Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nástupce HX4700

johnee_r (290)|8.8.2006 18:20
Zdravím,
tak jsem na stránkách HP po nějaká době sníženého zájmu o současné trendy v PDA světě s hrůzou zjistil, že model HX4700 se už neprodává. Takže se tedy ptám Vás, v tomto momentě zasvěcenějších. Které z HPček je nástupcem HX4700ky? Myslím tím PDA s velkým displayem bez alfanumerické klávesnice, VGA a vůbec všechny ty vymoženosti HX4700. A pokud možno kovová konstrukce.
A pokud není, tak existuje nějaká varianta u konkurence? Která?

Díky za názory.
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2006 18:33
Nikde jsem na nic nenarazil. Žádný chtěný ani nechtěný únik, dokonce ani žádné šumy a ruchy. HP se teď spíše soustřeďuje na komunikátory řady hw 6xxx a rebrandovanou řadu 8xxx.
Miloš Strouhal (3997)|8.8.2006 19:07
Jeden clovicek z HP se mi sveril ze se nastupce hx4700 nechysta.. Ma to pry souvislost s ukoncenim spoluprace s OEM vyrobcem jez pro HP celou modelovou radu produkoval. Nejake nesplneni tolerancnich norem pro distribuci zarizeni v EU apod.. Viz. napriklad ten problem se svetelnosti displeje, diky nemuz a asi i dalsim nesplnenym normam byl tento nezapomenutelny a stale skvely stroj urychlene stazen z Evropskeho trhu.. A pritom napriklad v Asii se pry vesele prodava dal.. :yes:
k.karel_ce4you (147)|8.8.2006 20:46
V EU bandy neužitečných úředníků vymysleli RHoS , jank řečeno zakázali pájení s použitím olova a hx4700 je ještě pájena olovem a technologicky není zrovna triviální udělat hx4700 bez olova. Když k tomu připočtete odborníky na předpověd chování trhu , kteří předpověděli nezájem o PDA a přechod zujmu k telefounům je výsledkem absence nástupce 4700. My co jí máme můžeme mít radost, že nám nestárne. Nástupce by stejně mohl přinést jen rychlejší Flash, 128MB RAM (možná) a grafický akcelerátor. Rychlejší CPU není k mámí a GSM modul mi nějak nesedí k 4" LCD.
johnee_r (290)|9.8.2006 08:43
Tak to jste mne nepotěšili :-(
Mám 5550ku a zatím funguje a v nejbližší době jsou moje technologické priority nasměrovány k monitoru a novému PC, co ale až iPAQ doslouží? Dělá aspoň někdo jiný nějaký ekvivalent HX4700? Díky a přeji hezký den.
Yngwie (55)|9.8.2006 08:49
Já bych se pokusil sehnat 4700 od někoho z druhé ruky v dobrém stavu.
honza.chlan (96)|14.8.2006 06:37
Já jsem si HXko pořídil u autocontu přes známého a můžu vám říct, že jsem tomu velmi rád. Docela mě děsí když vidím jak tady občas zazní že HXko je starý dobrý přítel. Vážení vždyť doposud nikdo neudělal nic tak dobrého jako je právě tenhle náš miláček. A o stáří u něj nelze hovořit. Navíc když stažen z prodeje byl jen kvůli demenci evropských úředníků. To mi připadá jak kdyby se ti trotli báli, že budeme PDA žvýkat. Jinak si nedovedu představit jak by nás to pidiprocento olova, které se na plošných spojích stroje nachází, mohlo ohrozit. No nic. Nebudu se rozčilovat. Kdykoliv se setkám s podobným rozhodnutím těch pitomců mám pocit, že antiglobalisti mají alespoň v něčem pravdu. Sakra to sem se zase naštval. Takovej dobrej stroj a oni to takhle podupou.
eSPe (35)|14.8.2006 07:09
Vsak kup DELL X51v, jedine minus je mensi displej, ma viac pamete a grafiku
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:16
Já jsem rád, že mám hxko právě proto jakej má display tak proč bych si kupoval nějakou jinou s----u. HXko je jediný král.
beecher (9270)|14.8.2006 11:28
Ktery ve vykonovych testech dostal od Dellu na prdel... ;)
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:33
To je možná pravda, ale pořád je to v mnoha ohledech nepřekonaná mašina. A kdo má rád Dell nechť si ho užívá :-)
beecher (9270)|14.8.2006 11:42
V mnoha? A kterych? Vim jenom o jednom a to je akorat ten display...
honza.chlan (96)|14.8.2006 11:54
to je ale pořád dost podstatné - hele vy máte dell tak ho máte radši to je logické - já mám ipaqa tak ho mám radši nicméně já sem si tohohle mazla pořizoval právě kvůli displayi - nechci tvrdit i když jsem to vlastně už tvrdil že dell je s----a - je to váš mazel a tohle muj mazel a proto si myslim že je král i když je dell rychlejší :-)
beecher (9270)|14.8.2006 14:10
Ja jenom, ze pisete v mnoha ohledech... Tak se ptam jakych, kdyz to porovname s X51v... Je tezke na otazku odpovedet? :sarcastic:
ipf (2136)|14.8.2006 14:21
[QUOTE="beecher"]...Tak se ptam jakych, .. [/QUOTE]
Ty jsi jak malej. Je hezčí, lepčí, hepčí :D :D :D . Chápeš? ;)
honza.chlan (96)|14.8.2006 18:38
Díííííííky za podporu. :D
ipf (2136)|14.8.2006 19:03
Kolega Beecher naštěstí pochopil, že tímto byl spor ukončen.
honza.chlan (96)|14.8.2006 20:21
:D
beecher (9270)|14.8.2006 20:27
Cim byl ukoncen? Tvym prohlasenim, ipfe? Ale no tak... ;)

