Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

statická navigace a Asus 636N

KubikZ (5)|7.8.2006 11:03
Zdravim,
vim ze se to tu uz probiralo, ale zkousel jsem vypnout statickou navigaci programkem aplsirf a jakmile toto udelam, tak mi prestane GPS chodit. Po softresetu jde prvni spustenej program vyuzivajici GPS ale ostatni ne. Pokud ale ten prvni program spustim znova, tak nefunguje ani on. Zelena dioda blika jak ma.
Aplsirf jsem pouzival podle postupu, ktery tu nekdo psal, ale zadny vysledek. Pomuze jen vyndani baterky pres noc.
Mam toto nastaveni: hardwarovy port: COM5, softwarovy: COM9, 57600 Baudu.

Diky za kazdou radu
Kubik
demo_ce4you (54)|8.8.2006 13:27
mne to robilo presne to iste az pokial som nenainstaloval SiRF Tech a nedal nastavenia GPS do povodneho stavu.Pozri sa tu na fore je niekde tema o sirftech .....
FredMed (36)|8.8.2006 14:01
Stačí na delší dobu (třeba přes noc) vyndat baterku - obnoví se tím tovární nastavení a je to.. spolehlivě vyzkoušeno u otcova ASUSu (taky jsem experimentoval se statickou navigací kvůli geocachingu). Apropo, jak na A636N tedy tu statickou navigaci vypnout když aplsirf nejde použít, nevíte někdo?
FaD (1)|15.8.2006 20:46
Ahoj,
u ASUS 636N používám pro přepínání statického modu MMSirfSetup. Volně dostupný na netu. Nastavení: HW port COM5, SW žádný, rychlost 4800 Baud. Funguje bez problémů.
fpepek_ce4you (5)|5.9.2006 07:14
[QUOTE="FaD"]Ahoj,
u ASUS 636N používám pro přepínání statického modu MMSirfSetup. Volně dostupný na netu. Nastavení: HW port COM5, SW žádný, rychlost 4800 Baud. Funguje bez problémů.[/QUOTE]

Ahoj jsem zacatecnik mohl bys napsat presny postup (krok za krokem) jak prepinas staticky mod dekuji . Vyzkousel jsem dva programky ale vysledek zadny.
guard_ce4you (34)|5.9.2006 21:41
Postup vypnutia stat.nav. s programom SirfTech :
1.Spodný riadok Comm .Obrazovka:Nastavenia Comm port: COM5:Serial3 Baudrate 4800 .Stačiť tlačítko Open.Zobrazí sa Protocol NMEA a jeho výpis.Stlačiť vpravo hore OK.
2.Spodný riadok NMEA Obrazovka: Časy výpisov protokolu NMEA. Baudrate 4800 (Túto rýchlosť dodržujte pri komunikácii v tomto programe!!!!!)Stlačiť tlačítko Switch to SiRF. Sekundy sa zastavia. Ste uspesne prepnutý v protokole Sirf. Stačiť tlačítko ok v pravom hornom rohu.
3.Spodný riadok Sirf . Obrazovka: Musíte vidieť výpis firmware svojho sirf chipu.Poprípade stlacit tlacitko GET.
4.Spodný riadok -Initialize data Source.Obrazovka.Rôzne nastavenia a informácie a reset gps(aj do factory settings).
5.Spodný riadok -Mode Control nevšímame a pokračujeme vpravo(Aj ked by som rad vedel co je track smoothig-kto vie odpovie
6.Teraz to príde, Static navigation .Chvilu pockame kym nabehne v okienku kvacka alebo stlacime GET. Ked ju chceme vypnutú okienko necháme prazdne stlačime SET.Ked chceme zapnutu, okienko vyplníme, zatržítko:D musí byť čierne!!!Nie bledé!!!Stačíme SET.
7.Sipku uplne vpravo na spodnom riadku stacame dovtedy kym sa neobjaví karta s názvom Switch to NMEA protocol. Na karte stlacime SET . POZOR BAUDRATE NA TEJTO KARTE MUSI BYT 4800!!!!!Ked je 9600 rozhodite si gps a budete v protokole ani sirf ani nmea:!:
8.Mali by ste vidiet vypis NMEA. Obcas to chvilku trva.
9. Pre kontrolu:Spodny riadok Comm protokol by mal byt NMEA. Ked nie je ziadna panika. Stlacime v pravom hornom rohu OK a znovu Comm.
10.Na karte Comm stlacit close a opustit program stacenim exit vpravo dole:cool:

Toto sa týka PDA asus mypal 636. Za pripadne skody nerucim. Ja som si Gps uz rozhodil asi 100 krat.
Takto je to dost zlozite. Aj ked tento program je na rozne harakiri z gps asi najlepší. Myslim ze MMsirf je omnoho jednoduchší.



Este dodatok: Zo zapnutou SN mi nechodil alebo zle chodil OZI.
V igovi to moc nevadí. ALE: Pre pešiu turistiku SN vypnuté v aute zapnuté.
V bode 7 kto chce si môže zmeniť hodnoty GSA a GSV z hodnoty 5 na 1. Niektorým sa zlepšila citlivosť gps a zameranie polohy v TOMTOMovi.Mne sa ale zda že týmto nastavením sa zaroven aj predlžil čas na prvé zameranie polohy.
:?:
fpepek_ce4you (5)|7.9.2006 06:26
Guard dekuji vyzkousim :-)
fpepek_ce4you (5)|10.9.2006 19:53
6.Teraz to príde, Static navigation .Chvilu pockame kym nabehne v okienku kvacka alebo stlacime GET. Ked ju chceme vypnutú okienko necháme prazdne stlačime SET.Ked chceme zapnutu, okienko vyplníme, zatržítko:D musí byť čierne!!!Nie bledé!!!Stačíme SET.



Ahoj u toho bodu je staticka navigace vypnuta nebo jsem to spatne pochopil ?
guard_ce4you (34)|11.9.2006 20:18
Ked to mas zaskrtnute , tak je zapnuta ked je okienko prazdne tak je vypnuta.Vzdy potvrdis volbu stlacenim set.
vsm320 (3)|13.9.2006 16:10
fpepek_ce4you (5)|13.9.2006 20:02
Dekuji vsem za pomoc uz se mi to take seklo jede jen i-GO tak jsem vytahl baterku a cekam do rana :)
gete (40)|17.9.2006 13:41
Psychicky som sa pripravoval na to, že po nainštalovaní SirfTech všetko spadne. (nie som zrovna počítačový expert) Neviem čo sa stalo, ale natiahol som Sirftech z pc a chcel som ho nastaviť podľa vyššie popísaného návodu. Žiadne okienko open som nenašiel a ani nešlo nič nastaviť. Iba zapnúť a vypnúť SN a waas. Tak som vypol a funguje bez najmenšieho zásahu, či nastavenia.
guard_ce4you (34)|17.9.2006 13:49
Tak to si si stiahol asi MMSIRF:)
gete (40)|17.9.2006 13:54
[QUOTE="guard"]Tak to si si stiahol asi MMSIRF:) [/QUOTE]

Aha, naozaj. Máš pravdu. Ani som si nevšimol. A to je chyba? Lepší je ten SirfTech, alebo to môžem takto nechať.
fpepek_ce4you (5)|17.9.2006 14:46
Dekuji vsem za rady stahl jsem si MMsirf a snad i vypinam st.navigaci. Co me udivuje je to kdyz mam pda na stole vubec s nim nepohybuju tak v programech typu gpsdash, beelinegps, gpstuner vidim kompas ktery by mel ukazovat na sever alespon myslim tak skace na vsechny strany a rychlost ta take neni na nule je to normalni?
guard_ce4you (34)|17.9.2006 20:24
Je. Satelity ta zameraju , teda PDA vypocita tvoju poziciu a smer lepsie az ked sa pohybujes. Dovtedy sa snazia stale zamerat tvoju polohu v urcitych casovych intervaloch. A kedze prijem a pozicia satelitov sa meni tak sa rozne meni aj tvoja poloha ked stojis.
To Gete: Je to jednoduchsie ako sirftech a splni to ucel.
gete (40)|18.9.2006 08:47
O.K. vďaka
-F- (13)|2.3.2008 21:25
Taky sem mel ze zacatku problemy s SirfTechem a jelo jen iGo, je to proto,ze pri vypinani stat. nav. , je nutno se propnout do protokolu Sirf a pak je vhodne prepnout spatky na NMEA aby jelo vse ;) , pac pokud se tam necha sirf, tak jede jen iGo, protoze s timto protokolem umi pracovat - umi oba,ostatni prg ne. Ale nastava otazka, projevi se tedy vypinani stat, navigace pri protokolu NMEA, kdyz to tento protokol nema v nabidce ??? Nefunguje vypinani stat navigace, resp prace s ni jen v protokolu Sirf??? Existuje vubec nejakej geo soft co umi oba protokoly ??? :?:
Georgo10 (10)|4.3.2008 13:51
NoniGPSPlot sirf tuším umí.

A ano, Static Navigation funguje i když se to přepne zpět do NMEA.