Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ake sluchatka....

penegal_ce4you (17)|7.8.2006 10:41
Chcel by som poprosit o skusenosti - ake su najlepsie sluchatka pre N560?
Jedna sa mi v prvom rade o kvalitu , cena je az druhorada.
Mam na muske "Koss Porta Pro" ma ich niekto kto ich pouziva spolu s PDA?
Dakujem.
cajrix (17)|7.8.2006 10:56
Mam a muzu doporucit, hraje to pekne:)
khooca (133)|7.8.2006 10:58
Porta pro jsou dobrý tak možná pro technaře, nebo hopery, protože mají jen "bassový reproduktor". Imho jsou v tomto daleko lepší Sennheiser, protože v nich na rozdíl od koss vyniknou výšky a středy.
penegal_ce4you (17)|7.8.2006 11:00
[QUOTE="cajrix"]Mam a muzu doporucit, hraje to pekne:)[/QUOTE]

Bruzdam po nete a citam recenzie - vyzeraju skutocne dobre.......
:yes:
penegal_ce4you (17)|7.8.2006 11:03
[QUOTE="khooca"]Porta pro jsou dobrý tak možná pro technaře, nebo hopery, protože mají jen "bassový reproduktor". Imho jsou v tomto daleko lepší Sennheiser, protože v nich na rozdíl od koss vyniknou výšky a středy.[/QUOTE]

Tieto?
http://www.123mp3.cz/d/sennheiser-px-100-hi-end-sluchatka/
khooca (133)|7.8.2006 11:08
[QUOTE="penegal"][QUOTE="khooca"]Porta pro jsou dobrý tak možná pro technaře, nebo hopery, protože mají jen "bassový reproduktor". Imho jsou v tomto daleko lepší Sennheiser, protože v nich na rozdíl od koss vyniknou výšky a středy.[/QUOTE]

Tieto?
http://www.123mp3.cz/d/sennheiser-px-100-hi-end-sluchatka/[/QUOTE]

Konkrétně tyto jsem na uších neměl. Mám na mysli spíše obecnou filosofii firmy..

Osobně mám momentálně MX550 (už asi čtvrté), neb na cesty mi více vyhovují pecky. Tyto jsou za 500,- imho bezkonkurenční..

Záleží na tom, co posloucháš. Pokud to bude něco jako techno, house, hop a pod., budou kossy fajn.

Pokud např. rock, metal, instrumentalni soundtracky apod. o kossech bych ani neuvažoval. To spíš o těch sennheiserech..
cajrix (17)|7.8.2006 11:09
[QUOTE="khooca"]Porta pro jsou dobrý tak možná pro technaře, nebo hopery, protože mají jen "bassový reproduktor". Imho jsou v tomto daleko lepší Sennheiser, protože v nich na rozdíl od koss vyniknou výšky a středy.[/QUOTE]

ja nevim senny sem neslysel, ale porta pro mne zatim maximalne vyhovujou,
pravda je ze posloucham spis tanecni hudbu, ale perfektne se osvedcily napriklad na novem albu on Enny, a napr posloucham i Abbu, Sandru a pod a nevidim problem. A basy mam rad:)
atomion (1159)|7.8.2006 11:10
Senheiser PX200 jsou lepší, pže mají kůží polstrovaná sluchátka a tudíž lepší izolaci. I je to pohodlnější na uších. Lepší zvuk! Taky bych doporučoval Senheisery! ;)
khooca (133)|7.8.2006 11:11
[QUOTE="cajrix"][QUOTE="khooca"]Porta pro jsou dobrý tak možná pro technaře, nebo hopery, protože mají jen "bassový reproduktor". Imho jsou v tomto daleko lepší Sennheiser, protože v nich na rozdíl od koss vyniknou výšky a středy.[/QUOTE]

ja nevim senny sem neslysel, ale porta pro mne zatim maximalne vyhovujou,
pravda je ze posloucham spis tanecni hudbu, ale perfektne se osvedcily napriklad na novem albu on Enny, a napr posloucham i Abbu, Sandru a pod a nevidim problem. A basy mam rad:)[/QUOTE]

No já osobně mám taky bassy rád, ale né na úkor výšek/středů :-/

Nedávno jsem kdesi viděl (bohužel jen viděl) pecky asi za 13k, které měli jak bassový, tak výškový reproduktor. To busí být zvouček, slint..:)
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2006 11:17
[QUOTE="penegal"]Chcel by som poprosit o skusenosti - ake su najlepsie sluchatka pre N560?[/QUOTE]Nejlepší jsou ty, které se ti budou nejvíc líbit. Co je platné, když ti všichni poradí, že sluchátka XCVBN jsou nejlepší, když tobě se budou víc líbit ASDFG. A jak říká Tom Kalina výběr reprosoustav (stejně tak i sluchátek) je jako výběr manželky - otázka osobního vkusu.

Koss Porta Pro je klasika, výborná je i jejich doživotní záruka. Pravdou je, že přejí více basům, ale je to menší zlo, než různé "ekvalizátory", "bass boosty" a jiné bumbum efekty. Pokud neposloucháš pouze akustickou hudbu v menším obsazení (komorní klasika, jazzové trio, kvartet), tak bych se jich nebál - jsou v pohodě, není tím co zkazit. Je to ideální kompromis cena : zvuk pro nošení venku.
Dále možno doporučit Sennheiser 25-1. Jdou hlouběji než Porta Pro, jejich projev jde popsat jedním slovem - "nářez". Náušníky jsou buď z koženky nebo veluru. První je lepší pro nerušení od okolí, druhé jsou pohodlnější.
Jako "špunty" možno doporučit sluchátka Etymotic.

Ono na ty MP3 a jiné komprimované formáty je to tak nějak více méně jedno.



PS:
To jsou ale pašáci - hi-end sluchátka :D :D :D
ivanmart07 (88)|7.8.2006 12:01
No neviem ci to je az tak dolezite pri pocuvani mp3 z pristroja, ktory ma na vystupe DA prevodnik za par korun. Porovnaval som kvalitu PDA a CD prehravaca na svojej zostave a mozem povedat, ze rozdiel je obrovsky. Hlavne pri pocuvani na repro. Ja osobne ak chcem trosku vychutnavat hudbu tak potrebujem hlavne klud, prazdnu miestnosť a ked tak si pustim nieco z dobreho CD alebo SA-CD. Ale riesit toto na pocuvanie v MHD alebo ceste vlakom, pripadne na cykloturistiku mi pripada zbytočné. Akékoľvek sluchatka od 500 Sk zahraju dobre.
penegal_ce4you (17)|7.8.2006 12:14
[QUOTE="ivanmart07"]No neviem ci to je az tak dolezite pri pocuvani mp3 z pristroja, ktory ma na vystupe DA prevodnik za par korun. Porovnaval som kvalitu PDA a CD prehravaca na svojej zostave a mozem povedat, ze rozdiel je obrovsky. Hlavne pri pocuvani na repro. Ja osobne ak chcem trosku vychutnavat hudbu tak potrebujem hlavne klud, prazdnu miestnosť a ked tak si pustim nieco z dobreho CD alebo SA-CD. Ale riesit toto na pocuvanie v MHD alebo ceste vlakom, pripadne na cykloturistiku mi pripada zbytočné. Akékoľvek sluchatka od 500 Sk zahraju dobre. [/QUOTE]

No ono to pravda celkom nie je ze ake kolvek za 500 budu hrat dobre.....
Ked pocuvam nejake DTS AUDIO CD tak sa to samozrejme neda porovnavat
s mp3 na PDA.Skusal som uz dost sluchatiek jedny vobec nemali basy, dalsie skrcali , dalsie ma tlacili .....ja som asi nejaky iny ale mam problem s vyberom sluchatiek - nie len pre pda.
cajrix (17)|7.8.2006 12:17
Senny PX-100
http://www.123mp3.cz/d/sennheiser-px-100-hi-end-sluchatka/?diskuse=yes

Koss Porta Pro

http://www.123mp3.cz/d/koss-porta-pro/?diskuse=yes

a pak si ma clovek vybrat:) ja sem si vybral koss a nelituju toho.
penegal_ce4you (17)|7.8.2006 12:31
[QUOTE="cajrix"]Senny PX-100
http://www.123mp3.cz/d/sennheiser-px-100-hi-end-sluchatka/?diskuse=yes

Koss Porta Pro

http://www.123mp3.cz/d/koss-porta-pro/?diskuse=yes

a pak si ma clovek vybrat:) ja sem si vybral koss a nelituju toho.[/QUOTE]

jj a presne o to mi ide......clovek si nevie vybrat....:sarcastic:
beecher (9270)|7.8.2006 12:32
To ivanmart07:
Sluchatka od 500 nahoru zahraji dobre? Jako vtip dneska to neni spatne... :D
Mel jsem kdysi jedny nejake Sony za 1200, rikal jsem si, jako to nebude kvalita. Jo, prdlajz... Ted mam Kossy Porta Pro a zvukove jsou nekde uplne jinde. Ano, jdou do basu, ale ne naukor stredu a vysek... A nejen to, diky sve konstrukci mne netlaci pres bryle, jak to tak vsechny sluchatka klasickych konstrukci na me hlave rady delaji...

