Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 17 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 244

Téma: Velká recenze zařízení T-Mobile MDA II

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Po poněkud rozpačitém začátku se zdá, že společnost T-Mobile začíná oblasti Pocket PC věnovat tolik pozornost, kolik si zaslouží. Již hodně vody uběhlo od chvíle, kdy uvedli první MDA, a za těch přibližně 13 měsíců se toho hodně změnilo. A je nutné už na úvod uvést, že ačkoliv jsem měl k otestování předprodukční model, MDA II mě jednoduše uchvátilo. Elegantní vzhled, vynikající parametry a neuvěřitelně bohatá nabídka bonusových aplikací přímo v ROMce dělají z MDA II zařízení snů! Přečtěte si celý článek

[IMG]/img/hardware/main_large/0000000154.jpg[/IMG]

Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Děkuji za váš článek. Je opravdu rozsáhlý, určitě rozsáhlejší než informace publikované na jiných serverech včetně Mobilu a MobilManie. Nicméně recenze to skutečně není a to je škoda. Spíše se jená o popis funkčnosti a to zdaleka ne kompletní. Uvedu zde co a proč mi v článku chybí a co si myslím, že by jste tam po týdením používání napsat asi měl. Jedná se hlavně o popis telefonních funkcí.

O MDA II jistě uvažuje řada lidí, kteří mají a používají telefon a i PDA samostatně. Já mám např T-68 a iPaq 3630. Vím dobře jak obě zařízení spolupracují a tuším jaké výhody přinese spojení do jednoho. Přesto že se považuji za technického hračičku, nedokáži ale odhadnout jak bude MDA II fungovat jako "primární telefon".

1) Jak se z toho telefonuje? To jako musím vyndat stylus, najít a spustit aplikaci Telefon, pak vytukat cislo a odeslat? To ne mi nějak nezdá.
    2) Jak rychlý je přístup k posledně volaným, přijatým a zmeškaným číslům?
    3) Jak se rychle mění vyzváněcí profily?
    4) Jak se rychle hledá v seznamu?
    5) Má telefon svůj seznam, nebo používá Outlook?
    6) Co když mi někdo pošle Vizitku pomocí SMS? Pozná to telefon a uloží nový kontakt?
    7) Jak se pracuje se SIM Toolkitem?
    8) Tá se MDA II ovládat jednou rukou jako každý normální telefon?
    9) Zařízení má řádově méně obládacích prvků než normální telefon. Dokonce i P800 a P900 jsou na tom lépe. Jak to omezuje práci a hlavně telefonování? Jak se mačkají číslícka na displeji prstem?
    10) Jak se zamykají klávesy a displej proti nechtěnému stisku?
    11) Jak se telefon přepíná na hlasitý?
    12) Pokud poslouchám MP3 a přijmu hovor, stopne se přehrávání hudby? Nebo musi hledat Player a vypínat ho ručně? Zapne se potom zase přehrávání?
    13) Más smysl o MDA II uvažovat jako o primárním či dokonce jediném telefonu? Je to jen pěkná hračka, nebo se to dá i normálně používat aniž by mne to moc omezovalo?
    14) Je příslušenství MDA / XDA kompatibilní s MDA II?

... a tak dále. Tohle jsou asi otázky na které bud ehledat odpovědi snad každý kdo o tomto zařízení uvažuje. Myslím, že jde o poměrně zásadní věci, protože ikdyž budou odpovědi uspokojivé, i tak je zařízení na hranici normální použitelnosti. Pokud ale nejdou přepínat profily, nelze zamknout klávesnici a displej a podobně, tak je jedná o naprosto nepoužitelnou hračku. Pak bude muset zákazník šáhnout spíše po P900, která je více telefonem ale zase o to méně PDA.

