Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Počítadlo odeslaných SMS!

atomion (1159)|7.8.2006 09:08
Zdravím všechny.
Už dva týdny se pokouším vyřešit porblém a stále se mi nedaaří. Sháním ať sebejednodušší čítač odeslaných SMS. Nemusí to být freeware, hlavně aby spolehlivě fungoval. Pořídil jsem si Phone Dashboard jak jsem tady někde četl ale ten umí jen minuty volání a ne SMS. Prosím o rady, případně o link. Děkuji
sirandrew (210)|10.8.2006 17:59
mam pro tebe alternetivni reseni. program gibosms, ktery posila sms za 6 haleru, takze si uz nemusis nic pocitac. ale tuto funkci podporuje, dokonce odeslane zpravy zobrazuje v plnem zneni. tady je recenze:

[CODE]http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=reviews&op=entry_view&iden=51[/CODE]
atomion (1159)|10.8.2006 19:46
Jelikož jsem a ještě pár týdnůbudu připojený přes MDA, mohl byste mi zkráceně vysvětlit jak to funguje.? (přes GPRS nebo jak?)

Horšíoje na tom to, že bych potřeboval kontrolovat počet (ještě) volných SMS..
sirandrew (210)|10.8.2006 19:56
ehm.:

tento program posila sms prez bezpaltne sms obrany nasich operatoru. na oskara a eurotel to jde uplne bez problemu (program zpravu na eurotel rozdeli na casti po 60znacich!). pro posilani do t-mobile mosis zadat jmeno a heslo do t-zones a pak se to posle prez branu ktera je na tzones. toto se da taky obejit pomoci mobilniho emailu. dotycny si na t-zones v emailu nastavi preposilani zprav na mobil, a kdyz mu chces neco poslat tak mu to prijde jako sms -> staci par kb dat a sms se posilaji prez i-net brany. se sms ktere mas k tarifu to nema nic spolecneho, takze muzes posilat a nemusis se o nic starat :)

ja mam na vyuctovani jen datove prenosy - posilam sms prez gprs.

nevim jestli jsem to popsal dostatecne. muzu sem do fora zkopirovat recenzi
sirandrew (210)|10.8.2006 20:00
ORIGINÁL Z GIBOSMS.CZ


O co se jedná?

Pomocí aplikace Gibo SMS můžete posílat SMS zprávy z vašeho mobilního telefonu do všech sítí ZDARMA! Platíte pouze pár haléřů za datový přenos. Uznejte sami, Gibo SMS se vyplatí!
Jak to funguje?

Gibo SMS je aplikace naprogramovaná v Javě pro mobilní telefony (resp. verze pro Smartphony / Pocket PC). Využívá technologie GPRS a bezplatných internetových SMS bran. Z toho vyplývájí její možnosti. Aplikace spuštěná na mobilním telefonu se připojí přes GPRS na server, který přes patřičnou SMS bránu odešle SMS.
To zní dobře... Má to nějaký háček?

Jeden malý by tu byl. Bezplatné SMS brány mají jen operátoři Vodafone a Eurotel, proto lze posílat pouze SMSky na čísla těchto operátorů. Není ale důvod k panice, za určitých podmínek lze posílat i SMSky na T-Mobile (více v této sekci).

Další nepříjemností je, že u brány Eurotelu mohou být fragmenty zprávy dlouhé jen 60 znaků. Program proto rozděluje zprávy delší než 60 znaků na více fragmentů.
Kolik to stojí?

Jediné náklady na odeslání SMS jsou poplatky za datové služby. U všech tří operátoů je cena za 1 kB shodná a to 6 haléřů. Datový objem potřebný na odeslání jedné SMS nepřekročí 1 kB a tedy jedna SMS Vás stojí oněch 6 haléřů.

Navíc ale nejste omezeni délkou 160 znaků jako u standartní SMS. Program Vám za nezměněnou cenu nabízí napsat zprávu dlouhou až 760 znaků.

Pozn.: T-Mobile bohužel účtuje datové přenosy po 5 kB, takže jedna zpráva stojí 30 haléřů.
Co potřebuji, abych mohl Gibo SMS používat?

Váš telefon musí mít následující:

* podporu Javy (pouze v případě java verze)
* podporu technologie GPRS
* hardwarový modem
* socketovou podporu pro javu (problém u starších telefonů)

Pokud mobil hardwarový modem nemá, stále budete schopni SMS odesílat přes WAP, ovšem za vyšší cenu (cca 0,5 - 1,2 Kč). Aplikace není navržena pro určitou značku mobilních telefonů a proto by měla fungovat na valné většině nových přístrojů. To, zda Váš telefon podporuje Javu, se dozvíte v jeho manuálu nebo kdekoliv na internetu (např. na MobilMania).

Jak program nainstalovat se dozvíte v sekci Instalace >
sirandrew (210)|10.8.2006 20:01
RECENZE ZE SMARTMANIE

Výrobce: Josef Kyrian

Platforma: Windows Mobile 2002/2003

Licence: Shareware (30sms zdarma)

Jako první server v ČR vám přinášíme horkou recenzi Smartphone verze programu pro levné odesílání sms. Program GiboSMS SP slouží k odesílání SMS do všech mobilních sítí (T-Mobile pouze pokud máte účet na T-Zones) přes webové brány operátorů. Pokud jste již někdy používali java verzi, budete se v něm cítit jako doma. Program dokáže používat adresář z telefonu, má vlastní databázi smajlíků, možnost importu/exportu adresáře do CSV souboru (Excel).

Odeslání jedné sms (rozumějte tím jeden GPRS přenos) u ET nebo OSKARA vás přijde cca na 0,06 - 0,12kč (dle ceny operátorů). U T-Mobile je bohužel relace účtována po 5kb (0,07kč/kb) = 0,35kč, ale i tak je to velmi levná metoda odesílání SMS. Na SMSky do Eurotelu je nastaven limit 56znaků. Pokud je vaše sms delší, program ji rozdělí na více částí a odešle.

Díky tomuto programu opravdu výrazně ušetříte na odesílání sms. Program na vás samozřejmě hovoří naší mateřštinou, takže ani nováčkům nebude dělat problémy se v něm orientovat. Demo verze je omezená na odeslání 30SMS. Po registraci, která stojí 100,- kč získáte neomezený počet na odesílání sms, což se určitě vyplatí. Program také nabízí podrobnou statistiku odeslaných sms. Pokud patříte mezi SMSkové maniaky, pak by vám tento program něměl uniknout !
atomion (1159)|10.8.2006 20:05
Děkuji mnohokrát!!

Ale stejně sháním nějaký ten čítač abych mohl spravovat ty volné SMS..
Kato_ce4you (970)|13.8.2006 10:57
Mno - ja pouzivam na prepinani profilu PhoneAlarm (mimojine - je zde o nem aji diskuze). A ten mi krome prepinani profilu pocita vicemene vse, co potrebuju - nejen prenesena data cez GPRS a cenu za ne, ale i cenu hovoru/pocet zbyvajicich volnych minut a presne to same plati i o SMS ;) Takze vrele doporucuji :cool:
P.S. Driv jsem ho zavrhl kvuli pomalemu nacitani pri rotaci displeje, ale u nejnovejsi verze mi to bezi pekne svizne :))
atomion (1159)|13.8.2006 11:20
Děkuji.. určitě vyzkouším ale nyní až po záloze. Zkoušel jsem ho již před půl rokem a nějakou shodou nešťastných náhod mě to donutilo k HR :D A nějakou "čerstvější" zálohu jsem bohužel neměl :sarcastic: Teď si jí určo udělám těsně před instalací PhoneAlarmu!