Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Firefox 2.0 beta 1

flashman (1366)|7.8.2006 00:02
Nastupuje beta IE 7.0 a Firefox nemůže být pozadu a tak vydala betu 1 a to rovnou i v češtině.. stáhnout
co je nového - zde a tady recenze z root.cz
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2006 08:31
Pořád nic moc. Pomalé, líné, mnoho místa zabírající. :no:

Ad rychlost
flashman (1366)|7.8.2006 10:15
Je pravda, že v FF 2.0 beta 1 není moc změn oproti 1.5.x , ale rozhodně je to dobrý i-netpvý prohlížeč..
Co se týče rychlosti, tak je pomalý akorát start prohlížeče, ale stránky se již načítají rychle.
Jen škoda, že u 2.0 nefungují stávající pluiginy, takže jsem byl nucen přejít z5, kvůli nedokonalé liště na stahování (používám download statusbar) a všudeypřítomné reklamě bez adblocku a flashblocku
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2006 14:11
Já jsem používal asi 3/4 roku FF, ale pro jeho neustálé problémy s pluginy (např. po aktualizaci se rozsypal celý FF) a jiné těžkosti, kvůli kterým jsem byl nucen dělat restart PC i několikrát denně jsem vyzkoušel Operu a pak jsem asi půl hodiny tloukl hlavou do zdi, proč jsem to neudělal dávno. Kolik času a nervů jsem si mohl ušetřit. I když ani ani Opera není ideální, jak tvrdí R.H., je to pro mou potřebu jediný použitelný browser. Občas vyzkouším novou verzi FF, ale zatím jsem nenašel nic, proč bych měl přejít zpátky. Chápu, že někomu FF vyhovuje, ale já opravdu nemám tolik času, abych mohl čekat, než se v něm načte stránka. A je lhostejné, zda je to na GPRS nebo 2 megové pevné lajně.
CommanderZ (1798)|8.8.2006 22:07
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem používal asi 3/4 roku FF, ale pro jeho neustálé problémy s pluginy (např. po aktualizaci se rozsypal celý FF) a jiné těžkosti, kvůli kterým jsem byl nucen dělat restart PC i několikrát denně jsem vyzkoušel Operu a pak jsem asi půl hodiny tloukl hlavou do zdi, proč jsem to neudělal dávno. Kolik času a nervů jsem si mohl ušetřit. I když ani ani Opera není ideální, jak tvrdí R.H., je to pro mou potřebu jediný použitelný browser. Občas vyzkouším novou verzi FF, ale zatím jsem nenašel nic, proč bych měl přejít zpátky. Chápu, že někomu FF vyhovuje, ale já opravdu nemám tolik času, abych mohl čekat, než se v něm načte stránka. A je lhostejné, zda je to na GPRS nebo 2 megové pevné lajně. [/QUOTE]

Co jsi s tim delal? Ja pouzivam FF uz taky pekne dlouhou dobu a reset delam jen kdyz se stahne nova verze aplikace. Jediny problem ktery s pluginy mivam je ze autorum obcas par dni trva nez prizpusobi plug pro novou verzi FF a to jich tam mam asi deset.

Uznavam ze start chvili trva, ale cekani se vyplati, protoze Opera mi neni ani zdaleka schopna nabidnout to co mi nabizi FF (s pluginy). O vterinku rychlejsi rendering se mho pri pulmegove rychlosti spojeni stale dost dobre ztrati.

BTW, tohle je dalsi pokus o flame mezi Operou a FF?
Zdenek Malinsky (9781)|9.8.2006 01:04
Tak ještě jednou a pomalu.
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Chápu, že někomu FF vyhovuje...Já jsem používal asi 3/4 roku FF.... Občas vyzkouším novou verzi FF, ale zatím jsem nenašel nic, proč bych měl přejít zpátky... [/QUOTE]Můžeš mi říct, co je na tom flame:?: :oops: :O :?


BTW
Co ti Opera není ani zdaleka schopna nabídnout to, co ti nabízí FF (s pluginy)? Většinu věcí, co musíš doinstalovávat do FF, má již v základu. ;)
ElSoft (1244)|12.8.2006 21:30
také jsem se musel vrátit z Opery na FF....... moje hlava tu rychlost vubec nebrala :D
flashman (1366)|13.8.2006 10:06
[QUOTE] Většinu věcí, co musíš doinstalovávat do FF, má již v základu.[/QUOTE]
jo? i blokování reklamy a flashe?
Jinak jasně, že jsi psal většinu, ale tyto 2 pluginy jsou pro me ty nejdulezitejsi.
a BTW pouzivam FF uz aspon rok a este ani jeden Reset kvuli nemu (treba si tam mel nejake ty neofiko neprizpusobene pluiginy).. Ovsem tim nechci shazovat Operu, to je samozrejme take vyborny browser.
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2006 14:28
Jistě. Je vidět, že jsi ji ani nevyzkoušel. ;)
A k blokování reklamy - je vidět, že nevlastníš žádný web, že nejsi závislý na každé koruně z reklamy.
flashman (1366)|15.8.2006 17:11
no - teďka sem na Opeře asi tejden a teda .. FF se mi fakt zda lepsi temi pluiginy.
Oera mi tady nezvládá gamepark ;) (nevim jestli to je operou nebo necim jinym) a k stabilite.. Sem ted na dost zasekaném 1.5 Ghz kompu, a tak se mi poprvé seknul FF tak, že potřeboval Reset (nebo vypnout v procesech). ale aby toho nebylo málo, tak se mi potom sekla i Opera, takže kvit kvit.
ad reklama: Jasně že potřebujou peníze, ale tím, když si FF vybloknu rekamu, tak tím přece vyděláváte stejně ne? Leda kdyby to pak firmy chtely kvuli tomu levnejc.. Ale stejne bude mit porat 70% lidí IE tak je to fuk