Mohlo by se zát, že můj postoj k MDA II je nepochopitelně negativní. Omyl. Mám už dva měsíce tady v zásuvce připravené peníze a stále přemýšlím, proč výrobcům trvalo tolik let, než vyrobili něco co je tak blízko mým požadavkům (které jak vím sdílím s mnoha dalšímí). Zároveň se ale musím ptát, zda to není těm požadavkům stále ještě příliš vzdáleno.

Registrace
    Aug 2000

Ja naopak velice dekuji za vas komentar! I kdyz me jako asi kazdeho pochvalne komentare od mych ctenaru velice tesi, preci jen jsem byl trochu nervozni z toho, ze se zatim u zadne recenze neobjevilo neco podobneho, co jste napsal vy. Nemam patent na rozum, a jiny uhel pohledu na danou problematiku jen uvitam.

Nejdrive trochu obecne - jsem clovek technickeho zamereni i mysleni. Nejradeji mam veci, ktere jsou zmeri, zvazit, vyfotit... Cim mene subjektivnich informaci, tim lepe. Ja si samozrejme behem testovani vytvorim na zarizeni vlastni nazor, nektere veci se mi libi vice, nektere mene, proste klasika. Ovsem existuje nekolik duvodu, proc do recenze techto osobnich nazoru vkladam jen relativne malo.

Idealni pripad, na kterem to muzu popsat, je vase otazka cislo 13 - "Más smysl o MDA II uvažovat jako o primárním či dokonce jediném telefonu?" No to prece nemuzu v obecne rovine s klidnym svedomim rict O MDA II jsem se bavil s celkem 4 lidmi, kteri MDA nejaky cas pouzivali, a na tuto otazku jsem dostal 4 ruzne odpovedi. Jinou odpoved jsem dostal od technika, obchodnika, manazera ci programatora, a verim tomu, ze zeptat se 3 obchodniku, tak dostanu zase tri odpovedi. Ja muzu maximalne napsat, ze pro cloveka typu Pavel Koza (technik, technicka hracicka, stredne intenzivni pouzivani telefonu atp.) je s nejvetsi pravdepodobnosti MDA plnohodnotna nahrada za telefon a PDA, ale bulvarni vety typu "Zahodte telefony, prichazi MDA II" ode mne necekejte... Nehlede na to, ze u vsech recenzi na Mobilu, Mobilmanii a dalsich, kde se autor nad necim subjektivne rozplyva, je plno komentaru typu "Pekne PR", "Kolik vam za tu recenzi dali" a podobne, coz neni zrovna muj cil. A nakonec - ce4you delam ve volnem case, tak i kdyz mam fyzicky zarizeni pujcene tyden, tak se mu rozhodne nemuzu venovat plnych 168 hodin, a to preci jen neni dlouhodobe testovani...

Pokud to tedy shrnu - ja se snazim podat maximum objektivnich informaci, na jejiz zaklade by se mel ctenar sam rozhodnout. Pokud bude zajem, tak samozrejme muzu pripojit i odstavec "osobni zkusenosti", jen mam obavu, ze to je velice dvousecna zbran. Nejen proto, ze si zive dovedu predstavit zklamani cloveka, ktery si na ce4you precte me nadsene osobni zkusenosti, utrati spoustu penez, ale nakonec splace nad vydelkem, protoze ON je proste jiny...

Ale ted konkretne. Bohuzel MDA II uz nemam u sebe, tak pisu po pameti, ale snad se nikde nespletu:

1. Je nekolik zpusobu, aplikace se spusti bud ikonkou, nebo stiskem zelneho tlacitka, pak bud vytukate (prstem, stylem) cislo, nebo vyberete ze seznamu volanych x prijatych x zmeskanych hovoru, a nebo vyberete z kontaktu. MDA II samozrejme umi i zrychlenou volbu a volat na cisla na SIMce.

2. Stisk zeleneho telefonu a pak jedno tapnuti na tlacitko.

3. Nevimops: Tuto vec nepouzivam, ale mam POCIT, ze profily klasickeho typu jako ma Nokie ci Ericsson MDA II nema...

4. Velice rychle, kdyz napisete "M", tak to zobrazi vsechny zaznamy, kde jmeno ci prijmeni zacina "M" atd...

5. Pouziva Outlook (dalsi seznam je IMHO i diky synchronizaci s desktopem nesmysl). Samozrejme pouziva i zaznamy na SIM.

6. Nevim, nezkousel jsem...

7. Stejne jako na klasickem telefonu, akorat misto rolovani na pozadovanou volbu na ni tapnete.

8. Aha, tady bude asi hlavni problem - MDA II NENI NORMALNI TELEFON, a ani to nepredstira. Je to PDA s integrovanymi GSM/GPRS sluzbami. Pokud chcete telefon, zamerte se na Smartphony. Samozrejme se pri trose cviku zakladni veci jednou rukou udelat daji, ale to myslite trebas tak, ze jedete autem a vy behem rizeni jednou rukou pisete SMS ci vybirate ze seznamu cislo, kam budete volat, tak to je temer nemozne. Nebo alespon vyrazne komplikovanejsi, nez na klasickem telefonu s ciselnikem. Navic je diky ovladacim prvkum umistenym hodne dole i trochu riskantni drzet MDA II jen jednou rukou.

9. Opet naprosto nezodpoveditelna otazka Ja nikdy zadne jog-dialy a posuvniky nepouzival, takze mi to vubec nechybi. Pokud je nekdo zvykly kuprikladu ze starsich Sonaku ovladat cely telefon jenom palcem, tak to samozrejme bude zklamany.

10. Nastavite si, jestli se MDA bude zapinat stiskem libovolne klavesy, nebo jenom tlacitkem Zapnout. Kouknete sem

11. Podrzenim zeleneho telefonu behem hovoru.

12. Urcite se automaticky ztlumi, ale jestli se opet zapne po ukonceni hovoru, to si z hlavy tvrdit netroufnu, nepamatuji se.

13. No, uz jsem odpovedel MDA 1 jsem pouzival pul roku, kdyby se nerozbilo, pouzivam dal. A MDA II je minimalne o tridu lepsi. Ovsem znovu opakuji - na tak zasadni otazku si skutecne musite na zaklade vsech moznych informaci odpovedet sam. Ja se zkusim nastinit jen par problemu, se kterymi se uzivatele potykaji, vetsinou se vsak jedna o problemy "by design".

- MDA II je velke, vyrazne vetsi nez vetsina telefonu
    - je to drahe na to nosit ho nekam do "nebezpecnejsich" mist Myslim tim trebas to, ze kdyz jdu na "celonocni parbu" a nevim, kdy a jak dorazim domu, tak je velky risk brat si s sebou MDA II - maly levny telefon nutnosti
    - pri skutecne intenzivnim pouzivani MDA a zaroven telefonovani muze byt problem s vydrzi na baterie, extended baterka nebo alespon nahradni asi nutnosti

...a tak by se dalo pokracovat, MDA II neni odolne proti vode a ja nevim co vsechno. Proste a jasne, na tuto otazku neodpovim

14. Nevim, zkusim zjistit.

Tot asi vse. Pokud mate dalsi dotazy, pokusim se zodpovedet podle sveho vedomi a svedomi, pripadne jsou tu i dalsi lidi, co MDA II znaji Ovsem konkretne ve vasem pripade si myslim, ze MDA II jako "PDA s telefonem" nakonec uplne vyhovovat nebude...

P.S. Jenom pro zajimavost - podrobny manual v PDF ma 50MB a 200 stranek:O Nevim, jestli je verejny - zeptam se -, a pokud ano, dal bych ho kdyztak na web...