Penegal: Chces-li jistotu, pak Kossy... Overena 23 let trvajicim prodejem... ;)
atomion (1159)|7.8.2006 12:35
Mrkněte SEM na Senheiser PX200 jak jsem psal a máte jasno.. ;) :cool:
xmike_ce4you (183)|7.8.2006 14:38
No, prispejem aj ja. Mám Porta Pro, nedávno som si kúpil Senny PMX200. Po ich kúpe už viem, čo znamená u kossov tá prebasovanosť. Tie senny sú také vzdušnejšie, počuť tam viac tónov ako pri Portách, pretože porty svojimi basmi prehlušujú ostatné frekvencie. Odkedy mám tie PMX200, tak Porty už ani počuť nemôžem (akurát sa ich snažím predať). Ale dokedy som mal len porty, tak sa mi zdali byť výborné a tá prebasovanosť mi ani tak nevadila.
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2006 14:49
Tohle (stránky českého dovozce) je současná zvuková konečná. Nic lepšího nenejdeš, akorát si s tím moc nepochodíš.;)


Ale jak už jsem psal: musíš si to vyzkoušet sám:!:
ivanmart07 (88)|7.8.2006 15:09
to beecher:

To, že sluchátka od 500 zahrajú bolo myslené v súvislosti s PDA a využitím, ktoré som spomínal - MHD, bicykel a pod. Na počúvanie kvalitnej hudby už nestíha zase PDA a spomínané DA prevodníky.
beecher (9270)|7.8.2006 16:50
Jenze at delam co delam, tak i presto ty Kossy v tramvaji hraji ve spojeni s PDA lepe, nez ty sluchatka, co jsem popisoval... ;)
ivanmart07 (88)|7.8.2006 16:57
:D No ved aj stoja stoja 5x viac ( teda aspon na Slovensku stoja 2500 ) ako tie za 500 Sk.
atomion (1159)|7.8.2006 21:47
[QUOTE="beecher"]Jenze at delam co delam, tak i presto ty Kossy v tramvaji hraji ve spojeni s PDA lepe, nez ty sluchatka, co jsem popisoval... ;)[/QUOTE]
To třeba hrají lépe ale při hluku tramvaje to stejně nepoznáte. :D
beecher (9270)|8.8.2006 13:04
Aby ses nedivil...
weszter (231)|8.8.2006 21:08
[QUOTE="beecher"]... Chces-li jistotu, pak Kossy... Overena 23 let trvajicim prodejem... ;)[/QUOTE]

Koss Porta Pro jsou jediný sluchátka, který mi fungujou šestým rokem každodenně a to se k nim mnohdy nechovám dobře. vyrábí se již opravdu dlouho bez změny, neb není co zlepšovat. Po zvukové stránce jsem ještě neslyšel nic lepšího rozumně dostupnýho, sice nemám absolutní sluch, ale za ty prachy je to dle mého názoru (jsem jen obyčejný posluchač walkmana, pak discmana a teď MP3) výborná a trvanlivá volba... (jednou za pět let koupit nový molitany za 40,- a to je veškerá údržba)
frogale (447)|9.8.2006 22:17
Taky mam porty a taky spokojenost.. sice jsem je jednou reklamoval kvuli chrasticimu sluchatku... ale to byla vada uz pri koupi. V dopravnich prostredich je podle meho vyhodou mit trochu vic basu, aby se z pisnicky nestalo jen syceni vysokych tonu na pozadi.
penegal_ce4you (17)|11.8.2006 14:19
Po velmi dlhom citani roznych diskuzii na temu sluchatka som sa
rozhodol kupit si kossy - porta pro.
mozem povedat ze som vcelku spokojny s kvalitou zvuku. jedine co ma na niich trochu hneva je ze si obcas pricviknem vlasy o ten ram co spaja jednotlive sluchatka...........
na usiach sedia dobre,netlacia.
Kazdy kto sa ma opytal ze co to mam za sluchatka som mu ich dal na usi a pustil muziku a pozeral na reakcie.
ten vyraz tvare by ste mali vidiet po par sekundach zatial kazdy (asi 8 - 10ludi) zahucal nieco v tom zmysle - panenko skakava to co je?
mal som problem im ich dat dole z usi.takze suma sumarum spokojnost.
este raz thx za vsetky odpovede a nazory.
Miloš Strouhal (3997)|11.8.2006 14:23
Holt výrobce asi moc nemyslel na "maničky" kdyz sluchátka konstruoval.. :D
frogale (447)|11.8.2006 17:25
Ja mel jeste trochu problem s tim zacvakavacim mechanizmem, ktery me pri poslouchani tlacil do ucha, ale vyresil jsem to kombinackama a ohnutim :) A tim jsem vyresil i rozevirani sluchatek v kapse.
v.koutensky (97)|11.8.2006 18:50
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Holt výrobce asi moc nemyslel na "maničky" kdyz sluchátka konstruoval.. :D[/QUOTE]

Naopak manicky nemaj problem, empirickym pozorovanim jsem zjistil ze problematicka je delka vlasu kolem 1cm, kratsi ani delsi vlasy se do sluchatek nechytaji....a pak ze na Portach neni co zlepsovat :-))))
Miloš Strouhal (3997)|11.8.2006 19:01
Aha.. No za 11 let co Porta Pro pouzivam si nepamatuji ze by se mi do nich nekdy chytaly vlasy.. A to jsem v prubehu let vystridal snad vsechny mozne delky vlasu od 0 cm (vojna..) pres 2 cm (soucasnost..) az po 40 cm (mlada nerozvazna leta :D). Tak mozna mam nejake divne vlasy.. ;)