Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MAC adresa u Acer n311

carcharias_ce4you (0)|7.8.2006 23:13
Můj původní příspěvek byl zřejmě smazán, proto se ptám znova:

Nevíte kde v registrech u Acer n311 najdu MAC adresu WLAN adaptéru (wifi) ?
Jedná se zřejmě o čipovou sadu SAMSUNG, kde obsluhující knihovnou je SWLD245L1080r.dll . Jedná se o to že pokud edituji mnou nalezený údaj , tak se při vypnutí a znovuzapnutí wifi načte opět původní tedy mnou změněná hodnota....

Potřebuji toto z provozních důvodů, né pro hackování sítě...

Dík za nějaké info
Surgical (2364)|8.8.2006 00:28
Zkus tohle pochopitelne bez zaruky...
carcharias_ce4you (0)|8.8.2006 01:12
Hmm diky, koukam ale ze ten PocketDHCP umi jen cist MAC. Ten co to umi editovat je jen pro windows.

Ono totiz kdyz v tom registru je String Value - Mac Adress - a v tom je ta hodnota, tak kdyz ten String Value smazu , nebo zmenim tu hodnotu tak se to vzdy po znovupripojeni obnovi na puvodni MAC. Zrejme to bere hodnotu z nejake binarni flash-ky a mel bych editovat asi tu....nebo jeste v hexu upravit tu ovladaci knihovnu......no nevim nevim
freeman_ce4you (428)|9.8.2006 13:05
Tvoj predošlý prispevok nebol smazán ale presunut sem
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17017
Surgical (2364)|9.8.2006 13:36
Snazil jsem se trochu problematiku nastudovat a ze zjisteneho na webu (kde je tento dotaz take pomerne frekventni) jsem zjistil asi toto:

MAC adresa WiFi sitoveho adapteru v PocketPC neni ulozena/neuklada se do registru.
Jako jedinecne cislo je primo sprazena s konkretnim adapterem a je v nem "zadratovana" tedy ulozena v nejakem neprepisovatelnem registru (pro zajimavost napriklad prvni tri bajty MAC adresy identifikuji vyrobce adapteru).
Z toho plyne, ze narozdil od nekterych WiFi adapteru do PCI slotu v kompu, ktere maji pro nastaveni prislusnych registru NVRAM, nelze MAC adresu v PPC menit (to ostatne nelze ani u treba USB WiFi donglu)...