Ja jsem se drive nemohl ozvat, pac jsem doted schuzoval... :?
honza.chlan (96)|14.8.2006 20:47
tak sem se teda nechal zlomit a kouknul jak to s tím dellem vlastně je - nerad, ale musim uznat že je to moc dobrá mašinka - ten rozdíl ve velikosti displaye zase tak velký není a ten grafický akcelerátor musí být asi docela bomba - nicméně pro mě když dovolíte zůstává mazel mazlem - iPAQ je prostě iPAQ :-) - ale dell rozhodně s----a neni!!!
sid_ce4you (31)|15.8.2006 17:35
na design hx4700 nema nic

uz len koli tomu som ho chcel

potom display
processor atd....


su aj lepsie pda

ale toto bude vzdy to naj :))
beecher (9270)|15.8.2006 17:56
Co je na designu Hx4700 skveleho? Hranatost zpusobujici po 15 minutach krec v ruce? To smudlitko a.k.a. touchpad? Ale no tak... ;)
windmaster (307)|15.8.2006 18:07
Richarde neser
Yngwie (55)|15.8.2006 18:57
Jo, přesně tak.
honza.chlan (96)|15.8.2006 18:59
Teda tohle se mi ale moc nelíbí já jsem se kvůli vašemu přesvědčování kouknul na della a uznal že to špatná mašinka není a vy se nám tu do hxa takhle nehezky opíráte tak to zase PR. :-) My máme HX4700 a Vy Dell v51x. Každý stroj má svoje a tim to končí. HX byl první nejlepší a nejrychlejší a Dell bude vždycky dvojka i když má akcelerátor. A navíc někdo má rád hranaté někdo kulaté (zaoblené). Já jsem tedy z krásného ladného funkcionalistického a futuristického tvaru hxa nikdy křeč neměl. mě se zse nelíbí to že dell vypadá s tou svojí zaobleností jak nějakej brouk.
Shadow74 (117)|15.8.2006 21:32
Zdravim, bezne do threadu s podobnym tematem nepisu, ale musim podporit ostatni majitele hx4700 ;) Me napr. ta hranatost vyhovuje :) ale to vse co bylo receno je otazka vkusu kazdeho z majitelu ruznych PDA.
Shadow74 (117)|15.8.2006 21:41
Zpatky k tematu threadu...
Co by se podle vas dalo povazovat za nastupce hx4700? (ze soucasnych zarizeni)
Potreboval bych VGA display, integrovane GSM, GPRS/EDGE.
Predem diky za nazory
beecher (9270)|15.8.2006 21:43
No, na to je jednoducha odpoved: Takove zarizeni neexistuje... ;)
Pokud slevite z EDGE, ale nechate si pridat UMTS, tak pak jedine HTC Universal... Jinak neni jine VGA WM Pocket PC Phone Edition zarizeni na trhu.
Shadow74 (117)|15.8.2006 21:50
2 beecher: Mel jsi moznost to zarizeni videt a pracovat s nim? Videl jsem pouze fotky na netu a zda se mi to jako obri cihla. To myslim i vuci hx4700.
beecher (9270)|15.8.2006 22:14
Ano, mel jsem moznost ho jak videt, tak s nim i pracovat... Dokonce jako jeden z prvnich v CR... Njo, je to bumbrlicek a ctvrtka masla k tomu, co vetsinu majitelu tahne na stranu... ;) :D
Milouss (103)|16.8.2006 13:41
Ahoj,

hx4700 nastupce nema, je to jedinecne PDA.
Mam ted jak hxko tak x51v, kazde ma neco do sebe.
Proc sem presel? Pac uz mne nebavilo hxko ladit. Pokud bych pouzival / potreboval 5 aplikaci, pak u nej zustanu. x51v diky sve NAND 256MB ROM lita jak z praku, jen je treba si proste zvyknout na nektere odlisnosti.
hxko ma nejuzasnejsi display, super pozorovaci uhel, komentare stylu stejne na nej koukam zprima.. hmmm, proste v aute na nej uplne zprima nekoukam a na hxku to proste bylo citelnejsi, ostrejsi, kremovejsi. x51v je vic do modra, vic studenej a ikdyz koukam vic zprima, tak nahore je tmavej a dole svetlej ... No je to tak, ukazoval sem to mnoha lidem a stejne pocity. Koleguv Loox 560 tusim ma proste display "pohlednejsi".
Hxko ma z meho pohledu naprd ten touchpad. Nikdy sem to nepouzil a bylo to spis na skodu.
X51v ma slabou baterii, nechapu proc tam davaj takovou slabou... 1800 u hxka byla tak akorat.
Cekal sem u x51v nejakej neco jako vodstuch - az trhani asfaltu - na grafice diky cipu s vlastni pameti... hmmm. proste Tomtom jede lehce rychleji a hry nehraju, mozna to neumim ocenit, vyuzit, nevim ...
Prislusenstvi k ipaqovi se proste kupuje jednoduseji ...
V ipaqovi sitove sluzby byly pro mne jednoduseji pouzitelne, proste klik, nastavit, fungovalo. Na x51v super Oddysey client, ale obas se to chova nestabilne, proste po SR se OC nejak jako nespoji s wifi kartou, wifi nejde zapnout, je treba OC zavrit, SR a pak zas vse nastartovat a zase to nejaky cas funguje. Mozna je to nekde uz vyreseny, ale mam della tyden, tak ze nemam sanci vsechno vsude precist a prijit na vsechny zaludnosti....
Design maji oba pekny, hxko je hranaty a stridmejsi a nikdy jsem nemel problem s nejakejma otlaceninama, proste pohoda. Minus ma u mne ten hxkovej kryt, osoupe se, nekde lehce popraska ta tmava vrstva, proste za ty penize bych cekal, ze to fakt bude drzak, ktery se tak maximalne jako ozehli.... U della zatim nemuzu osudit, drzi se taky dobre, design celkem fajn. Jen to pero u della je moc tenky, az nepohodlny...

Dell je fajn a zas na nejaky cas mam sve dilema vyresene, hxko s tezkym srdcem prodam, kazdy ma neco do sebe...
Edit: tak uz je prodany ...
Pjotr_ce4you (14)|14.2.2007 20:26
Ahoj
no neviem ci je to nastupca hx4700, ale ma to vsetko co ma HXko a nieco naviac len ta cena ....

HTC Athena X7500 je nazov pre USA pre europu to bude The HTC Advantage:
http://www.europe.htc.com/products/htcadvantage.html
guderian (7)|5.4.2007 01:19
som rad ze som si kupil len nedavno hx4700-ku pretoze ako vidim vsetci ju tu vychvalujete.

Ale nechapem preco ste vsetci taky rozculeni na smernicu RoHS ... nejde tam len o olovo ale o vsetky tazke kovy a to "pidipercento" nie je az take zanedbatelne...

je dobre ze sa to chce pohnut smerom dobredu ... ak niektore odvetvia kaslu na zivotne prostredie, tak nemusia vsetky .. ja vitam RoHS a tesim sa na nove namakanejsie mobilne zariadenia ktore budu skodit cim dalej tym menej ...
a cena bude klesat ...