Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobipocket 5.2 :-(

Nebzyk_ce4you (0)|9.8.2006 12:07
Prosím všechny zúčastněné o pomoc, neboť jsem již veskrze zdeptán.
Napřed trošku historie: Byl jsem majitelem Psionu Revo Plus, který mi velice vyhovoval a nebýt nástupu fenoménu GPS a mé přítelkyně, které se též zamlouval, měl bych ho doteď. Měl jsem v něm nainstalován MobipocketReader snad ve verzi 4.9, a spokojenost veliká (přítelkyně s ním funguje bez problému i nadále) Ale: kvůli GPS jsem si pořídil YAKUMO ALPHA a ze stránek MobipocketReader.com jsem stáhl reader, nainstaloval a zapomněl jsem si jej zazálohovat. Co čert nechtěl, v jednom dni mi spadlo PC i PDA (bylo mu pod slídou v tankvaku na motorce trošku horko) Tak jsem přišel o spoustu věcí. Pokouším se teď postupně nahrazovat, stahovat, instalovat. Jenže se mi podařilo najít MobipocketReader jen ve verzi 5.2. Řekl jsem si nevadí, třeba to bude k dobru. Není. Nejen že vypadá jinak, na to bych si snad časem zvykl, ale nevím jak (a zda vůbec) nastavím defaultní adresář pro library. Při spuštění mi automaticky nabídne jen Download eBooks, eNews... Help&support. A ten celkový seznam knih, na který jsem byl zvyklý mi nenabízí, musím tapnout Menu a pak Open an ebook..
Snad připojené screenshoty napoví.
Problém tedy zní: jde nějak nastavit adresář, ze kterého má Mobipocketreader načítat knihy do Library?
nebo
Máte někdo ve svém počítači inst.soubor verze 4.9? Klidně bych se k ní vrátil.

Předem velice děkuji a omlouvám se za román. Něbzyk
Surgical (2364)|9.8.2006 13:11
Menu/Options/General At startup, open a muzes vybrat Last book, Library
Nebzyk_ce4you (0)|9.8.2006 13:29
Tak tam jsem se po delším seznamování se s programem dostal taky. Problém mi to ale neřeší. Nastavím si sice co chci po startu vidět, ale proč mi to nedokáže načíst knihy/soubory z jiného adresáře než "ebooks" který je v paměti přístroje a já mám všechny knihy v adresáři "knihy" který mám na SDkartě? Verze 4.9 mi načetla všechno i z vnořených složek ať už byly kdekoliv. Přesto dík :-)
Surgical (2364)|9.8.2006 13:43
Kdyz vytvaris knihovnu primarne, MobiPocket prozkouma a zindexuje cely strojek vcetne pametove karty, ale hrozne dlouho mu to trva. Proto je tam volba, pri skenovani prohledavat na pametove karte pouze slozku eBooks, to znamena, ze je dobre si tu slozku na SD karte vytvorit a booky tam pretahat/nahrat. Takze, jen trochu trpelivosti pri primarnim vytvareni knihovny, funguje to (taky jsem s tim kdysi valcil, ze knihovnu ne a ne vytvorit, pak mi do toho prisel delsi telefon a kdyz jsem za pul hodiny s telefonatem skoncil, zjistil jsem, ze je knihovna vytvorena :) )
Nebzyk_ce4you (0)|9.8.2006 13:53
Boha jeho!! Že je to tak jednoduché to jsem fakt netušil :) Ale trvalo to. Přeci jenom cca 500 knih (můj "zlatý fond" :D ).... Velice moc děkuju! Pěkný den. Něbzyk