Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak se vyhnout úseku z inform tabule na dálnici

Gurun_ce4you (72)|9.8.2006 10:10
Včera jsem se vracel z Prahy na Brno
Ca na "175km" se z informační tabule dovím, že na "194km nehoda/kolona"

jakpak v Tomovi řešíte, jak nastavujete tuto situaci ??

vyhnout se úseku nelze páč ho Tomtom nenabízí, tedy zrovna nějaký bod který by byl ca za 20 km

díky předem
neooo666 (243)|9.8.2006 10:22
Tohle právě nemá TomTom vychytané, je možné zakázat pouze úsek z nabídnutého itineráře který obsahuje komunikaci prakticky v celé délce jejího průjezdu, takže jediným řešením je asi zvolit ručně podle mapy nějaký průjední bod mimo to ucpané místo
daww (687)|9.8.2006 10:34
Nebo sjet na exitu a on už si to přepočítá
Gurun_ce4you (72)|9.8.2006 10:41
hm no právě

jenže když je to situace, že ucpáno je to za prvním sjezdem ( jak jsem následně zjistil ) do Brna ( kde se nevyznám ) a netuším jakpak chci tím Brnem projet a TOM se po sjezdu z dálnice snaží co nejdříve vrátit na dálnici ( když nastaveno nejrychleji PHA - OV )

dík
Milouss (103)|9.8.2006 11:02
Tak to jsme vcera resili uplne stejny problem na stejnem miste, proste sem si nechal zobrazit celou trasu na cely display a "intuitivne" jsem zvolil trasu podle sebe, sjel jsem driv a pak ho chvili ignoroval, pac se me samozrejme snazil co nejrychleji vratit na D1...
535i (3)|9.8.2006 14:07
co třeba sjet z dálnice a trasu naplánovat znovu ale "vyhnout se placeným silnicím" ?
Vladimír Krejčík (80)|9.8.2006 16:01
Také je možnost použít "Najít alternativu" - "vyhnout se uzavírce". Funguje to dobře, má to jednu nevýhodu, že je to nutné zadávat těsně před sjezdem z dálnice. Progran si pak "zneprůjezdní" zadanou délku uzavřené trasy a vymýšlí novou, aniž by řidiče zpočátku sveřepě vracel zpět na neprůjezdný úsek, protože se mu to zdá časově nejlepší.
Komfortněji to půjde asi jedině po zprovoznění Traffic pro ČR, kdy bude mít program včas údaje o problému v podobě"odkud-kam a jaké zpoždění" a bude tak mít podklad pro přeplánování trasy klidně půl hodiny, hodinu předem. V "civilizované" Evropě to funguje. Jistě to mnozí měli možnost vyzkoušet.
Gurun_ce4you (72)|10.8.2006 07:50
Ta uzavírka není nejlepší řešení páč umí max. vzdálenost 5km
což je na dálnici s ohledem na možné sjezdy dost jako, že málo

jak to tak sleduji tak chyba opravdu nebyla na mém přijímači, že bych ho neuměl ovládat, ale na momentální nedokonalosti Tomtoma ;)
gnat (46)|12.8.2006 11:28
Tak jsem včera zkoušel objet zácpu na dálnici 25 km za Mnichovem a TT mě poslal polni cestou mezi chmelnicema :) Začalo to cca 500 m asfaltkou širokou právě na 1 auto a poté co se už nešlo otočit, tak to pokračovalo další 3 km cestou pro traktor. Nicméně cesta vedla nachlup přesně tam, co TT ukazoval, na normální silnici jsem vyjel mezi 2 statkama a takhle překapenýho bavorskýho sedláka jsem ještě neviděl.
ipf (2136)|12.8.2006 14:08
Stejná zkušenost, jak z Německa, tak z Čech.
Nezapomínejte ale na další faktor, cedule na dálnici jsou řízeny lidmi a vyššími zájmy. Proto se např. na 88,5 km dozvíte, že EXIT 90 je uzavřen. A to ještě někdy. Takže pokud jedete na HU, HB nebo PE, nejprve se projedete dalších 15 km na EXIT 105 a pak se 15 km vrátíte zpátky, místo toho,abyste sjeli už na 75 km a ušetřili minimálně 20km. A důvod? Exit 75 vede přes Želiv, což je zásobárna vody a tak vyšší zájem velí omezit zde dopravu. A podobné je to s dalšími úseky, kde není v zájmu silničářů aby se jim ucpávaly okolní silnice. Čili považujme cedule za hezké zpestření, které nám monoho nepomůže.
spamoid (83)|15.8.2006 10:08
Jo jo, informacni hodnota tech tabuli je opravdu zdrcujici, hlavne kdyz se clovek dovi, ze je nekde pred nim zuzeni (a i kdyz je na nich napsano provoz 1 pruhem, ale ve skutecnosti se jezdi 2 pruhy), ale uz se nedovi, jestli je to zuzeni lehce prujezdne, nebo je to hodinovy pruser a cekani v kolone. Prijde mi to, ze jsme zase vyhodili miliony (a jeste vyhodime, protoze provoz neni zadara) za kravinu, ktera nefunguje. Jsem fakt zvedavej, jaky to bude v zime, protoze predpokladam, ze hlavne kvuli zime se to stavelo...
Orloj_ce4you (299)|17.8.2006 10:12
[QUOTE="gnat"]takhle překapenýho bavorskýho sedláka jsem ještě neviděl.[/QUOTE] :D :D :yes: