Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek S200 a komunikace přes Bluetooth s PC

RobertCh (4)|7.8.2006 18:28
Mám koupený Qtek S200 a na PC nainstalovaný ActiveSync. První rozchození komunikace jsem provedl přes USB kabel, ok. Nefunguje mi ovšem komunikace přes Bluetooth. Při spuštění průvodce (Bluetooth Connection Wizard) se nenabízí zásadní ikona - ActiveSync via Bluetooth. A přes standardní COMport se nespojím. Na tenhle špek byli krátcí i odborníci v SunnySoftu v Praze. Prosím tedy o radu vás.
Surgical (2364)|7.8.2006 19:25
Cely tvuj problem spociva v tom, ze nemas Widcomm BT stack ale MS BT stack a proto to vypada trochu jinak, nez ve zde zverejnenem navodu se zarizenim s Widcommem.
Nicmene. V pocitaci jsi dle navodu prislusny COM port asi vytvoril a v ActiveSyncu povolil pripojeni pres tento vytvoreny COM port, hej?
Nyni jdi do nabidky v PDA Start/Programs/ActiveSync, spust ho a v Options dej pripojit pres...a ted neznam tvou verzi stacku v tvem PDA...ale bud pres BT a nebo pres seriovy port s cislem odchoziho portu, ktery vytvorilo PDA pri sparovani s tvym stolnim pocitacem. Pak uz jen kliknes na Sync. Melo by to slapat.
RobertCh (4)|9.8.2006 11:36
Díky za radu, ale bohužel to stále nešlape. Uvádím podrobněji svůj postup. Na PC v My Bluetooth Places jsem rozkliknul ikonu se svým Qtekem a v nabídce kliknul pravým tlačítkem myši na Serial Port on Qtek S200 a vybral Connect to Bluetooth Serial Port. Objevila se chyba: The Serial Port connection failed: Service not found. Přes Properties (Serial Port on Qtek S200) vidím, že je zde nastaven COMport: 6. Stejný COMport (odchozí) mám nastaven i v Qteku.
V ActiveSyncu na PC mám v poli „Povolit připojení k jednomu z následujících portů:“ COM 6 (Bluetooth se v roletě vůbec nenabízí). Při kliknutí na „Připojit“ si ActiveSync otestuje postupně všechny porty včetně COM 6, ale zahlásí, že „Zařízení nebylo rozpoznáno“.
Pak jsem šel (dle pokynů) do Qteku a přes Start/Programs/ActiveSync otevřel Option a zadal „Připojuji přes Bluetooth“ (sériový port tam vůbec není). Objevila se hláška: “Nebylo nalezeno Bluetooth přidružení mezi tímto zařízením a PC, které by podporovalo ActiveSync. Přejete si nastavit takové partnerství nyní?“ Po zadání „Ano“ jsem skočil do nastavení Bluetooth, kde partnerství s PC samozřejmě mám nastavené a v Portech COM mám k PC nastavený již zmíněný COM 6. Tak nevím, kde je chyba. Doufám, že z tohoto výkladu budete trochu moudřejší a dokážete pomoct. Předem děkuji.
Surgical (2364)|9.8.2006 11:52
Jaky BT adapter a jaky softwarovy BT stack se nachazi na PC, se kterym chces synchronizovat?
RobertCh (4)|15.8.2006 15:50
Omlouvám se zpoždění odpovědi. Používám integrovaný BT v notebooku HP Compaq nc8230 se standardním MS ovladačem (ne Widcomm).
Surgical (2364)|15.8.2006 16:51
Jake cislo COM portu vytvori adapter v notebooku po sparovani s komunikatorem? Prave tento COM je musi zadat v ActiveSyncu v notebooku v kolonce Povolit pripojeni k nasledujicimu portu. Pak uz zbyva jen dokoncit pripojeni ze strany PDA.
RobertCh (4)|22.8.2006 14:55
Při spárování se vytvoří v notebooku port COM6. V ActiveSyncu tento port zadám, ale spojeni se nevytvoří. ActiveSync navíc otestuje všechny porty včetně IR, ale na žádný se nechytne.Co zkusíme dál?