Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

h4150 a voda :S :( pomoc

crz (82)|3.8.2006 15:13
Nehoda :(
Vcera vecer jsem zapomenul sveho iPaqa na stole a co se nestalo prevrhla se sklenicka s vodou a zaplavila vse okolo (i pda). Nanestesti jsem ho navic jeste chvilku pred tim vyjmul z pouzdra!
Rychle jsem ho osusil a rozebral (rozebranim myslim otevreni zadniho krytu a vyndani baterky).
Dnes jsem ho zkusil spustit a... nic
prohodil jsem tedy baterku za jinou a zase nic, ani po usazeni do kolebky nereaguje :no:
Snad jsem ho neoddelal :dead: :S
Je tu nekdo s podobnou "koupaci" zkusenosti?

Chudak h4150 lezi bezvladne na stole. Prosim, nevite nekdo (krom poslani do servisu) jak mu pomoci :(
Yngwie (55)|3.8.2006 16:18
Já se obávám, že iPAQ není Nokie (které většinou lázeň přežijí :)) ), takže servis bude asi správná volba. A čím dřív, tím lépe ;)
bobo.4150.sk (176)|3.8.2006 16:42
A ešte sa treba modliť, za chudáčika. :oops: Mne sa niečo podobné podarilo s notebookom (na chate). Našťastie som ho rýchlo vypol, vytriasol všetku vodu zpod klávesnice a mojím teplým alkoholickým dychom vyfúkal. Chvíľu potom kopal vždy keď bol v prúde, ale rozdýchal to. Žiaľ, súdiac podľa Tvojich slov, aj ja to vidím na odbornú pomoc.
mousefromhouse_ce4you (268)|3.8.2006 17:19
V Mobilpohotovosti nabizi opravu zoxidovanych zarizeni asi za 4 kila, tak by to mozna stalo za pokus...
Zedd (12)|7.8.2006 17:24
Nějakou dobu jsem pracoval ve firmě zabývající se opravou mobilních telefonů a o vniku kapainy do elektronckých přístrojů vím své. Desky plošných spojů, které najdete v každém přísroji totiž po styku s vodou korodují velmi rychle (v řádu hodin, cestičky, které spojují součástky na desce jsou velmi tenké a jemné, koroze je snadno přeruší), doporučuju se také vyvarovat používání mobilu/PDA v koupelnách, protože i vysoká vlhkost a její srážení v přístroji za krátko udělá pěknou paseku.
Tedy: pokud si přístroj polijete vodou, je nutné přístroj okamžitě vypnout, vyjmout baterii, a vše ostatní co jse vytáhnout dá. Přístroj co nejrychleji vysušit (je možno použít i fén na vlasy, ale opatrně ať si vodu nefouknete do přístroje... Hlavně nepokládat na topení!!!) a navštívit neprodleně servis!

Problém je v tom, že ne každý má servis za rohem.
Můžete zkusit naštívit některý z lepších servisů mobilních telefonů, kde mají ultrazvukovou pračku. Ale buďte opatrní s výběrem, půlka těchto servisů, jsou břídilové, tak abyste si domů PDA neodnášeli po součástkách!!!
crz (82)|26.8.2006 17:30
dekuji za postrehy a rady, kazdopadne pribeh vykoupaneho iPaqa skoncila takhle:
Pda jsem nechal neco prez tyden doma lezet s tim, zda se nesebere samo...
nesebralo se :/
Tak jsem ho cca po tydnu rano vzal (pro jistotu jsem se ho jeste jednou pokusil neuspesne spustit, co kdyby) a zajel jsem do HP servisu. Vysvetlil problem, servisman pritakal, prevzal si ho, pokusil se ho spustit a k memu uzasu nabehlo... heh
Takhle rychly servis jsem jeste nezazil, no co vam budu povidat, proste uleva v zapeti nasledovana pocitem prihlouplosti...
Inu clovek by si rekl ze mam sakra stesti.
Taky jsem si to myslel. Avsak hned druhy den na to se mi jaksi posral osobni zivot... xakru, divne to stesti, radeji bych rozflakal auto a vsechnu techniku :(

no nic, kazdopadne pokud se tu najde jinej trouba jako ja, co si vykoupe sveho iPaqa az do "mrtva", tak at nezoufa, iPaq se da dohromady :yes: posere se neco jineho :no: