Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 17 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 244

Téma: Velká recenze zařízení T-Mobile MDA II

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Ke stabilitě MDA:
    Na MDA i XDA jsem slyšel spoustu výtek. Nevěřím ale, že se stabilita přístrojů mezi sebou rapidně lišila. Možná mají jiné plasty a trochu odlišné bonusové programy, ale v zásadě jsou to shodná zařízení.

Myslím si, že MDA II, je technologicky natolik dál, že většina problémů již byla odstraněna. Recenzent zde na ce4you testoval zařízení jak tvrdí 14 dní a o žádném zásadním problému se nezmínil. A to měl přeprodukční verzi. Za tu dobu by se ty nejhorší chyby musely, při intenzivním užívání, nutně projevit. Pokud byla tedy recenze objektivní (a o tom zatím nepochybuji), tak snad budeme ušetřeni toho nejhoršího.

Navíc má MDA II řadu vlastností, které MDA citelně chyběli (BT, SDIO, ...), takže užitná hodnota bute nutně vyšší.

K obhajobě Pekáče:
    Myslím, že si zásadně nerozumíme. Pokud jde o uvedení 3310 nebo jiné pitomosti pro široké davy, tak si může marketingové oddělení hrát s datumy dle libosti a oblbovat masy. MDA II je ale určena pro trochu jinou cílovou skupinu a určitě jich neprodají tolik. Nechceme se vnucovat, můžeme jít ke konkurenci, ale pokud o tuto cílocou skupinu u Paegasu opravdu stojí, možná by se tam někdo mohl zamyslet nad tím, jestli by nebylo v tomto případě vhodné praktikovat poněkud odlišný přístup.
    Je sice moc pěkné, že se vy tváříte tajemně a že víte co je příčinou zdržení. Gratuluji vám. Možná by to ale chtělo, aby se Pekáč obtěžoval sdělit to také nám. Tedy pokud je v tom skutečně nevinně. Kdyby řekli: "hele kluci zdrží se to protože máme problémy s lokalizací", tak vim že to nebude trvat dlouho. No a kdyby řekli: "pánové, padá nám OS, protože Mkrvo$oft má v kernelu nesmyslný omezení současných procesů na 32 a zatim nikdo nepřišel na to jak to rychle opatchovat", tak vím, že to bude trvat měsíce a jdu si koupit LooXe 610.
    Ale to oni ne. Furt jenom opakují "zítra, zítra, zítra, zítra, zítra, zítra, zítra, zítra, zítra, zítra, .... a furt nic". To je to co mne štve a co považuji za neomluvitelné.

Kdyby se ke mě takhle choval některý z mých obchodních partnerů, tak by "zítra" řekl dvakrát a pak by už bral schody po třech. Ale od Pekáče si to praděpodobně budeme muset nechat líbit, že?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Pro Vztlak:

... ja se opravdu nechci v teto zalezitosti poustet do zadnych dlouhych diskuzi - takze z me strany jiz jen ukonceni:

Samozrejme chapu vasi netrpelivost, nicmene jsem citil potrebu ze zastat T-mobilu a to vzhledem k vami pouzitym "jadrnym" vyrazum, ktere jsem pokladal za zbytecne prehnane. Navic jsem v nekterem ze svych prispevku jasne napsal, ze zdrzeni je zapricineno vyrobcem. Jakekoliv dalsi informace ode mne prosim necekejte - to neni tajemnost, ale jen pouha slusnost nepoustet ven neco, k cemu nemam opravneni. Vzhledem k tomu, ze pro T-mobile pripravujeme lokalizaci prave pro MDA2 (mimochodem ta byla hotova jiz na Invex a neni tudiz pricinou zdrzeni) jiste uznate, ze musim a predevsim chci byt v techto vecech korektni. Navrhuji tuto diskuzi ukoncit s tim, ze mate pravdu v tom, ze to neustale odkladani je velmi neprijemne a spise se sousredit na zarizeni samotne. Mimochodem ta zalezitost s 32 procesy neni az tak horka, viz muj prispevek zde.

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Nechci aby to vypadalo, ze chci mít posledni slovo a slibuji, že se tentokrat vyhnu ironickym poznamkám na účet společnosti T-mobile, které by jistě kdokoli dokázal napsat určitě jadrněji. :-) Rád bych ale doplnil docela důležitou informaci, která lecos osvětlí: Na stránkách www.t-mobile.de si v sekci Shop můžete MDA II již minimáně měsíc normálně koupit. Je sice v německé lokalizaci a nelze ji objednat do ČR (pochopitelně), ale nikde v textu jsem nenašel jedinou zmínku o tom, že by nebyly skladem, nebo že by šlo pouze o "předobjednávku". Jinými slovy německý T-mobile MDA II normálně prodává.

A já se ptám: Jaké může mít asi výrobce problémy, když se MDA evidentně v Německu prodává? Že by nestíhal výrobu? Ale v Německu jsou. Když tedy není problém s naší lokalizací, tak poslední varianta která mne napadá je, že se u nás neprodávají, aby jich byl v Německu dostatek na předvánoční trh. Nevím sice kolik má T-mobile u výrobce objednáno kusů a v jakých termínech, či za jakých podmínek, ale to že zboží v jedné "pobočce" je a v duhé není nepovažuji za problém výrobce! Je to problém toho, jak T-mobile distribuje to co má k dispozici.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Taky si nechci vynucovat pravo posledniho slova a rovnez jen dodam jednu nebo dve vety :-)

... ano a dokonce jej prodavaji i jini operatori/distributori v nekolika dalsich zemich. Po uvedeni MDA2 na trh v CR doporucuji porovnat verze ROM techto jiz vypustenych zarizeni a verze MDA2 zde v CR. Rozdil mezi touto prvni ostrou a posledni ROM, kterou HTC vypotilo v poslednich dnech je to, co jsem mel na mysli. Tot vse, preji hezky vikend :-)

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Nesouvisi to zdržení náhodou nějak s upgradem verze 4.20.0 na rom 1.60 ??

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Dobrý večer /ráno/.
    Přečetl jsem si vše, co se zde přečíst dalo a rozhodl jsem se přispět se svou trochou zkušeností s MDA, a to z pozice laika, technického amatéra s fonetickou znalostí počítařové angličtiny.
    MDA I jsem si koupil úplnou náhodou. V červenci t.r. jsem ve chvilce čekání na klienta vlezl do prodejny TM a koukal, co zajímavého tam mají. Vlastním NTB, jakožto jediné zařízení pro práci doma i na cestách, ke kterému jsem si pro mobilní komunikaci koupil NOKII D211.Bohužel, fungovala jen tři měsíce. Po pádu Windows (neobvyklé) již odmítala s NTB fungovat. Chvíli jsem trápil prodejce, následně středisko datových služeb TM, ovšem nic platné. Proto, když mi v obchodě nabídli MDA, na kterém dle slov prodejce je možné nejen přijímat a posílat Email, ale i surfovat po NETu, dluho jsem neváhal a MDA koupil. Teprve doma a následně v dalších týdnech jsem zjistil, jak fantastickou věc jsem si koupil.
    Během jediného měsíce jsem se stal fanouškem, ale i otrokem, tohoto zařízení. Skoupil jsem všechny příručky, co byly na trhu a stáhnul a vyzkoušel skoro vše, co kde bylo možné stáhnout. Co se týče vlastního SW - prostě paráda, i když jsem dlouho nemohl oželet ztrátu přístupu do banky poté, co jsem odstavil předchozí MT. Zato jsem získal okamžitý přístup k emailové poště a plný internet. Výborné. Jste nuceni několikrát za den přejet v Praze Nuselský most? Existuje několik webových kamer (a nejen Nuseláku), takže se za pár vteřin dozvíte, jak to na mostě vypadá a můžete si upravit časový harmonogram, nebo prostě jet jinudy.
    Spoustu SW jsem ocenil: SeedClean, Acrobat Reader, WORD, ECEL, Pocket TV, Storage Tools a nesmím zapomenout na hordu her, z nichž jsem nakonec zůstal u oblíbených pasiáns. A protože hodně cestuji a často přespávám mimo domov, tahám sebou spousty fotek a tuny hudby v MP3 (to by člověk neveřil, co vše a v rozumné kvalitě se vejde na 256MB SD).
    Ale. A teď začnu hanit. Nevěřili byste, kolik www stránek, zaměřených na PDA nemá verzi pro tato zařízení. Divné že?
    Ale dál. Co se týče zkušeností z běžného provozu: nevím jak komu, ale mně vydrží baterka sotva jeden den. Vadu na kráse - identifikace SMS jsem vyřešil instalací utilitky, která to zvládá. Se stabilitou systému jsem spokojen. Musím férově přiznat, že mi občas MDA odmítá vytočit číslo, takže musím volat někdy i v řádu desítek pokusů, ovšem chyba může být i na straně sítě (jednoznačná identifikace problému je mimo moje možnosti). Celý obsah paměti pravidelně (minimálně 1x týdně) zálohuji na SD kartu, takže jsem nikdy neutrpěl ztrátu např. SMS. Co mi vadí je, že nejde (možná jde, ale já toi neumím) zálohovat např. jen telefonní seznam. Dále mi vadí, že nelze mazat hromadně např. jen odchozí hovory, ale pokyn "smazat všechny hovory" opravdu smaže všechny hovory. Totéž se týká SMS i emailových zpráv. Tady je ale možnost vytvořit si složku např. ARCHIV a sem přesunovat vše, co si potřebujete uložit. Následné smazání zpráv tuto složku vynechá. Jednoduché, účinné.
    Co mi ale hodně vadí je nutnost ovládání perem. Hodně cestuji autem po republice a tak bych ocenil, kdyby někdo vymyslel utilitku, která by dočasně zvětšila písmo (řádky) v telefonním seznamu, event. u SMS, zejména u předdefinovaných zpráv. Jak příjemné by bylo, v okamžiku, kdy poskakujete v zácpě, jedním prstem vlézt do SMS, vybrat ze seznamu příjemce, vložit předepsanou zprávu: mám zpoždění, budu za ... a jedním prstíčkem odeslat. Přiznám se , že přesně tohle jsem ořekával od SW S..Plus! for Phone Editor o tvůrců z Táborské ulice, ale asi jsem špatně pochopil recenzi, protože koupí tohoto jsem nic nezískal. Ale abych jen nehanil, získal jsem zde spoustu dalších vymožeností:
    1. Dokonalé pouzdro. Bohužel to originální se velmi záhy ukázalo jako naprosto nepoužitelné. Během měsíce se mi několikrát stalo (zejména při zavazování bot, kdy se člověk musí ohnout), že se originální klip uvolnil a telefon letěl na zem (naštěstí vždy přežil). Po výměně pouzdra se mi již nic podobného nestalo.
    2. GPS. vynikající hračka, kterou jsem již několikrát ocenil v praxi. Vybavil jsem se SW RoutePlaner a následně CityMaps a výsledek: úžasné, aneb jak nezabloudit doma i v cizině (krásně se o tomto rozepsal Jan Kraus v jednom Týdnu). Díky GPS jsem našel cestu domů v Drážďanech, nebo procestoval Sicílii. A už vůbec nemluvím o mapě ČR, která je až na dílčí obchvaty dokonalá /ještě že se u nás staví tak pomalu, nezestárne ((. Bohužel ale neobsahuje Prahu a tak jsem musel sáhnout po domácím produktu: PocketKIM. A zde asi budu znovu hanit. Vůbec jsem s koupí nebyl spokojen. Mapa Prahy dobrý, dokonalý, dostačující. Mapa ČR hóóódně zaostává za TOMem. Chybí dost menších silniček (aspoň u nás na Vysočině). A to ovládání: hrůza. Dodnes nejsem schopen vstřebat systém zadávání trasy od někud někam. Možná by se měl tvůrce inspirovat u konkurence. Možná má někdo jiný názor, možná jsem neobjevil všechny utajené funkce, ale chybí mi jednoduchý čudlík: TRASA - odkud - kam - přes - nejkratší/nejrychlejší a hotovo. Ale abych jen nekritizoval, výhoda proti TOMovi je, že jste dostatečně včas informováni na odbočku a v případě, že ji ignorujete, program trasu upraví. A ještě něco, po instalaci PocketKIMu mi přestala fungovat GPSka v TOMovi. Asi se nesnesou, takže když chci jet podle TOMa, musím KIMa odisntalovat.
    3. Držák do auta. Ale ouha, MDA z něj padá. Takže jsem jej nejprve umístil do takřka vodorovné polohy a když i přesto vypadl, přišel na řadu nůž a celý problém vyřešil zářez do molitanu.
    Tolik mé zkušenosti s půlročním soužitím s MDA. Nebudu skrývat, že i přes dílčí nedostatky a neúspěchy jsem "chycenej" a tak už od půlky října vyhlížím mladšího bratra (a nadávám na operátora, proč to tak dlouho trvá). Kupodivu, přestože VZTLAK již v pátek dostal informaci, že MDAII bude až v lednu, mně ještě v sobotu večer operátorka tvrdila, že to bude ve druhé půlce prosince (i když, leden je možná ještě pořád druhá půlka prosince). Takže trpím nervozitou jako spousta dalších, láteřím na TM, ale přitom se těším zejména na 64000 barev a SIM Toolkit a doufám, že nebudu muset měnit GPS (SD karty tam jdou, i když informace od TM byly jeden čas značně nicneříkající: karta PLUG-IN, takže jsem měl obavy co s nimi).
    No, chaoticky jsem popsal svůj život s MDAI. Já jsem s investicí spokojen, a to i přes spoustu nedostatků. Nikdo a nic není dokonalé a nebude vyhovovat všem. Za zhruba 30 tisic, které mne všechno stálo (MDA, GPS, SW, pouzdro, držák do auta, SD karty) jsem dokonale mobilní a to potřebuji. A navíc sebou tahám spoustu zábavy pro chvíle čekání. Co si přát víc? Jedině MDAII.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Pro yasmeene2

... 4.20.0 neni oznaceni verze ROM pro MDA2/XDA2 ale spise WM2003 upgrade pro MDA1/XDA1. Ano, 1.60 je verze ROM pro XDA2/MDA2 a patrne jste toto oznaceni nasel ve foru na xda-developers.com, kde lze i najit nejake dalsi podrobnosti o teto verzi.

PavelR.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Citace Původně odesláno od Vztlak
    Ke stabilitě MDA:
    Na MDA i XDA jsem slyšel spoustu výtek. Nevěřím ale, že se stabilita přístrojů mezi sebou rapidně lišila. Možná mají jiné plasty a trochu odlišné bonusové programy, ale v zásadě jsou to shodná zařízení.

Myslím si, že MDA II, je technologicky natolik dál, že většina problémů již byla odstraněna. Recenzent zde na ce4you testoval zařízení jak tvrdí 14 dní a o žádném zásadním problému se nezmínil. A to měl přeprodukční verzi. Za tu dobu by se ty nejhorší chyby musely, při intenzivním užívání, nutně projevit. Pokud byla tedy recenze objektivní (a o tom zatím nepochybuji), tak snad budeme ušetřeni toho nejhoršího.
    Je mi lito, ale tvoji teorii musim vyvratit. Za 14 dni se neda vubec nic zjistit. Jak sem psal, zarizeni treba mesic funguje bez problemu.

Chapu, ze zrejme mohli vychytat nejake problemy, ale nic to nemeni na tom, jakym zpusobem tady to zarizeni bude servisovane! Popripade pristup T-Mobiel a Eurotel, ten bude shodny.

Ale vidim, ze moje varovani nema cenu. Slepe vidis neco, co moc chces a neberes v potaz, jiny nez kladny nazor.

Preju hodne stesti.

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Už se pomalu zacinam smiřovat s tim, že MDA II nebude. Možná to zařízení ve skutečnosti ani neexistuje. No každopádně jsem se začal poohlížet po něčem jiném.

Vždy jsem byl zastáncem integrovaného zažízení (kapení počítač a telefon v jednom) a nejlépe ještě s klávesnicí. N9210 ale je skutečně poněkud historická. Sám používám iPaq 3630 (bez jakéhokoli příslučenství a tudíž pouze s vnitřní pamětí) + Erik T-68m (ještě předprodukční verze) + BT HF. Do netu se připojuji přes IR a už mne to přestává bavit. Myslel jsem si, že MDA II nahradí obě moje dosluhující zařízení, ale než se zčne prodávat, tak je na trhu LG SC800 a to je zase úplně někde jinde.