Nováček
    Registrace
    Dec 2003

Dobry den,
    po precteni nekolika recenzi na Internetu jsem se rozhodl resit sve pripojeni na internet pres GPRS. Dalsi volbou bylo MDA II. Mi kolegove v praci pouzivaji Treo pro pripojeni a administraci linuxovych serveru. Rad bych mel take moznost rychle upravovat problemy na serveru.
    Bohuzel MDA nema klavesnici a moc rad bych ji dokoupil. Mate informace o moznosti pouziti existujicich produktu na internetu?
    Vsude pisou, ze jsou pouzitelne pro PDA ale zda primo pro MDA II to uz ne. Napriklad jsem nalezl: http://www.proporta.com/detail.asp?id=441 . SIce jeste nevim zda se prodava v CR ale nejdrive bych rad vedel zda neni nejaka original klavesnicka k MDA.

Ondra42

Registrace
    Aug 2000

Moznosti klavesnice jsou v principu dve - bud se vyuzije datovy konektor zarizeni ktery je vetsinou u kazdeho zarizeni jiny (maximalne u stejne rady, zalezi pripad od pripadu), a nebo se vyuzije nejaky bezdratovy zpusob prenosu dat (infra, pripadne Bluetooth). Tak jako tak potrebujete vetsinou ovladac, ten je bud pouze pro konkretni zarizeni, pripadne pro urcitou verzi OS.

Primo pro MDA II by se mela delat jak rozkladaci klavesnice (130EURO), tak i mala nasuvna (80EURO). Ceny jsou prevzaty z T-Mobile.de.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    P.S. Jenom pro zajimavost - podrobny manual v PDF ma 50MB a 200 stranek:O Nevim, jestli je verejny - zeptam se -, a pokud ano, dal bych ho kdyztak na web...
    Velice uvažuji o koupení, ale rád bych si přečetl tento podrobný manuál. Chtěl bych se proto zeptat zda je veřejný a zda se dá někde stáhnout. Děkuji.

Registrace
    Aug 2000

Byl jsem pozadan spolecnosti T-Mobile, abych s tim uverejnenim pockal az do chvile, kdy bude MDA II oficialne uvedeno na trh v CR... Takze prosim o strpeni

Registrace
    Aug 2000

Zkusil jsem se opet zeptat, pokud se neco dozvim, rad se podelim. A ohledne vedomosti lidi z prodejen - ze zkusenosti (a i z osobniho priznani na Invexu) jsou lide na prodejnach o novinkach informovani velice zalostne, casto jsou novinkou prekvapeni ve stejnou chvili jako zakaznik...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Jirpos
    Neví někdo, kdy se konečně objeví MDA2 v obchodech ?? Navštívil jsem asi 4 značkové obchody T-mobile a nikde přesný datum neznají a 24.prosinec se rychle blíží.
    ... aniz bych chtel zachazet do podrobnosti tak jen uvedu, ze zdrzeni neni zavineno T-mobile CZ ale je na strane vyrobce.

PavelR.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Právě jsem se na těchto stránkách serveru Mobilmania.cz dočetl, že by měl v brzké době dodávat MDA II také Eurotel.

Můžete zjistit zda je tato informace pravdivá či nikoliv?

Předem díky

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Nuz, myslim ze toto zariadenia si ma ziskalo... Zrejme konecne bude ten spravny cas na upgrade... Nech ho chytim ako ho chytim, nech skusim co skusim... zatial mi vsetko vyhovuje... malicke, pjeknucke... rychlucke... (holt, porovnavam sice len s HP690 a iPAQ3630 ) ale uz viem ze ho chcem... asi ho nepustim a nedam z ruk a chcem... a nielen na hrajkanie sa... ale vlastny...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

skusim doplnit nejake "vysledky testov"...

3) Jak se rychle mění vyzváněcí profily?
    vyzvanacie profily osm nejako nenasiel (manual nemam, mam tu len HW, takze zial, nemam to kde pozriet...)

6) Co když mi někdo pošle Vizitku pomocí SMS? Pozná to telefon a uloží nový kontakt?
    Vizitka zo SE T300 prisla len ako text, nie ako vizitka, cez IR prisla v poriadku ako vizitka ktoru chcel ulozit...

12) Pokud poslouchám MP3 a přijmu hovor, stopne se přehrávání hudby? Nebo musi hledat Player a vypínat ho ručně? Zapne se potom zase přehrávání?
    Inu aplikaciu nez Win Media Player som neskusal, ale tato sa po prijati hovoru pauzne a po skonceni hovoru ju staci odpauzovat...

14) Je příslušenství MDA / XDA kompatibilní s MDA II?
    Co sa tyka prislusenstva vseobecne neviem, ale viem ze konektorovo by mali byt obe zariadenia rovnake, nakolko cradle z MDA funguje na MDA II (aj nabijanie, sync, aj prepalovanie ROMky...) akurat rozmerovo je ta koliska trosku "tesnejsia", ale ked inu nedali

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Aktuální informace o zahájení prodeje !!!!!
    Všichni víme, že náš milovaný "Pekáč" neustále protahuje termín zahájení prodeje MDA II. Nejdříve to měl být listopad, pak 1.12.2003 (což vypadalo seriózně). Prvního ale přišli s tím, že to bude až v druhé polovině prosince. Vánoce se blíží a konec daňového roku teké a tak již od začátku prosince důsledně, minimálně jednou denně včetně víkendů, volám na infolinku (proč taky ne, když to platí němčouři) kdy už to jako bude. Odpověd se vždy vzácně shodovala s informací na webových stránkách operátora: "V druhé polovině prosince."

Dnes ale došlo k zásadnímu průlomu. Milá slečna na infolince mi něžným hláskem sdělila, že: "Prodej MDA II bude zahájen začátkem ledna."

Chápu, že jsem jen sprostej zákazník odněkud z východu, z bývalé ruské svazové republiky, a že žádný skvělý žlutokravatový a modrokošilový manager velikého a úžasného nadnárodního koncernu jako je T-mobile, by si o mne neopřel ani bicykl, přesto mne ale dokáže opravu pořádně vytočit když ze mne někdo dělá blbce.

Možná by bylo nejjednodušší pro obě strany, kdyby v Peegasu přiznali, že jsou idioti, a že tomu nerozuměji. Já bych to velkorise pochopil, zařízení bych si koupil jako polotovar a doprogramoval si vše s čím ti ubožáci nemůžou hnout.

Opravdu bych se nedivil, kdyby s XDA přišel dříve Eurotel. Ten slíbil leden a pokud vím, tak svým zákazníkům nelže.

A já blbec důvěřivej jsem si aktivival od prosince GPRS nonstop, abych pak nemusel den čekat na aktivaci....

Možná by bylo rozumné, kdyby Pekáč laskavě sdělil kde je problém, nebo aby se třeba dokonce omluvil. Na jejich datumy už pomalu přestávám být zvědavej.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

No Eurotel dokonce podle svych stranek prestal prodavat DataPhone (XDA 1).

Kazdopadne bych vam rad sdelil, ze rok pouzivam Eurotel Dataphone a skusenosti s nim jsou naprosto otresne!!!

Cele zarizeni funguje tak nejak ve vlnach. Nekdy funguje bez problemu, jindy zlobi. A jak?

Treba mi prijde SMS, odesilatel ji ma oznacenou jako dorucenou, jenze me se kousne cele zarizeni. Zjistim to az v momentu, kdy ho zapnu, protoze vidim bootovaci okno. Cili celou dobu sem neodstupny.
    Sam nevim o kolik SMSsek sem jiz prisel.

Posilani SMSek je taky sazka do loterie, rekl bych 50% na 50%. Nikdy nevim, jestli SMS skutecne odesla nebo ne, i kdyz ji najdu v Sent Items.

