Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První pocity s A701?

Naj_ce4you (183)|9.8.2006 18:01
Už mám A701 objednaný a teď jsem slyšel obrovské stížnosti kamaráda co si ho koupil(prý to hrká, strácí se signál, je to čínská sr....). Je to pravda a nebo jen pesimistický pohled? Chtěl bych na to být připravený. Díky
Surgical (2364)|9.8.2006 18:07
Mno, to zalezi na tom.
Je to nadupany strojek se spoustou perfektnich funkci, ale jako kazde zarizeni, ma specifika. Neni to strojek pro zacatecnika, pro technickeho fandu naopak zarizeni, kteremu bude tezko hledat konkurenta.

Prislusne zkonfigurovan a zkrocen funguje takrka bezchybne, jen od nej clovek nesmi (jako od vseho) ocekavat nemozne...
Citlivost GSM modulu i GPS je skvela, nebo minimalne konkurenceschopna. Hrkani nevim, co znamena, ve svete Windows Mobile se tim oznacuje hardresetovani a to snad nedela, na WM 5 je naopak nekdy problem rizeny HR vyvolat :)
A z Ciny nejspis je...ale co dneska neni.

Ma obecna zkusenost s nim - je fajn.
Naj_ce4you (183)|9.8.2006 19:04
nezkutečné DÍK. Ne, opravdu děkuju, je to přesně pro mě. Jasně že žádnej stroj není bez chyb, člověk tomu musí dát čas, ale pak je to výborný sluha tzn. byl to nejspíš pesimistický pohled nepřipraveného uživatele.:)
M66 (116)|10.8.2006 07:59
Co se týče kvality zpracování, tak si myslím, že je dost dobrá. Oproti ET dataphone II (to byl ten HTC Typhoon, QTEK nevím kolik), který byl během pár dnů/týdnů odřený a vrzal kryt baterie, je Mio o několik řádů výš. A je asi i docela odolné. Bohužel už zažilo 2 volné pády, které přežilo (jediné poškození je nalomená pacička u krytu baterie, ale to není vidět ani to nevadí. Mimochodem, k těm pádům došlo, když jsem si vyndaval klíče nebo peníze z kapsy a nějakým záhadným způsobem jsem ho vytlačil z originál pouzdra. Dejte si na to pozor.
A co se týče funkce GSM modulu, tam mám skutečně pocit, že jiné mobily chytají signál lépe. Občas ho ztratím tam, kde bych ho rozhodně ztratit neměl. Občas se při příchozím hovoru stane, že než stačím hovor přijmout, tak se sám odmítne (nevm zda ztráta signálu či co).
Ale celkem spokojenost.
viper37 (22)|10.8.2006 16:33
Zrovna včera jsem měl možnost v lese srovnat můj starý SE P910i a MIO A701 a MIO na tom bylo lépe (šlo volat i brouzdat na netu). Přitom s P910i jsem nikdy problémy se slabou citlivostí neměl. Ovšem cca po týdnu musím říct, že MIO u mě už vede skoro ve všem ;-) Jen na slunci je P910i čitelná i s vypnutým podsvětlením (resp. podsvětlení na slunci nehraje roli), což u MIA nehrozí.
hank99 (4)|11.8.2006 12:51
A701 mam uz dva tyzdne. Kupovat si ho ako mobil je chyba, proste chyba mu jednoduche ovladanie, ktore mas na nokii ci SE. Brat si stylus, ked potrebujes napisat jednoduchu SMS nie je veru pohodlne. Tiez som si myslel, ze mobilove funkcie budem ovladat tuknutim prstu na displeji, ale prstom akurat tak vytukas cislo a vsetky ine funkcie musis pouzit stylus...
Takisto vydrz baterky je kratka v porovnani s klasickym mobilom, takze ja si nechavam svoj mobil a A701 pouzivam ako PDA(s GPS).
Displej mohol byt lepsi, na slnku nevidis nic. Ak ho pouzivas len indoor, tak je to ok.
Potom uz su tu len pochvaly, hlavne GPS - velmi dobre, ale musis si zohnat softy+mapy a dokupit SD kartu(ja mam 2G apacer150x).
Internet mam rozchodeny cez BT na SE GPRS mobil - nezere to tak baterku,
a funguje to.
Mechanicky je to o triedu vyssie, ako "noname" z taiwanu.
Takze: ked si to vsetko "osahas" a ponastavujes, tak je to fakt super PDA a keby som mal volit znovu, kupim si ho zas.
EP (4)|18.8.2006 23:24
Zdravím všechny Miáky.

Oproti třeba MDA 1 (vlastně se to ani nedá srovnat) není to telefon, ale spíše malý počítač, pravda je že prvotní nastavování je fakt hrůza, ale i to se dá zmáknout.

Pokud někdo hledá telefon stačí NOKIE :sarcastic: