Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Použití IGO na cestu do Chorvatska a začátečnické dotazy

rhinos (113)|3.8.2006 14:05
Vzhledem k tomu že plánuju cestu do Chorvatska a podle všech diskuzí co jsem zatím četl je na tuhle cestu lepší Igo oproti TT začal sem použřívat IGO na cestách které znám abych se s ním sžil.
Uplně první dojem je ten že graficky je libivý ale strašně ukecanej.Nedá se mu někde nastavit jak moc mi má kecat do řízení?:)Druhá věc která mě ale zarazila trošku víc je ta že mi hlasovou navigací radil odbočit doleva a držte se vlevo ale odbočit sem musel na opačnou stranu...Je to náhoda nebo se mam skutečně vždy řídit nejen zvukovou navigací ale ověřit si směr cesty i na displeji?
dvbuser (15)|3.8.2006 18:14
jj Někdy i-go rika neco jinyho nez ukazuje. Ale to nejen igo. Nevim jak je to s nejnovejsi aktualizaci s cervna ale s tou s dubna obcas neco nesedi tak jak ma. Jinak trasa Ostrava - Brno - Rogoznica a zpet s IGO 2006 bez problému ani jednou nevytuhlo a bez chyby zavedlo tak kam mělo.
z3rg_ce4you (48)|3.8.2006 19:34
Zitra vyrazim smer Slovinsko-Chorvatsko-Cerna Hora-Albanie-Bosna -Srbsko-Rumunsko ... tak se uvidi jak je na tom iGo ;) Ale zatim co planuju offline, tak je to daleko lepsi nez treba viamichelin.com planovac.
maculak_ce4you (147)|3.8.2006 22:36
Projeto HR,BiH,HU v BiH asi dvakrát navigovalo do skály jinak ok.
zedino_ce4you (63)|6.8.2006 16:33
som s5 z cesty SK - HU - HR - HU - SK vsade super bez vytuhnutia, akurat po pesti ma to povodilo neuveritelne dokonca uz cca 15 km pred Budapestou ma to chcelo zhodit z dialnice a nejakym zahadnym bocnym obchvatom postrannymi dedinami ma to chcelo doviest na dialnicu co Miskolca, samozrejme som to fakal a siel som podla "super" oznacenej M7 na M3 - Miskolc a stasle mi to papulovalo ze sa mam vratit spat z Budapesti a zvonku ju obist, ale toto mi robilo len cestou domov teda v smere HR - HU - SK, inak vsade vpoho zjazdy z dialnic a tak dalej, v smere SK - HU - HR som mal Pest za cca 15 minut zvladnutu a to je pred polnocou celkom slusny cas, bez problemov dobry soft az na to madarsko - co sa kua divim ked to vlastne vyrobili oni, ale ta pest bola hrozna stale

cesta 1140 km x 2
zastavky 4 x cca po 250 - 300 km na cca 15 minut
cas cesty 13 h 40 min
zhruba rovnako +- 30 min oba smery
gete (40)|13.8.2006 18:37
Práve som sa vrátil z Chorv. a v pohode. Aj cez Budapešť. Tam aj naspäť. Išiel som centrom, aj keď na jednom mieste sa iGo nedržal tabuľami značenej cesty, ale myslím, že práve tou odbočkou oproti klasickej ceste to ešte urýchlil. 1x sa mi stalo, že ma neupozornil na kruhový objazd.
A dobrá správa: v Chorv. som musel nedobrovoľne opakovane vyhľadať lekáreň a stihnúť to ešte počas prac. doby. , resp. o deň neskôr v inom meste do konca pohotovosti (21.00). Našiel som si v POI lekáreň a úplne presne som došiel až pred dvere. Celkovo k 3 lekárňam. (jedna bola už zatvorená)
oltcit (1098)|13.8.2006 21:05
Cesta HU/HR/BiH/CG naplánovaná s iGO,totožná s cestou naplánovanou cez ViaMichelin.V BiH parkrát prepočítavalo z dôvodu veľkej odchýlky od trasy,zrejme by stačilo nastaviť citlivosť odklonu od trasy,mal som defaultné hodnoty.V CG je uvedená len prejazdová trasa do Petrovacu a dalej okolo pobrežia na sever.Vzhľadom k tomu,že som išiel až k Albánskym hraniciam,použil som TT s EE mapou,ktorá je hodne nepresná,ale i napriek tomu sa dala použiť.Obsahovala totiž aj nezpevnené šotolinové cesty,po ktorých som prešiel celkom dosť km a v spolupráci s papierovou mapou som vždy došiel kam som chcel.Čiže celú trasu do Petrovacu som išiel podľa iGO,neskôr TT(krížom od Kotoru cez Nikšic do Durmitoru a odtiaľ zas do Plužine a späť príchodzou trasou) kde som s veľkou úľavou znovu zapojil iGO,jeho ovládanie za jazdy cez HW tlačítka je super(často treba konfrontovať navigáciu s mapou,meniť pohľady,rozlíšenie a v tomto je iGO vynikajúci.Keby som nemal navigáciu vážne by som bol na pochybách,či vôbec idem korektne,stretnúť za 5hodín jazdy jedno auto je dosť frustrujúce:O .Teším sa na dobu ked bude Montenegro pokryté tak ako ostatné krajiny,do tej doby som zakúpil papierové mapy a chcem ich pripraviť pre Oziho.Táto krajina je nádherná a zaslúži si byť spropagovaná.Záverom musím povedať,že na iGO som si zvykol viac ako som predpokladal a s TT som navigoval so značnou nevôlou:mad:
PS: cestou naspäť priamo cez Budapešť ma síce tlačil na cestu,ktorá bola dočasne neprejazdná,ale pokračoval som priamo,ignoroval hlásenia na odbočenie a po štyroch nevykonaných odbočkách a prepočítaniach som ho uposlúchol a ani neviem a bol som z Pešti von:) Jednoducho treba používať aj mozog pri cestovaní a nespoliehať sa slepo na navigáciu.
z3rg_ce4you (48)|20.8.2006 14:56
Tak ja jsem taky zpet po tripu v SLO,HR,BiH,CG,ALB,SRB a HU. Slovinsko nic moc, casto chyby v mapach (i u silnic, ktere uz tam nejaky patek jsou a nepoznamenal je treba novy kruh.objezd). Chorvatsko je ok, ale zde jsem jel jen po pobrezi (u Rieky) a potom dalnice. U Splitu jsem nucene odbocil do hor (neksutecna fronta) smerem na Mostar - navigovani v podstate perfektni. V Bosne v podstate jen po hlavni - tam se nedalo nic zkazit. V CG jsem byl nejvice casu - dost spatne. Hlavni trasa je ok - po pobrezi. Ve vnitrozemi je v podstate jen hlavni trasa a dost spatne pouzitelny. Mam dojem, ze tam ani nebyl Zabljak (Durmitor) - tady se mi osvedciala taky ta papirova mapa s tim, ze ani na ni se neda spolehnout, protoze znaceni je naprosto tragicky. Casto se mi stalo, ze na rozcesti byla hlavni cesta uzsi nez odbocka a v o dost horsim stavu. Zluta by mela znacit relativne slusnou cestu - bohuzel to v dost pripadech je fikce.
V Albanii jsem GPS ani nezapimanal - cesta pres Skadar, ale byla "uzasna" :)) Zadny znaceni, asfalt ve meste zmizel, naopak pribylo neskutecny mnozstvi der, zaplnenych vodou a passat mel co delat, aby mu nekde nezustalo kolo.
Srbsko s pokrytim stejne jako CG. Hlavni tahy. Madarsko uz perfektni, ale to se da cekat.
Kazdopadne mi GPS dost pomohla a pokud si vezmete s sebou OziExplorera a kalibrovany mapy (napr v CG Durmitor) tak je to velkej pomocnik.