Stejny problem je s telefonovanim. Bud sem nedostupny, nebo se proste nedozvim, ze me nekdo volal. V prvnim pripade po rebootvani zarizeni alespon prijde SMS, ze jsem zmeskal hovory.

Nekdy nejde hovor vubec prijmout. Mackam zbesile jak debil klavesy a nic.
    Nekdy zase nejde polozit a tak operatorovi naskakuji penize, protoze nejsem hovor schopen ukoncit.
    Pomuze az restart zarizeni.

Pokud se domnivate, ze pomuze nova verze ROM, tak to nepomuze. Skusil sem jich nekolik. Eurotel navic povazuje update ROM naprosto nesmyslne za neopravneni zasah do zarizeni, takze kvuli kazde ROM musite bezet do servisu.

Nejsem sam, kdo ma s XDA (MDA) problemy. Jen tady se to resilo nekolikrat.
    A protoze servis pro tyhle zarizeni jak pro T-Mobile, tak pro Eurotel dela GSMobil servis, predpokladam, ze ho bude delat i pro MDAII.

Doufam, ze MDAII uz takove problemy mit nebude, ale presne pred rokem sem takhle cekal na DataPhone a tem mam kram, z kteryho se neda poradne telefonovat.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Vztlak
    Aktuální informace o zahájení prodeje !!!!!
    Všichni víme, že náš milovaný "Pekáč" neustále protahuje termín zahájení prodeje MDA II. Nejdříve to měl být listopad, pak 1.12.2003 (což vypadalo seriózně). Prvního ale přišli s tím, že to bude až v druhé polovině prosince. Vánoce se blíží a konec daňového roku teké a tak již od začátku prosince důsledně, minimálně jednou denně včetně víkendů, volám na infolinku (proč taky ne, když to platí němčouři) kdy už to jako bude. Odpověd se vždy vzácně shodovala s informací na webových stránkách operátora: "V druhé polovině prosince."

Dnes ale došlo k zásadnímu průlomu. Milá slečna na infolince mi něžným hláskem sdělila, že: "Prodej MDA II bude zahájen začátkem ledna."

Chápu, že jsem jen sprostej zákazník odněkud z východu, z bývalé ruské svazové republiky, a že žádný skvělý žlutokravatový a modrokošilový manager velikého a úžasného nadnárodního koncernu jako je T-mobile, by si o mne neopřel ani bicykl, přesto mne ale dokáže opravu pořádně vytočit když ze mne někdo dělá blbce.

Možná by bylo nejjednodušší pro obě strany, kdyby v Peegasu přiznali, že jsou idioti, a že tomu nerozuměji. Já bych to velkorise pochopil, zařízení bych si koupil jako polotovar a doprogramoval si vše s čím ti ubožáci nemůžou hnout.

Opravdu bych se nedivil, kdyby s XDA přišel dříve Eurotel. Ten slíbil leden a pokud vím, tak svým zákazníkům nelže.

A já blbec důvěřivej jsem si aktivival od prosince GPRS nonstop, abych pak nemusel den čekat na aktivaci....

Možná by bylo rozumné, kdyby Pekáč laskavě sdělil kde je problém, nebo aby se třeba dokonce omluvil. Na jejich datumy už pomalu přestávám být zvědavej.
    Nechci se poustet do zadnych velkych polemik ohledne Vaseho prispevku, se kterym nesouhlasim - tj. znam okolnosti ohledne zrdzeni MDA2 (viz moje kratka zminka o nekolik prispevku vyse). Patrne kdybych je neznal byl bych rovnez nastvany ale asi bych reagoval ponekud vybranejsim zpusobem.

PavelR.

Strana 1 z 17 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velká recenze zařízení T-Mobile MDA Compact
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 87
    Poslední příspěvek: 24-04-2006, 14:26
  2. Velká recenze zařízení Acer n35
    Od Pavel Koza v sekci Acer
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 09-03-2006, 18:57