Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

program

Jindřich Procházka (1)|2.8.2006 15:24
Prosím,nevíte někdo o programu na vyhledávání náhradních dílů,nebo by byli ochotni vytvořit,ktery bych mohl využít ve svém skladu k rychlejšímu vyhledávání.
Jde treba o roletky,nebo obdobu:Výrobce,model,motor ben.dies.,obsah,abs bez abs,klima bez klima,rok,ruzne kategorie dílů asi 12,cena.Předem děkuji.
SPM (182)|2.8.2006 16:40
Mno, pokud chceš, aby ta db s nima byla v PDA a tudíž to běželo bez připojení někam, tak se obávám, že asi neseženeš... Jednak ty databáze jsou poměrně nažrané (co jsem viděl katalog od Elitu měl asi 3GB) a jednak vyhledávání v nich je poměrně náročné - HW uvnitř PDA přeci jen je poměrně slabší...
Erikt68i (266)|2.8.2006 18:44
Existují profesionální programy pro přenosné čtečky čarových kódů, tj. taková PDA s integrovaným modulem čtečky (procesor ARM, dotykový displej QVGA, WM2003SE, cena 40 000 Kč +) a ty jsou přes Wifi neustále ve spojení se serverem a protože jsou tyto aplikace napsány celkem slušně, tak to i na tom PDA vyhledává v rozsáhlých katalozích velmi rychle. Běžně jsme používali a používáme u Meinla, Alberta apod. v jejich velkoskladech. Cca 200 000 položek, navíc různé šarže, identifikace podle požadavků státní inspekce atd. A samozřejmě též komplexní popis místa uložení příslušného zboží v regálech. No a umí to milion různých vychytávek! Programy jsem si otestoval na svém Looxovi a taky běžel, akorát jsem PLU musel ťukat z klávesnice :D
Bohužel nejlevnější programy začínají na 100 000 Kč ;)
SPM (182)|2.8.2006 23:19
[QUOTE="Erikt68i"]Existují profesionální programy pro přenosné čtečky čarových kódů, tj. taková PDA s integrovaným modulem čtečky (procesor ARM, dotykový displej QVGA, WM2003SE, cena 40 000 Kč +) a ty jsou přes Wifi neustále ve spojení se serverem a protože jsou tyto aplikace napsány celkem slušně, tak to i na tom PDA vyhledává v rozsáhlých katalozích velmi rychle. Běžně jsme používali a používáme u Meinla, Alberta apod. v jejich velkoskladech. Cca 200 000 položek, navíc různé šarže, identifikace podle požadavků státní inspekce atd. A samozřejmě též komplexní popis místa uložení příslušného zboží v regálech. No a umí to milion různých vychytávek! Programy jsem si otestoval na svém Looxovi a taky běžel, akorát jsem PLU musel ťukat z klávesnice :D
Bohužel nejlevnější programy začínají na 100 000 Kč ;) [/QUOTE]

No, nechci ti odporovat, ale ve chvíli, kdy je to přes wifi spojené s hlavním serverem, tak to samotné vyhledávání neobstarává PDAčko, ale ten server s tou databází; PDA potom dostane pouze vyhledané věci...
Erikt68i (266)|3.8.2006 21:19
Omlouvám se, jestli jsem pro některé dost nezdůraznil, že to hlavní se odehrává na serveru a PDA je jen takový terminál. ;)
Ovšem uživateli je to úplně lhostejné, kde se co odehrává, on pracuje s terminálem a hlavně tam to musí odsejpat. :!: