Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hermes - nepovedeny upgrade systemu

john_ce4you (112)|5.8.2006 07:18
kolegove, prosim o pomoc. vcera jsem se pokusil o upgrade hermese (z testovaci tmobile 1.4.110.1 na HERMIMG_Dopod_1.23.707.1_SHIP.nbh). vypadalo to, ze bude vse jednoduche. postupoval jsem dle tohoto prilozeneho navodu:

How to upgrade your ROM
Please note the existing ROM is English ROM from Dopod for the SE Asia market. I tried this ROM with my Chinese version of Dopod CHT9000 (Traditional Chinese version from Taiwan). If you try to flash it directly you will get a vendor error. Try the following steps:
1. Extract CHT9000_ENG.exe by right click (I use Winrar)
2. Make sure you are connected through ActiveSync.
3. Open ROMUpgradeUT.exe
4. Go through all steps. Eventually you will see your device reset and go into a ROM Flash screen at 0%. You should get an error from the Flash software stating wrong Vendor ID code.
5. Don’t disconnect the device or reset it. Close the Flash software.
6. Click on ROMUpgradeUT.exe again and go through all steps. This time it should start flashing the ROM.
7. That’s it.

az po krok 6 vse probihalo jak melo. po opakovanem startu ROMUpgradeUT.exe se vsak vse opakovalo a ja se ted placam mezi stavem, kdy mi flash spadne (s chybou 262) po nekolikaminutovem viseni ve stavu "flashnuto 0%". chyba 262 je popisovana takto:

ERROR [262] : UPDATE ERROR
This error occurs during the CE ROM code upgrade process.
Solution: If this happens, you can just soft-reset the device and run RUU again. The update process will then continue.
Note: At this stage, the Wince is destroyed; instead, it is in upgrade mode.

po sw resetu se dostanu do znameho tribarevneho modu (kde je napsano herm100 IPL-0.16 a herm100 mfg spl-0.95) a to je vse. vyse uvedene lze nekonecne opakovat. co dal? zrejme neprobehl ani castecny flash, a tak bych chtel doufat, ze bych mel mit moznost udelat hardreset a zustat u puvodni romky, jenomze nevim jak, v tom tribarevnem modu hardreset neudelam. muze mi nekdo poradit? zadnou jinou verzi rom nemam, tuto jsem si stahnul z XDA developers. v tuto chvili jsem bez telefonu a za chvili odjizdim na dovolenou. a cekam hovor, protoze se musim domluvit na odjezdu...
Surgical (2364)|5.8.2006 12:12
Mas pri tom flashovani vyndanou pametovou kartu ze strojku?

Tvuj stav vypada tak, ze puvodni ROMka uz je vymazana a strojek najizdi do bootloaderu, ale novou nemuze kvuli nejake chybe v komunikaci nahrat....
john_ce4you (112)|5.8.2006 15:36
at mam kartu vyndanou ci zandanou, chova se stejne.
ano, stara romka je asi opravdu smazana. jinou verzi nemam, zalohu te puvodni take ne. a problem je, ze hermese tu nikdo nema...
vi nekdo co mam delat?
john_ce4you (112)|7.8.2006 15:25
opravdu nikdo nevi, jak mohu hermese rozbehat? potrebuji zkusit flashnout romku jinou cestou, nez jak popisuji vyse. vim, ze bych se mohl pokusit udelat zalohu romky jineho hermese (pokud budu vedet jak se to dela, muze se o to pokusit kamos v zahranici), tu si zkopirovat na svou kartu a pokusit se o flash. doufam jen, ze karta nemusi byt nejak specialne neformatovana. vite prosim nekdo, jak se toto dela? v diskusi nemohu zadny navod najit. uz tri dny sem bez telefonu a je to desne...
Miloš Strouhal (3997)|7.8.2006 15:32
Co prubnout xda-developers? Tam je mnohonasobne vyssi sance ze ti na to nekdo smysluplne odpovi nez tady..
beecher (9270)|7.8.2006 15:33
Nerku-li, ze jste tak asi 2, co ho tady maji... ;)
Miloš Strouhal (3997)|7.8.2006 15:39
A oba jej jeste ke vsemu udajne maji ve stavu mrtvolnem.. :O
john_ce4you (112)|7.8.2006 16:20
no jo, ale tezko mi asi odpovi na muj dotaz v cestine cesky...
znamena to, ze jsem opravdu uplne v haji a ze muzu hermese zahodit?!
Miloš Strouhal (3997)|7.8.2006 16:46
Co se zeptat anglicky? A pokud je to problem, pozadat nekoho znameho at ti to prelozi.. ;)
john_ce4you (112)|7.8.2006 16:55
no jo no, co k tomu dodat - snad jen podekovat za rady
Miloš Strouhal (3997)|7.8.2006 17:08
Zadne rady jsi od nas nedostal, ale hadej cim to asi bude.. Mluvil o tom beecher..
Losos_ce4you (1147)|7.8.2006 17:58
Jaky mas presne model ? Trion ci neco jineho ? Jeste se take deli na "Herm100" a Herm200" ... nevim presne jaky je mezi nimi rozdil a zda maji shodnou ROM , jestli se ti nahodou nepovedlo tam smahnout spatnou ROM ... pak jedine pockat az se vyda ta "prava" - o pristroj by jsi prijit myslim nemel , take by stalo za to zkusit fleshnout na jinem PC , teoreticky muze byt chyba i v nem ....
john_ce4you (112)|7.8.2006 20:59
tu romku jsem nasel tady:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=57021&highlight=hermes+dopod
pisou tam, ze herm100 s ni chodi. a toho mam ja, s testovaci romkou tmobile, jak pisu vyse. je to stejny stroj, jaky popisoval v prvnich sedesati minutach s... pavel. flash jsem zkousel na jinem pc, ale s naprosto identickym prubehem.
Losos_ce4you (1147)|7.8.2006 21:16
Lidi co to fleshovali taky nekde pisou , ze se nejaka chyba objevi ale ze staci odcvaknout ty chybovou hlasku a znovu pustit instalator , udelej taky HR a zkus to znovu ........ poslali mi dva druhy ROM , ale chodi jen ta stejna co mas ty , ta druha je nejaka nakopnuta . Zkus jeste pro vsechny pripady si stahnout tu ROM znovu z jineho zdroje , at vyloucis i chybu instalatoru atd....
john_ce4you (112)|7.8.2006 21:48
[QUOTE="Losos"] poslali mi dva druhy ROM , ale chodi jen ta stejna co mas ty , ta druha je nejaka nakopnuta....[/QUOTE]
tak ted ti nerozumim. to mi davas nejaky priklad, nebo mluvis o me romce?!?!
kazdopadne ji nemam kde jinde stahnout. nakopnuta ale snad nebude. je to v rar archivu, kterej sem stahnul, rozbalil, exac spustil. a hlavne - jinejm lidem to zrejme chodi...
v tuto chvili by mi uplne stacilo, kdybych umel udelat zahohu romky na kartu na jinem hermesu a pak ji mohl natahnout do sveho. to se prece pravdepodobne dela na kazdem wince zarizeni stejne. zrejme to i mnozi z vas delali. fakt se tu nenajde nikdo, kdo by mi rekl jak na to?
Surgical (2364)|7.8.2006 21:51
No potiz je v tom, ze ona procedura zalohy puvodni ROM byva velmi specificka procedura, ktera u kazdeho zarizeni muze probihat jinak a za pomoci jinych nastroju...neni na to univerzalni navod.
john_ce4you (112)|19.8.2006 18:32
takze vyreseno, hermes je opet v provozu! pokud se nejaky majitel predprodukcniho kousku stejne jako ja pokusi o flash romky finalniho produktu a tim si svuj stroj uvede do stavu trvaleho bootloaderu, neni treba veset hlavu. po 14ti dnech vyreseno s pomoci xda developers:

1. If your device is stuck in bootloader mode, go to step 3, otherwise go to step 2
2. To enter the bootloader (tri-color screen) hold side OK and POWER buttons together and reset with stylus
3. Disable ActiveSync: connections -- settings -- uncheck "Allow USB Connections"
4. Remove the battery, put it back in, connect the USB cable, power on the unit (this should allow the USB port to be opened again)
5. Wait a minute or two, if you get a message that device cannot be recognized just close and ignore it
6. Open mtty.exe and select "USB" from the dialog box, then hit Ok.
7. You should see a white screen, hit enter and you should see a prompt like this: "USB>"
8. Type set 14 0 (do not copy and paste!!!)
9. Soft reset with stylus
10. Original OS ROM and radio version should be back and OS functional, the unit isn't a BRICK anymore!

pozor! prikaz "set" ma byt opravdu malymi pismeny a ne jak je na xda developers uveden velkymi (nastesti je ale milos strouhal natolik zkuseny flasher, ze ho to okamzite napadlo)!