Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell x51v: Pristup na internet pres kolebku

mmerlin (17)|6.8.2006 21:50
Zdravim,

zajimalo by me, zda je mozne nastavit ActiveSync/PDA tak, aby melo PDA pristup na internet pres PCt, kdyz se vlozi do kolebky. Normalne pouzivam WiFi, ale ne vsude ho mam. Situace vypada takhle:
- PC s pristupem na internet (verejna IP)
- k PC je pripojena kolebka a nainstalovan ActiveSync 4.2
- PDA je Dell Axim x51v, WM5 ROM A12, anglicka verze

Rad bych, aby po vlozeni melo PDA pristup na internet => rano pred odchodem bych proste PDA strcil do kolebky, stahly by se novinky pres RSS, vytah bych ho a sel mohl si pohodlne vsechno precist v autobusu...

Diky za kazdou radu.
Surgical (2364)|7.8.2006 09:35
Zkontroluj, zda je ActiveSync nakonfigurovan k pripojeni na The Internet a dale, zda nemas pristup blokovan firewallem. Na internet jinak pres kolebku pristupujes defaultne, pokud PC internet konektivitu ma....
Docent (1234)|7.8.2006 11:19
[QUOTE="mmerlin"]
- PC s pristupem na internet (verejna IP)
- k PC je pripojena kolebka a nainstalovan ActiveSync 4.2
- PDA je Dell Axim x51v, WM5 ROM A12, anglicka verze[/QUOTE]
Mám stejné vybavení, a normálně to funguje. V ActiveSync mám v nastavení připojení" "Připojení tohoto počítače: Automaticky".
mmerlin (17)|8.8.2006 08:13
ActiveSync jsem zkousel nastavit jak na Automaticky tak na Internet, ale porad nic. Firewall jsem mel nastaveny na Automatic (Norton Personal Firewall), ale zkusil jsem to i na Permit All. Stale nic. Mozna mam neco spatne v PDA? Co se nastavuje v PDA? Jak jsem psal, WiFi funguje OK...

Jo a co to pise v Internet Exploreru kdyz chci na web: The page you are looking for cannot be found due to unknown error 0x80072f78
Docent (1234)|8.8.2006 08:52
Zkus ten firewall shodit úplně... Já mám AVG s firewallem, ActiveSync povolený na veškerou komunikaci a stejně to nechodí, pokud firewall úplně nevypnu :(( .
Kája_oldd (759)|8.8.2006 14:44
Asi to bude znít bláznivě, nicméně jsem slyšel, že to někomu pomohlo, tak když nic nezabere, skus si nainstalovat verzi 4.1
mmerlin (17)|8.8.2006 20:00
Asi zkusim tu 4.1ku protoze shazovat firewall je silenost. I kdyby to fungovalo, tak takhle to 100% provozovat nechci... Dam vedet, jak jsem uspel se 4.1kou..

Edit: tak jsem to jen tak pro zajimavost s tim firewallem zkusil a jak jsem ocekaval - stale nic. Tak jeste tu 4.1ku
mmerlin (17)|8.8.2006 20:10
Ha ha!! Tak jsem to vyresil ;-)

Start => Settings => Connections => USB to PC. Defaultne je zaskrtnute "Enable advanced network functionality". Stacilo vyskrtnout, PDA se najednou znovu naslo v ActiveSyncu a ejhle - uz mi funguje internet ;-)

Takze diky vsecm za rady, treba tohle reseni taky nekomu pomuze..