No abych to zkrátil - velice konkrétně uvažuji o kombinaci iPaq H2210 + Eric T-610. Povazuji ale za zcela zasadni, ze vlastni spojeni bude probihat pres BT a nebude slouzit je pro pripojeni do netu. Chci hlavne aby se dalo:
    - vytáčet z Outlooku telefony (pres BT) a v ideálním případě rovnou spojit do BT HF
    - prři příchozím hovoru stopnou v PDA prehravani MP3, informovat o tom kdo vola a podobne (přes BT)
    - přijímat a posílat SMS (EMS, MMS) pres BT
    - prohlizet prijate, provedene a zmeskane hovory.
    - pracovet se SimToolkitem
    - zjistovat stav baterie a uroven signalu

.... a tak se vás zkušených uživatelů chci zeptat: Existuje SW, který mi umožní z PDA přes BT ovládat telefon v takovém rozsahu, že ho nebudu muset odepnout od opasku celý týden? Vím, že existují softy na úpravu seznamu na SIMce, softy na posílání SMS, ale to jsou hračičky. Nechci si editovat SIMku. Asi chápete o co mi jde.

Koukal jsem , ze docela zajimavej soft dela Sunnysoft. Jmenuje se GSM Manager a vypadáchopně. Nemáte někdo nějaké zkušenosti. Umé to i BT nebo jen IR? CO jiné softy?
    Poraďte prosím.Vřím, že tato problematika může být zaímavá i pro ostatní.

Dekuji Radek

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Existuje SW, který mi umožní z PDA přes BT ovládat telefon v takovém rozsahu, že ho nebudu muset odepnout od opasku celý týden? Vím, že existují softy na úpravu seznamu na SIMce, softy na posílání SMS, ale to jsou hračičky. Nechci si editovat SIMku. Asi chápete o co mi jde.
    .

... no nevim jestli to bude cely tyden ale pro zacatek zkuste zde.

PavelR.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2002

Nebo zkuste zde.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2002

Chybný link, omloubvám se. Zkuste to tady.

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Ten Running Voice GSM vypada fakt velice schopně. Přiznám se, že mne zaujalo jak komplexní a propracované programy v existují. Bohužel ale neposkytují Trial verzi. Nemate někdo zkušenosti s timto SW?

Program mPhone ma Trial verzi a dokonce se slovenskou lokalizaci. Nainstaloval jsem si ho, a nevypada to špatně. Problem ale je, ze muj iPaq 3630 nema BT a tak nemohu vyzkoušet, zda to funguje bez omezeni i přes BT. Právě se chystám zkoušet vytáčení hovoru rovnou do BT HF.
    Můžete se někdo podělit o zkušenosti i s tímto programem.

Děkuji
    Radek

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Prave jsem dostal oficialni vyjadreni ohledne data uvedeni MDA II na trh. Radeji to pretiskuju cele

Prodej MDA II byl odložen na 2. 1. 2004

Prodej zařízení kombinující mobilní telefon s kapesním počítačem PDA nazvané T-Mobile MDA II (Mobile Digital Assistant II) byl z důvodu nižší výrobní kapacity odložen o jeden měsíc, tedy na 2. leden 2004 T-Mobile MDA II je netrpělivě očekávaným zařízením; chceme si být proto jisti dostatečnou skladovou zásobou v okamžiku zahájení prodeje. Omlouváme se všem zákazníkům, kteří na MDAII čekají a pevně věříme, že ani odložení data prodeje je od nákupu tohoto špičkového přístroje neodradí.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Ten Running Voice GSM vypada fakt velice schopně. Přiznám se, že mne zaujalo jak komplexní a propracované programy v existují. Bohužel ale neposkytují Trial verzi. Nemate někdo zkušenosti s timto SW?
    Kdysi jsem pouzival beta verzi RV 2.5 pro PPC2002 (dostal jsem ji od PocketPresence na testovani, jelikoz jsme v dobe prodeje Jornad planovali bundle s timto SW). Pravdou je, ze jsem ale napr. nikdy nepouzil tento soft v kombibaci s BT sluchatkem. Jinak takove "blbosti" jako je posilani SMS, vytaceni kontaktu, prijem hovoru, data countery atd. fungovaly docela dobre.

To ze nemaji nejakou trial nebo demo verzi je ponekud neprijemne nebot kazdy si chce pred koupi program vyzkouset, ze ... Zkuste je o demo pozadat, treba uspejete.

PavelR.

Strana 2 z 17 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velká recenze zařízení T-Mobile MDA Compact
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 87
    Poslední příspěvek: 24-04-2006, 14:26
  2. Velká recenze zařízení Acer n35
    Od Pavel Koza v sekci Acer
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 09-03-2006, 18:57