Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zapnutie / vypnutie GPS

Stanleyy (7)|10.8.2006 12:37
Zdravim,
chcel by som sa opytat, ake mate skusenosti s vypinanim a zapinanim PDA a BT GPS. Pouzivam GPS uz 2 roky, ale zda sa mi to strasne nepohodlne - stale musim vypnut aplikaciu, gps, pda a to zaberie strasne vela casu. Ak vypnem len PDA, po opatovnom zapnuti sa poseru drivery na GPS a je potrebny restart. Vlastnil som som 3 rozne PDA ( ipaq 1940, 2215, Dell x51v ) a 4 rozne GPS prijimace ( 3x BT, 1x CF ) a vsade sa to spravalo rovnako. Uvazujem, ze opat kupim CF prjimac, nemozem si dovolit stale travit 1-2 minuty len spustanim aplikacie pred kazdou kratkou cestou. Nemate na to niekto nejaku fintu?
Scatman_ce4you (123)|10.8.2006 13:36
Fajn... ALe že bys třeba řekl, jaké PD máš teď, jakou aplikaci používáš, jakou máš GPS....

Mám to, co je napsané v podpisu, a nemám problém.
Když sedám do auta, zapnu GPS, než se usadím, GPS se fixne, zapnu PDA, šoupnu jej do držáku a spustím TomTom-a. Než TT naběhne (asi 15s), dám GPS do přihrádky u spolujezdce a jedu... Takže asi minutka, všetně připoutání se, nastartování auta, rozsvícení světel a nastavení trasy na navigaci.

Když zastavím, pouze vypnu PDA a vystoupím. Někdy s sebou beru i GPS, jindy ji nechám v autě. Sama se vypne... Po opětovném nasatoupení jen zapnu GPS, zapnu PDA (samo se fixne,spáruje a připojí - TT celou dobu běží) a vyberu novou trasu a zase - připoutat, nastartovat rozsvítit... zase asi tak minutka.

Fakt nevím, kde máš problém. Mě drivery rozhodně nezlobí a PDA jsem nerestartoval už několik měsíců...
tortoise (546)|11.8.2006 09:06
Když jsem měl Ipaq rx3715 a Asus BT-100, měl jsem naprosto stejné problémy s vytuháváním. Někdy vypnutí/zapnutí TT prošlo, jindy vytuhl, když se snažil nastartovat BT. To mi vadilo opravdu silně.
Scatman_ce4you (123)|11.8.2006 13:09
To vytuhávání... hned od začátku jsem používal TT ve verzi 5.21, která snad právě nějaké problémy s BT vyřešila...
Stanleyy (7)|12.8.2006 00:36
Ludia, problem vyrieseny po 2 rokoch!!! Stiahol som WM5GPSFIX.zip z http://homepage.mac.com/ubergroovy/destinatorwm5/Files/WM5GPSFIX.zip a vsetko funguje, ziadne mrznutie. Skusal som vsetky kombinacie zapnutia/vypnutia komponentov, resetu a vsetko bezi super! Moja konfiguracia je Dell X51v ( 640 MHz, WM5, VGA, WLan + Bt ) a GPS Holux GPSlim 236. Ako software pouzivam IGo, a zrejme problem bol s privysokym cislom serial portu ( bt sa mapuje na port 7 ), ktore nedokazu aplikacie spolahlivo handlovat.. tazko povedat, nie je k tomu ziadna dokumentacia od M$.
Kazdopadne, konecne mozem pouzivat navigaciu bez toho, aby som nemusel x minut preklikavat a spustat aplikacie pri kazdom zapnuti/vypnuti.