Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II - praskání v repráčku

FR_33_DOM (6)|4.8.2006 20:17
Nedávno se mi začal z repráčku ozývat zvuk (praskání), po čase to přestalo, ale teď se to začalo ozývat znovu a již je to slyšet pořád. Zvuk je slyšet např. při najetí na START nebo při vybrání nějaké položky u které je zvuk...Prasknutí je slyšitelné jak při vypnutém zvuku (tam to jen praskne), tak při zapnutém (praskne a pak se ozve normální zvuk). Jinak to samé např. při poslechu mp3 (nejdřív praskne a pak již hraje v pořádku.) Nevíte co s tím. Předem dík všem za odpověď...
atomion (1159)|4.8.2006 22:53
To vypadá na HW závadu a pak pomůže jen servis..
FR_33_DOM (6)|5.8.2006 20:19
[QUOTE]To vypadá na HW závadu a pak pomůže jen servis..[/QUOTE]

tak to neni moc dobra zprava..
atomion (1159)|5.8.2006 22:02
To asi není. Je to jen má domněnka ale podle toho co jsem četl, tak opodstatněná. :?
Miloš Strouhal (3997)|5.8.2006 22:20
A co jsi prosim tebe cetl, ze jsi si hardwarovou zavadou tak jisty? A cetl jsi take, ze obcas na podobne problemy pomaha Hard Reset a nebo preflashovani zarizeni na novejsi verzi ROM? A nebo tady jen tak z nudy strasis uzivatele MDA II.. :sarcastic:
FR_33_DOM (6)|5.8.2006 22:29
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A co jsi prosim tebe cetl, ze jsi si hardwarovou zavadou tak jisty? A cetl jsi take, ze obcas na podobne problemy pomaha Hard Reset a nebo preflashovani zarizeni na novejsi verzi ROM? A nebo tady jen tak z nudy strasis uzivatele MDA II.. :sarcastic: [/QUOTE]

Hard reset jsem zkousel nepomohlo...jedine ten flash...ale co bude lepsi 2003SE nebo WM5..?
atomion (1159)|5.8.2006 22:39
2Miloš S.: Já nikoho "z nudy" nestraším.. :sarcastic: Psal jsem že je to má domněnka a NE že si jsem jistý!! Pokud to nebude HW závada tak se za domněnku klidně omluvím pokud Vám to pomůže ke klidu.. :sarcastic:
Miloš Strouhal (3997)|6.8.2006 05:46
[QUOTE="FR_33_DOM"]..ale co bude lepsi 2003SE nebo WM5..?[/QUOTE]Kdyz jsem kdysi MDA II prodaval, WM5 ROM jeste neexistovala, takze nemohu dost dobre soudit, ale s WM2003SE jsem mel pomerne pozitivni zkusenosti. BTW, zkousel jsi pouzivat zarizeni naprazdno bez jakehokoliv instalovaneho softwaru? Projevi se zavada i tak? Jde o to vyloucit mozny vliv nejakeho neposedneho softwaru. Pokud se zavada projevuje i cerstve po Hard Resetu bez instalovaneho softwaru navic, zkusil bych jeste ten updade ROM. A pokud ani to nepomuze, muzeme se zacit bavit o hardwarove zavade..
[QUOTE="atomion"]Psal jsem že je to má domněnka..[/QUOTE]No prave, kam se clovek podiva, naleza tve "domnenky". A nejvice v diskuzich o zarizenich jez jsi v zivote ani nepouzival. Nemyslim to zle, ale sam by jsi se mozna mohl zamyslet nad tim jak moc je tve horlive prispivani do diskuzi nekomu ci necemu prospesne..
FR_33_DOM (6)|6.8.2006 13:04
[QUOTE]Kdyz jsem kdysi MDA II prodaval, WM5 ROM jeste neexistovala, takze nemohu dost dobre soudit, ale s WM2003SE jsem mel pomerne pozitivni zkusenosti. BTW, zkousel jsi pouzivat zarizeni naprazdno bez jakehokoliv instalovaneho softwaru? Projevi se zavada i tak? Jde o to vyloucit mozny vliv nejakeho neposedneho softwaru. Pokud se zavada projevuje i cerstve po Hard Resetu bez instalovaneho softwaru navic, zkusil bych jeste ten updade ROM. A pokud ani to nepomuze, muzeme se zacit bavit.[/QUOTE]

No dela to i tesne po HR, takze aplikaci to bejt bohuzel nemuze....jinak je vubec nejaka nadeje ze flash pomuze...btw...na 2003SE funguje vsechno tak jak ma? tzn. Sim tool.. , fotak, atd..na WM5 jsem tady cet,l ze nechodi uplne vsechno...
Miloš Strouhal (3997)|6.8.2006 13:31
To bohuzel zjistis az po flashovani.. Vzpomnel jsem si, ze kdysi mi podobny problem vykazovala stara dobra MDA I, jenze tam to nastesti zpusoboval nejaky doinstalovany software, takze Hard Reset vse vyresil. :yes: Nez budes prehravat ROM, mas zarizeni jeste v zaruce? Na zarizeni T-mobile MDA II by nemel byt problem sehnat originalni ROM pro pripadnou reklamaci, pokud tedy zarizeni v zaruce jeste mas.. Muzes zkusit zarizeni nejprve preflashovat prave tou originalni dodavanou ROM, kdyz ani to nepomuze, je cas na experimenty s WM2003SE nebo WM5. Pokud jde o funkcnost a korektnost chovani zarizeni s WM2003SE, nepamatuji si v tomto pripade zadny zavazny problem.. S WM5 ti ale neporadim, vice zjistis (asi uz jsi zjistil) po precteni patricne diskuze kde jsou pripadne bugy v chovani zarizeni po upgradu na WM5 zcela jiste zmineny. Kdyztak by ale nemel byt problem se vzdy vratit na puvodni originalni WM2003 ROM se kterou jsi zarizeni zrejme zakoupil.
FR_33_DOM (6)|6.8.2006 13:39
[QUOTE="Miloš Strouhal"]To bohuzel zjistis az po flashovani.. Vzpomnel jsem si, ze kdysi mi podobny problem vykazovala stara dobra MDA I, jenze tam to nastesti zpusoboval nejaky doinstalovany software, takze Hard Reset vse vyresil. :yes: Nez budes prehravat ROM, mas zarizeni jeste v zaruce? A mas zarizeni T-mobile MDA II nebo Eurotel Dataphone II? Na oboji by nemel byt problem sehnat originalni ROM pro pripadnou reklamaci, pokud tedy zarizeni v zaruce jeste mas.. Muzes zkusit zarizeni nejprve preflashovat prave tou originalni dodavanou ROM, kdyz ani to nepomuze, je cas na experimenty s WM2003SE nebo WM5. Pokud jde o funkcnost a korektnost chovani zarizeni s WM2003SE, nepamatuji si v tomto pripade zadny zavazny problem.. S WM5 ti ale neporadim, vice zjistis (asi uz jsi zjistil) po precteni patricne diskuze kde jsou pripadne bugy v chovani zarizeni po upgradu na WM5 zcela jiste zmineny. Kdyztak by ale nemel byt problem se vzdy vratit na puvodni originalni WM2003 ROM se kterou jsi zarizeni zrejme zakoupil.[/QUOTE]

V zaruce bohuzel uz par mesicu neni ...jinak pouzivam porad to standartni co jsem tam mel od operatora...tzn. ROM 1.72WWE, Radio 1.17, ExtROM 1.72.176...a je to T-Mobile..
Miloš Strouhal (3997)|6.8.2006 13:48
Tak to zkus prehrat tedy tim originalem jez tam mas. Nemas co ztratit.. Jen si overis zda to je ci neni skutecne hardwarova zavada.
FR_33_DOM (6)|6.8.2006 15:51
[QUOTE="FR_33_DOM"][QUOTE="Miloš Strouhal"]Tak to zkus prehrat tedy tim originalem jez tam mas. Nemas co ztratit.. Jen si overis zda to je ci neni skutecne hardwarova zavada.[/QUOTE]

Diky, zkusim to a pak dam vedet jak jsem na tom...[/QUOTE]

...spatna zprava..ted jsem dokoncil flash a porad stejny (sakra)...:((
flashman (1366)|6.8.2006 17:54
tak se můžeme začít bavit o HW chybě, popř. zkusit ještě flash na WM 5.0