?